Fietser laat Zeeland PZC Lintjesloze dag voor burgemeester van gemeente Noord-Beveland Dandy De krant 5 weken voor 15 euro! Op zoek naar de fietser 2 Donderdag 30 april 2009 PZC WILLEM VAN DAM Arthur is veertig geworden. Da's een feestje waard, en ik was blij verrast toen ik een uitnodiging o_ntving om het bij te wonen. Moest ik wel even 22,50 euro overma ken, maar allez, Arthur is tenslotte niet de eerste de beste. Zo kwam het, dat ik zondag samen met een paar honderd an dere verstokte Kinksfans in het Utrechtse rockcafë Stairway to Heaven het glas hief op de veertigste verjaardag van Arthur. Voor de niet-ingewijden: Arthur (or the decline and fall of the British Empire) is een van de fraaiste albums die The Kinks maakten. Het verscheen in 2969 en bevat juweeltjes als Shang ri-la, She bought a hat like princess Marina en Some mother's son. Mooi café, dat Stairway to Hea ven. Mooi volk ook dat er rond liep; veel vijftigers en zestigers met iets te vaak gewassen T-shirts over iets te bollende bui ken. Waarover spraken zij? Over The Kinks natuurlijk en over de zeldzame elpees die ze via Ebay of op een rommelmarkt op de kop hadden getikt. Binnen, op het podium, speelden coverbandjes, buiten, op het terras, brak een aangenaam zonnetje door; Sunny afternoon. Een taxibusje stopte. Hé, herkenden we daar niet Mick Avory, Ian Gibbons en Jim Rodford - ooit speelden zij in de band die vaak in één adem wordt genoemd met The Beatles, The Sto nes en The Who. Zou Ray ook komen? „Ik heb hem al gezien", zei de mevrouw die de lootjes (troostprijs: een setje Kinks-onderzetters) ver kocht op fluistertoon. En jawel hoor, daar was hij: superstar Ray Davies. Slechts ze ven nummertjes zong hij. Toen vond hij het welletjes en ver liet tot teleurstelling van al die Kinksfans alweer het feestje. Net zo haastig en parmantig als de dandy die hij in de jaren zestig zo prachtig had bezongen. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns En jawel Iroor, daar was hij: superstar Ray Davies COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T:0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80,4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Zeeland profiteert niet genoeg van de toename van het aantal recreatieve fietsers. Dat valt af te leiden uit het rapport Zicht op Nederland Fietsland 2009. door Ondine van der Vleuten De beste fietsprovincies, volgens recreatieve fiet sers? Allereerst Gelder land. Daarna Drenthe, Noord-Brabant, Limburg en Over ijssel. En waar fietst, men graag? In landelijk gebied, zegt bijna één op de drie fietsers. lammer voor Zee land, maar van de honderd fietsers kiest slechts een armzaligen tot 3 procent voor de kust, de duinen, natte natuurgebieden en fietsrou tes aan water en zee. En dat ter wijl al die senioren die er met zijn tweetjes op uit trekken, vooral in de lente, op hun weg flink wat geld achterlaten bij de plaatselijke Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl middenstand. Carla Schönknecht van de voorzitter stichting Promo tie en Marketing Zeeland Delta denkt dat'Zeeland' misschien het verkeerde beeld oproept bij fiet sers: moeizaam fietsen, duin op duin af in de straffe zeewind. Dat is jammer, want Zeeland ligt klaar om ontdekt te worden. luist met dat water kun je nog wat, zegt Schönknecht: „We hebben natuur lijk al het Rondje met het Pontje. Verder kun je bijvoorbeeld ver schillende soorten Vervoer op el kaar laten aansluiten. Stukje fiet sen, stukje kanoën, stukje skeele ren. En op de overstappunten, bij voorbeeld een theetuin, moet je je dan kunnen opfrissen en wat kun nen eten en drinken." Het ver baast haar dat Zeeland zo slecht scoort. „Twee jaar geleden is de provincie in één keer bedekt met een fijnmazig netwerk van fiets- knooppunten. Er is aansluiting met routes over de grens. Er zijn mindervalide-routes, gps-routes, fiets-veerroutes en sinds begin dit jaar zelfs twee speciale kinder-fiets- routes. Vorig jaar zomer werd het mogelijk via een sms'je een fiets route via de mobiele telefoon te ontvangen. In de gemeente Veere kun je een fietsarrangement boe ken met bagagevervoer en op de Bevelanden zijn hotspots waar elektrische fietsen opgeladen kun nen worden. Die komen in heel Zeeland." In mei 20to komt de Giro d'Italia naar Zeeland, in juli 2010 de Tour de France. Schönknecht is vast van plan deze fietsevenementen uit te buiten om Zeeland als fiets- provincie op de kaart te zetten. De hele maand mei is uitgeroepen tot fietsmaand, maar er is ook een speciale Zeeuwse fietsdag: op 9 mei. Ieder jaar staat een andere re gio centraal. Dit jaar is het Zeeuws-Vlaanderen. Breskens, waar bij start en finish van alles te doen is, is het vertrekpunt voor een tocht van 35 kilometer. Voor groepen is gratis een meefietsende gids beschikbaar.- www.zeeuwsefietsdag.nl www.lekkerweg.nl www.routesinzeeland.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal (NA14) een vast abonnement met betaling per accept van 69,25 per kwartaal (NA14) ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P5) Stuur de bon naar: PZC. Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook-088-013 99 10 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaal zorgvuldig om net persoonsgegevens. In het colofon treft u nadere informatie door Raymond de Frel WISSENKERKE - De meesté burge meesters scheuren op de dag voor Koninginnedag van hot naar her om oranje lintjes uit te reiken. Zo ook de Zeeuwse, behalve burge meester Henny van Kooten van de gemeente Noord-Beveland. Hij hoefde op 'zijn' grondgebied niet in actie te komen. Van Kooten kon gisteren op zijn gemak richting Den Haag om te aanschouwen hoe huisarts en poli ticus Siem Buijs uit Wissenkerke een lintje kreeg opgespeld. Buijs was de enige van de kleine 7300 Noord-Bevelanders die een lintje kreeg. „Gezien zijn verleden in de Tweede Kamer is het logisch dat de aanvragers voor Den Haag hebben gekozen", aldus Van Koot en. Het is redelijk uitzonderlijk dat een burgemeester tijdens de lint jesregen geen verplichtingen heeft. Van Kooten zit er niet mee. „Er zitten nog wel wat aanvrageo voor later dit jaar in de pijplijn", zegt hij. „Vorig jaar mocht ik tij dens de lintjesregen vier mensen blij maken, onder wie een echt paar. Dat komt natuurlijk ook niet zo heel vaak voor. Ik geef er nu niet om hoor, ik zal er de komen de jaren vast nog genoeg kunnen opspelden." Zeeland moet de fietser pamperen. De provincie heeft alles waar de recreatieve fietser naar verlangt, maar staat toch maar laag op diens verlanglijstje. Meerdere keren per maand (kwart fietst meermalen per week) Wat levert het op? landelijk in miljoenen euro's 400 m Profiel van de recreatieve fietser M/V (55% fs man) Ouder dan 45 jaar (eenderde ouder dan 65) Fietst het liefst in het voorjaar (zomer op de 2e plaats) Liefst alleen of met partner Fietst de hele week door (zwaartepunt op zondag) Tochten gemiddeld 19 km lang (gemiddelde duur van rit is 2,5 uur) Bij voorkeur buiten eigen gemeente Liefst door de natuur (landelijk gebied favoriet) Rolant Quist bron Stichting Landelijk Fietsplatform Kom naar het PZC-debat over toerisme. Donderdag 14 mei, 14.00 uur, in De Parel in Domburg. Aanmelden: debat@pzc.nl www.pzc.nl/toerismedebat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2