Marathon legt de rode loper uit p^e|3e||jn ontkent dope-gebruik McLaren mag blijven racen ZEEUWS 34 Donderdag 30 april 2009 pzc Jacques Zaman (links) en Patrick Suy geven - op locatie - uitleg over de Markt als finishplein van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen. foto Peter Nicolai Vorstelijk onthaal bij Zeeuws-Vlaams loopevenement. door René van Stee terneuzen - De historische Kelder manspoort in Hulst is als startloca tie al bijzonder, maar de finish in Terneuzen is voor de deelnemers aan de eerste Logus-De Hoop Ma rathon Zeeuws-Vlaanderen hele maal een feest. Op de Markt wordt zaterdag 16 mei letterlijk de rode 'loper voor de atleten en atletes uit gelegd. Bovendien komen ze aan op een zestien meter lang ver hoogd finishpodium met daarop een boog met elektronische tijd waarneming. „Zulke dingen maken het echt af', zegt Jacques Zaman met enige trots in zijn stem.»„En het is voor iedereen leuk. Voor de atleten die nog meer het gevoel krijgen dat ze een grootse prestatie hebben gele verd, maar zeker ook voor het pu bliek dat alles heel goed zal kun nen volgen." Zaman is samen met Patrick Suij verantwoordelijk voor het reilen en zeilen van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen in de Terneu- zense binnenstad. Op de wedstrijd dag en de avond tevoren vergelij ken zij hun taak met een militaire operatie. „In het voortraject komt er natuurlijk al veel op je af maar straks moet er in korte tijd écht heel veel gebeuren. Ga maar na: je bouwt niet alleen een podium en allerlei andere voorzieningen zoals een VIP-tent, een loperstent of een finish-area op, maar je moet de boel ook weer afbreken. En dan heb ik het nog niet eens over za ken zoals de aan- en afvoer van materialen of het treffen van ver keersmaatregelen. Het wordt echt een gekkenhuis, maar dan in de goede zin van het woord." De Terneuzenaren Zaman en Suij, die allebei niet meedoen, moesten niet lang nadenken toen zij na mens atletiekvereniging Schelde- sport in hun woonplaats werden benaderd om in de organisatie zit ting te nemen. „Als atletiekfanaat kun je dat niet weigeren. En niet alleen omdat we meteen al het idee hadden dat het een fantas tische happening zou worden, maar ook omdat het pure promo tie voor de loopsport en atletiek in het algemeen is. Er zit ook een klein beetje eigenbelang bij: we ho pen dat de marathon zal bijdragen aan de aanwas van zowel leden als kader voor Scheldesport", aldus Suij, die op de atletiekbaan in Ter neuzen ook enkele deelnemers klaarstoomt voor de afwachtingslo- pen (kwart en halve marathon) van de Marathon Zeeuws-Vlaande ren. Hoewel het nog ruim twee weken duurt, kan het evenement wat Za man (fervent loper en bestuurslid van Scheldesport) en Suij betreft al vandaag van start gaan. Zaman: „Er van dromen doe ik niet, maar VLAAI£9EREN jjgej het wachten duurt nu best wel lang. Je bent er elke dag mee bezig. Als ze bij wijze van spreken mor gen zouden willen beginnen, zou dit dus ook gewoon kunnen." In afwachting van de aankomst van de 'echte' marathonlopers is er van alles te beleven in de Ter- neuzense binnenstad. Zo zijn er in de uren tevoren de start en finish van de deelnemers aan de Kidsrun en de kwart en halve marathon. Ook is er een podium met een loopband, waarop gelijktijdig de marathon in estafetteverband wordt afgewerkt. Verder is er vol op kindervertier en muzikaal ver maak. Zaman en Suij kijken er naar uit. Sterker nog: ze hebben zelfs zo veel schik in hun werk dat ze nu al uitkijken naar de editie van volgend jaar. Ricardo Serrano wint eerste rit Romandië FRIBOURG - Ricardo Serrano heeft gisteren de eerste etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De Spaanse wielrenner was de snelste van een kopgroep van drie. De Zwitser Grégory Rast nam de leiding in het algemeen klasse ment. De rit tussen Montreux en Fribourg werd ingekort van 176,2 naar 87,6 km. Het peloton ver meed de Col du laun omdat daar veel sneeuw lag. Vergoossen weer aan slag bij Racing Genk sittard - Sef Vergoossen gaat de komende tijd aan de slag als tech nisch directeur van Racing Genk. De Belgische club vroeg de oud-coach de functie tijdelijk en gedeeltelijk in te vullen, terwijl wordt gezocht naar iemand voor de lange termijn. Onder leiding van Vergoossen be haalde Genk in 2002 zijn tweede landstitel uit de historie. Eerder lukte dit in 1999. Schumacher en Ramzi andere prominenten in beklaagdenbank]' e. den haag - De wielrenners Stefan Schumacher en Davide Rebellin, alsmede de atleet Rashid Ramzi zijn tijdens de Olympische Spelen van Peking positief bevonden op het gebruik van de nieuwe epo-va- riant cera. Het trio ontkent en heeft om een hertest van de B-staal van hun bloed gevraagd. Het Internationaal Olympisch Co mité (IOC) maakte dinsdag be kend dat er - na een massale hert est van 948 bloedmonsters die wa ren afgenomen tijdens de Spelen in China - zes positieve gevallen waren aangetroffen. Het is volgens het IOC aan de nationale bonden om de identiteit van de dopingzon- daars bekend te maken. De test van cera - een geperfectioneerde variant van epo - was tijdens de Spelen nog niet valide. Daarom be sloot het IOC in oktober jongstle den tot de grote hertest. Het Italiaans Olympisch Comité (Coni) maakte bekend dat Davide Rebellin - vorige week woensdag nog de glorieuze winnaar van de Waalse Pijl - tot de positieve spor ters behoorde. In Peking was de Italiaan goed voor zilver in de weg wedstrijd, achter de Spanjaard Sa muel Sanchez, maar voor de Zwit- den haag - Het team van McLaren staat bij de komende Grand Prix van Barcelona aan de start. Tijdens een hoorzitting in Parijs moest de Britse renstal zich verantwoorden voor de opzettelijke misleiding van FlA-officials na de eerste race in Melbourne. De World Motor Sport Council sprak na afloop van de zitting een voorwaardelijke straf van drie ra ces schorsing uit. Als McLaren de eerstkomende twaalf maanden nog'eens in de fout gaat, wordt de straf alsnog omgezet in een schor- Piedro Schweertman in de halve finales malmö - Piedro Schweertman heeft met de Nederlandse man- nenploeg squash de halve finales van de Europese kampioenschap pen voor landenteams in Malmö bereikt. Oranje versloeg in het tweede groepsduel Schotland met 4-0. Schweertman, die afkomstig is uit Koudekerke, kende gisteren in zijn partij geen genade met zijn tegenstander Stuart Crawford: 11-7,11-8 en 11-8. Lesley Kerkhove in de eerste ronde onderuit middelburg - Lesley Kerkhove is in de eerste ronde van het jeugd- toernooi in het Italiaanse Salso- maggiore uitgeschakeld. De Zierik- zeese tennisster verloor in de eer ste ronde van Polina Pekhova uit Wit-Rusland: 7-5, 4-6 en 5-7. Kerkhove was in Italië als eerste ge plaatst. De 17-jarige tennisster komt later deze week nog wel in het dubbelspel uit, samen met Ri chel Hogenkamp. ser Fabian Cancellara (brons) en de Rus Aleksandr Kolobnev (vier de). Cancellara zou de zilveren plak van Rebellin erven, als de B-staal ook positief wordt getest, Kolobnev krijgt dan het brons. Overigens ontkent Rebellin (37) in alle toonaarden. „Ik zie niet in waarom ik een pad zou inslaan, dat mijn goede naam zou ruïne ren." Rebellin is door zijn ploeg Di- quigiovanni-Androni geschorst in afwachting van de uitslag van de B-staal. De mededeling van het Olympisch Comité van Bahrein dat de olympisch 1500-meterkam- pioen Rashid Ramzi tot de positie- sing. Namens McLaren, het team van wereldkampioen Lewis Ha milton en de Fin Heikki Kovalai- nen, was teambaas Martin Whit- marsh bij de zitting aanwezig. Bin nen het uur stond hij alweer bui ten. „Wij hebben in Australië grote fou ten gemaakt. Het is mooi dat ik nogmaals mijn excuses daarvoor kon maken en dat ik kon uitleggen welke maatregelen we hebben ge nomen om dit in de toekomst te voorkomen." Mclaren moest zich verantwoor- Vier spelers van AZ geschorst alkmaar - AZ mist zondag tegen FC Twente vier spelers. Stijn Schaars is voor twee duels ge schorst naar aanleiding van zijn ro de kaart tijdens Ajax-AZ. Graziano Pellè heeft drie wedstrijden aan zijn broek gekregen vanwege een rode kaart tijdens Jong AZ-Jong Sparta. Pellè trapte na naar een te genstander. Naast Schaars en Pellè zijn ook Mounir el Hamdaoui en Sébastien Pocognoli geschorst. FC Eindhoven moet drie punten inleveren EINDHOVEN - De licentiecommissie van de KNVB heeft FC Eindhoven bestraft met een aftrek van drie wedstrijdpunten. De nummer ne gentien van de eerste divisie kreeg de straf in verband met een onjuis te rapportage over de personeels kosten. Het noodlijdende FC Eind hoven dreigt zijn proflicentie kwijt te raken. De Brabantse club kreeg dit seizoen al twee keer eer der puntenaftrek. ve gevallen behoorde, kwam voor insiders in de atletiekwereld niet als een verrassing. Hoewel de gebo ren Marokkaan (28) nooit eerder positief was getest, hing er altijd al een zweem van verdachtmakingen rond hem en al helemaal rond zijn coach Khalid Boulami. Sinds 2002 komt Ramzi uit voor Bahrein, waar hij een baan heeft in het le ger. Zijn goud in Peking was het eerste Bahreinse olympische ere metaal ooit. Als de B-staal van Ramzi de A-staal bevestigt, gaat het goud van Peking naar de Keni- aan Asbel Kipruto Kiprop. De Duitse wielrenner Stefan Schu macher (27) zit al een schorsing uit, omdat hij inmiddels voor zijn cera-gebruik in de Tour de France van vorig jaar is gepakt. Dat hij tij dens de Spelen, waar hij dertiende werd op de tijdrit, ook positief werd getest op Cera is in die zin geen grote verrassing. De Griekse snelwandelaarster Athanasia Tsoumeleka (olympisch kampioene in 2004), de Kroati sche middenafstandloopster Vanja Perisic en de Dominicaanse ge wichthefster Yudelquis Maridalin Contreras zijn drie andere atleten die worden verdacht van cera-ge bruik ter bevordering van hun duurvermogen tijdens de Olympi sche Spelen van Peking. Zij behaal den in de Chinese hoofdstad geen ereplaatsen. den voor de gebeurtenissen na af loop van de race in Melbourne. Daar spraken Hamilton en de in tussen ontslagen sportief directeur Dave Ryan bewust niet de waar heid over een inhaalactie van Jar- no TruIIi tijdens de safety cat. Toen de officials later de geluids fragmenten beluisterden bleek dat McLaren stalorders aan Hemilton had gegeven, maar dat tijdens de hoorzitting had verzwegen. Ha milton werd uit de uitslag gehaald en Tulli kreeg zijn oorspronkelijke derde plaats terug. Davide Rebellin

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 36