Veers deel N57 vergt nog meer geld het feestjaar. 'Eigenlijk weet ik niet eens of hij ja heeft gezegd' Waardin Nieuw-Namen hekelt optreden politie DIT WORDT Middelburg m WPZC Donderdag 30 april 2009 29 Rijk hikt aan tegen een 'extreem' probleem van geldontwaarding. door Henk Postma MIDDELBURG - Het Veers deel van de nieuwe Rijksweg N57 gaat nog aanzienlijk meer extra kosten dan de drie miljoen die er sowieso al bij moet. Dat meldt het dagelijks provinciebestuur in antwoord op vragen van Groenlinks /PvdA. De tegenvaller heeft 'allerlei oorza ken', waaronder 'een extreem in- dexeringsprobleem'. Dat wil zeg gen dat steeds is uitgegaan van oude kostenramingen, zonder teke ning te houden met de geldont waarding. Eenzelfde probleem deed zich voor bij het Middelburgs deel van de N57. Dat bleek uftein- delijk meer te kosten dan was ge raamd voor het hele traject op Walcheren. Met als gevolg dat er niets meer over bleef voor het Veerse deel. Na langdurig geharrewar tussen Rijk, provincie en gemeente Veere kwam een jaar terug uiteindelijk 20 miljoen euro op tafel voor het Veerse deel. Een half jaar geleden erkende minister Eurlings dat daar nog drie miljoen bij zou moeten. Hij verwacht nu dus dat dit nog 'aanzienlijk' meer zal zijn. Komende maand overlegt het pro vinciebestuur opnieuw met minis ter Eurlings over de financiering van het tekort. Zeker is al wel dat Veere daar niet voor opdraait. Want: „De eventuele meerkosten boven de 20 miljoen euro zullen door het ministerie van Verkeer en Waterstaat en provincie Zee- Het Veerse deel van de nieuwe Rijksweg N57 zou 20 miljoen eu ro kosten. Dat blijkt veel te opti mistisch. Er komt nog 'aanzien lijk' meer bij dan 3 miljoen. land moeten worden opgebracht", schrijven gedeputeerde staten. Vorig jaar is afgesproken dat Veere in totaal 1 miljoen euro meebetaalt aan de N57. Burgemeester en wet houders zijn daartoe bereid. De ge meenteraad is daar nog niet mee akkoord gegaan. Die heeft wel een 'substantiële bijdrage' toegezegd, en daar een reeks voorwaarden aan verbonden. Belangrijke eis is dat de provincie bij Serooskerke een noordelijke rondweg aanlegt. Bij de kostenramingen voor de Veerse N57 is er al wel rekening mee gehouden dat de weg land schappelijk moet worden 'aange kleed'. Voor de provinciale wegen die na de aanleg van de N57 hun 'doorstroomfunctie' verliezen zijn ook landschappelijke inpassings plannen ontwikkeld (Belvédère project, fase 2). Volgens gedepu teerde staten is het 'uitdrukkelijk' de bedoeling dat Veere daarvan de kosten betaalt. De provincie zal die wegen overdragen aan de ge meente. Het is overigens weer wel gebruike lijk dat de provincie dan een bud get meegeeft voor onderhoud. Veere aast ook op subsidie uit het fonds voor het Nationaal Land schap Walcheren. Leen en Truus van Driel-Roodbol zijn zestig jaar getrouwd. door Wendy van den Hurk OOST-SOUBURG - Na de oorlog was aan alles gebrek. Dus toen Leen en Truus van Driel trouwden, trok hij zijn matrozenpakje maar aan. Met vijftig echtparen tegelijk gaf het Souburgse stel elkaar zestig jaar ge leden het ja-woord in het Rotter damse stadhuis. Tja, dat was tenminste gratis. Wel moeilijk verstaanbaar, en dus weet Truus nog altijd niet of Leen wel zo volmondig ja zei toen hem om de belofte werd gevraagd. Maar ge zien de twinkelogen waarmee de echtelieden even naar elkaar knip peren, zat het met de verliefdheid 'En toen werden we gek. We zagen elkaar pas weer om twee uur 's nachts' wel snor. Na de bruiloft leken de kriebels even in de kiem gesmoord .te worden, toen Leen naar Indone sië moest. „Alles was geregeld, tot injecties en het inschepingsverlof. En toen ging het niet door." Het dubbele loon dat het echtpaar Met vijftig echtparen tegelijk gaf het Souburgse echtpaar Van Driel-Roodbol elkaar zestig jaar geleden het ja-woord in het Rotterdamse stadhuis. foto Ruben Oreel kreeg van de marine, als 'beloning' voor hun huwelijk, zo werkte dat in die tijd, kon ze mooi gebruiken om een gezin mee te onderhou den. In het Vlissingse Havendorp. Toen hun tweede kind nog maar een maand oud was, moest Leen alsnog weg, naar Nieuw-Guinea. „Niet leuk." Zeker niet voor Truus, die haar oudste tegen 'elke marine klant' papa hoorde zeggen. Na nog een aantal marinejaren en nog vier kinderen begon Leen als machinist bij het Vlissingse ber gingsbedrijf Van den Akker. Zes tien jaar en een zware hernia later ging dat niet meer. Maar thuis zit ten was niets voor hem. „Ik denk, ik haal mijn cafépapieren." Toen kwam het: café Dorpszicht in Koudekerke, 'het pension met 35 Joegoslaven' in de Vlissingse Walstraat, café De Vriendschap op het Bellamypark en het pompsta tion van De Priester in de Gerbran- dystraat. Vervolgens werd Leen kastelein op een camping in Baar land, stonden hij en Truus in de kantine van sportzaal Van Duiven voorde, deden ze er ook nog verga derzaal Middenhof bijEn toen werden we gek. We zagen elkaar pas weer om twee uur 's nachts." Leen is nog zeven jaar beheerder geweest van zorgcentrum Bachten- poorte en toen was het klaar. Bijna écht klaar, want wat je vaak ziet bij harde werkers, overkwam ook Leen: vlak voor zijn vijfenzes tigste een hartinfarct. Zo'n beetje alle operatiekamers in de omge ving heeft hij van binnen gezien. Nu gaat het goed. Ook met Truus. Morgen vertrekt het paar naar Be- nidorm. „Lekker samen genieten." Optreden tegen handel in wiet volgens uitbaters buitensporig. door Harold de Puysseleijr NIEUW-NAMEN - Anje Burggraaff (56), uit Nieuw-Namen, vindt dat zij en haar man Hans Buitenweg worden gecriminaliseerd door poli tie en justitie. Ook protesteert ze tegen boete die het OM eist we gens handel in wiet. Anje Burggraaff en Hans Buiten weg exploiteren café De Veehan del. In 2007 viel een groot aantal Nederlandse en Belgische politie mensen de zaak in Nieuw-Namen binnen omdat er wiet werd ge rookt en softdrugs aan klanten werd verstrekt. Dat de politie met zo'n overmacht binnenviel vindt Anje overdreven. De agenten namen 34 gram softd rugs in beslag en arresteerden de uitbater. Anje en Hans zijn in de cember veroordeeld tot een taak straf van 120 uifr en een voorwaar delijke gevangenisstraf van drie maanden. Het Openbaar Ministe rie eiste april dit jaar, dat het paar 140.479 euro in de staatskas stort. Dat is volgens justitie het geld dat aan de softdrugs is verdiend. Anje erkent dat gelegenheid werd gegeven om wiet te roken en dat klanten van het roesmiddel wer den voorzien. Maar het bedrag dat het OM vordert is volslagen bela chelijk vindt ze. „Ze vorderen al les wat wij bezitten. Al onze reke ningen zijn geblokkeerd, inclusief de spaarrekeningen van mijn doch ter van zeventien en zoon van vijf tien. Wij worden gecriminaliseerd, terwijl we de meest sociale men sen zijn die er bestaan." Wanneer de rechtbank het eind oordeel velt over de vordering van het OM is nog niet bekend. nar Op Zep Middelburg «an de A58 «tsl nil wordt het teest|aa dansen, Middelburg, van ZeP Middelburg! kun J e„ ïa" Jkerst openen „.aandeliiksnieuwe a„racties,w.nkels,r horeca en sper ïteningen. kun |e aw»"-' sporten, eten en winkelen. Ook vind |e er de leukste belevenissen van Zeeland. Hel vriietijdsperk i'9* aan de A58 aldog Middelburg. Meer info ops ^egmldde.burgn,^ Voor inlichti«gen 0207 214067 Zep MiddelL. I o is een project van TCN en RECC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31