Rotondes Lange Blokweg tegelijk Zeeland PZC 25 SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Uitbundig hollen of lekker lui liggen Kwijt Donderdag 30 april 2009Tip? schouwen-duiveland®pzc.nl Reconstructie van Zierikzeese weg begint komende week. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De voorbereiding van de komst van twee rotondes op de Lange Blokweg in Zierikzee begint komende week. In juli worden de rotondes zelf aangelegd. Dan wordt ook de loop van de weg een stukje verlegd, om ruimte te ma ken voor de komst van een paral lelweg langs de huizen die daar aan één kant van de weg staan. Aan de andere kant komt een fiets pad voor doorgaand verkeer. De rotondes komen op de T-split- singen met de Korte Blokweg en de Emil Sandstromweg. De aanleg ervan is nodig omdat de omgeving steeds drukker wordt door de bouw van de wijken Noorderpol der 2 en De Lanen. De gemeente was aanvankelijk van plan om de rotonde ter hoogte van de Emil Sandstromweg later aan te leggen, maar de gemeenteraad en omwo nenden gaven de voorkeur aan bei de rotondes tegelijkertijd. Er is al een paar jaar sprake van de reconstructie, maar de voorberei dende procedures duurden langer dan verwacht. Dat kwam onder meer doordat een nieuwe stek moest worden gevonden voor de Kynologenclub Zeeland, die aan de rand van sportpark Den Hogen Blok een terrein heeft. Met de komst van de rotonde en daardoor een verschuiving van de parkeer- Nog voor de bouwvak worden twee rotondes in de Lange Blok weg aangelegd. Vervolgens komt er een parallelweg aan de kant van de aanliggende woningen. plaats bij de velden, verdwijnt dat. De club krijgt een nieuw onderko men op het trapveldje aan de Van Veenlaan, naast volkstuintjescom plex Kaaskenshof. „We denken dat de club net voor de bouwvak kan verhuizen", zegt verkeerswethou der Wijnand Renden. De gemeente doet er veel aan om verkeersoverlast in de toekomst te beperken. Zo wordt het grootste deel van het verkeer naar de nieu we wijken gedwongen om via de Korte Blokweg te rijden. Die is spe ciaal daarvoor vorig jaar breder ge maakt. In de Kadeweg, die de Kor te Blokweg met de Emil Sand- stromweg verbindt, komt daarom nog dit jaar een knip. Alleen bus sen kunnen er dan nog door. Bouwverkeer wordt overigens nu ook al met borden verplicht de Korte Blokweg te nemen. Voor doorgaand verkeer heeft de reconstructie gevolgen. Fietsers worden van volgende week tot eind juli omgeleid via de Oude- weg. In juli wordt alle verkeer om geleid. Na de bouwvak wordt de parallelweg met parkeerplaatsen aangelegd, maar daar heeft door gaand verkeer geen last van. Streek- en landbouw museum gaat steeds opnieuw de boer op Voorbeeldburgers met onderscheidingen bijeen in Nieuwe Kerk In november werden zoals altijd de laatste koeien uit het gebied gehaald en viel de win ter in. Even werd de afgelopen winter het na tuurgebied het domein voor de schaatser, maar inmiddels zijn de vogels en koeien weer heer en meester. foto Ronald den Dekker MORIAANSHOOFD - Het voorjaar is definitief ingetreden. In natuurgebied Tureluur bij Mo- riaanshoofd lopen de eerste koeien en jonge kalfjes weer. Uitbundig hollend en dan weer lui in het zonnetje liggend, blij dat ze de po ten kunnen strekken na een winter in de stal. Twintig maanden voor overval op Moviemax MIDDELBURG - Een 22-jarige Middel burger is gisteren door de recht bank in Middelburg veroordeeld tot een gevangenisstraf van twin tig maanden waarvan zes maan den voorwaardelijk voor onder meer het medeplegen van een overval op Videotheek Moviemax in Middelburg. Tegen de man was een celstraf van 28 maanden waar van acht maanden voorwaardelijk geëist. Opnieuw recordschip op Westerschelde ANTWERPEN - Op de Westerschel de is maandagochtend weer een re cordschip te zien, de MSC Danit. Dit containerschip is van hetzelfde type als de MSC Beatrice die begin april zoveel belangstelling trok. De MSC Danit (365,5 meter lang, 51,2 meter breed) die bij een andere werf in Zuid-Korea is gebouwd, kan net iets meer standaardcontai ners vervoeren dan de MSC Beatri ce, 14.000 in plaats van 13.798. Man mag taakstraf alsnog uitvoeren MIDDELBURG - Een 2i-jarige inwo ner van Tholen die van het OM voor negen maanden achter de tra lies zou moeten verdwijnen, krijgt van de rechtbank in Middelburg een laatste kans: zijn proeftijd is met een jaar verlengd. De man voerde zijn taakstraf na ontucht met een vijfjarig meisje niet uit omdat hij dan ontslag had moeten nemen. Hij krijgt nu nog een jaar de tijd om zijn straf uit te voeren. ZEEUWSE Vooruit, ze mochten best een spel computer, die twee broertjes uit Kloetinge. Als ze dan ook nog maar gewoon buiten speelden, hun hu iswerk maakten, en af en toe een boek lazen. Van die afspraak kwam weinig te recht; de ouders zagen zich al snel gedwongen om harde maatregelen te nemen. Als het gecomputer te Tipredactie@pzc.nl veel werd, verstopten ze de spelcom puters ergens. De broertjes sloegen terug: om het verstoppen tegen te gaan, verstopten zij hun spelcom puters éérst, zodat de ouders zich de moeite konden besparen. De laatste weken is het voor het eerst in maanden rustig in het huis. Niemand weet meer wie de computers waar verstopt heeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45