'Ik vond de wanhoop Stoplicht 'weet' nu wél dat er een auto staat Inbrekersduo moet jaren cel in ca Be\astingdienst 26 Donderdag 30 april 2009 pzc Eindeloos wachten op Middelburgse kruising is sinds gisteren voorbij. door Maurits Sep middelburg - Het wachten tot het licht op groen sprong, duurde soms bijna echt eindeloos. Het nieuwe verkeerslicht op de krui sing Statenlaan-Schroeweg in Mid delburg 'wist' namelijk niet dat er een auto stond te wachten. Sinds gisteren wel. De gemeente heeft een detectielus in de weg laten leg gen die aan het verkeerslicht door geeft dat er iemand staat. Tot een paar weken geleden kon den auto's vanaf de Statenlaan vrij rechtsaf de Schroeweg opdraaien en invoegen. Maar nu de invoeg- strook deels is weggehaald, en de vluchtstrook ook, moet het ver keer gedoseerd de weg op. Daar om staat er een verkeerslicht. Er lag alleen nog geen detectielus. „)e stond er dus soms echt lang te wachten", beaamt D. Heesbeen van de gemeente. „Alleen als er naast je een auto kwam staan die rechtdoor wilde, sprong jouw licht voor rechtsaf ook op groen. Dat kon echt lang duren. Kwam er nie mand naast je, dan bleef het rood." Die situatie heeft een paar weken geduurd. Maar gisteren is het probleem opgelost; er ligt nu wel een detectielus. Het verkeerslicht voor rechtsaf blijft daar staan. De vrije rechtsaf verdwijnt definitief, omdat langs de Schroeweg ruimte gemaakt moet worden voor een fietspad tussen het centrum van de stad en de Mortiere. Fietsers mogen straks ook het kruispunt met de Staten laan oversteken. Ze hoeven niet meer om te rijden door Zuid. 20% bijtelling BMW 116ien 118i www.zwartepoorte.nl BIJ NADER 3£MÊÊÊÊÊm Eén van de drie locaties in de bin nenstad van Middelburg waar een coffeeshop mag komen, is het adres Varkensmarkt 4. In de PZC van woensdag 29 april (Coffee shops ook buiten binnenstad) stond ten onrechte het adres Vlas- markt 4 vermeld. De andere twee locaties zijn Reigerstraat 9 en Sta tionsstraat 24. 'Het opgraven van de Duitse soldaten in de jaren vijftig om ze over te brengen naar Ysselsteyn was een verschrikkelijk werk' «laas van de Ketterij Vlissingen laat HZ zien wat ze in huis heeft vlissingen - De gemeente Vlissin gen laat de Hogeschool Zeeland niet zomaar uit haar 'vingers' glip pen. Om de HZ helder te maken hoe belangrijk het is om in Vlissin gen te blijven, overhandigt de ge meente haar binnenkort een con creet voorstel waarin staat welke ontwikkelingen de Kenniswerf te wachten staan. Dat heeft het colle ge in gang gezet, na een gezamen lijk bezoek aan de HZ. Theaterbestuur versterkt directie middelburg - Theater Exploitatie Zeeland krijgt een tweekoppige di rectie. Organisatieadviseur Peter van de Steenoven uit Middelburg is aangesteld als directeur ad inte rim, naast de huidige directeur Peter de Neef Van de Steenoven zal zich bezighouden met financi ën, personeel en organisatie. De versterking is nodig, aldus de Raad van Toezicht, vanwege de fusie van 't Beest en De Mythe in Goes en uitbouw van activiteiten. Kleine brand aan boord schip op Scheldepoort vlissingen-oost - Op de restaura- tiewerf Scheldepoort in Vlissin- gen-Oost is gisteren aan het eind van de middag brand uitgebroken aan boord van een schip. Volgens de brandweer ging het om een kleine brand, waarbij niemand ge wond is geraakt. Ook waren er geen gevaarlijke stoffen aan boord. De rookontwikkeling compliceer de het werk van de brandweer. Over de oorzaak was gisteravond nog niets bekend. Opnieuw recordschip op Westerschelde antwerpen - Op de Westerschei- de is maandagochtend weer een re cordschip te zien, de MSC Danit. Dit containerschip is van hetzelfde type als de MSC Beatrice die begin april zoveel belangstelling trok. De MSC Danit is 365,5 meter lang en 51,2 meter breed. De Danit is bij een andere werf in Zuid-Korea gebouwd en kan net iets meer standaardcontainers ver voeren dan de Beatrice: 14.000 in plaats van 13.798. Twintig maanden voor overval op Moviemax middelburg - Een 22-jarige Middel burger is gisteren door de recht bank in Middelburg veroordeeld tot een gevangenisstraf van twin tig maanden waarvan zes maan den voorwaardelijk voor onder meer het medeplegen van een overval op Videotheek Moviemax in Middelburg. Tegen de man was een celstraf van 28 maanden waar van acht maanden voorwaardelijk geëist. In het vonnis van de rechter was tevens inbegrepen het bezit van en het dealen in cocaïne en verbo den wapenbezit. Mededeling van Belastingdienst regio Zuidwest, kantoren Terneuzen, Goes, Roosendaal en Breda. Aankondiging: vanaf heden kunt u de aankondigingen voor executoriale verko pingen van onze regio vinden op www.veilingdeurwaarder.nl Middelburger moet drie jaar zitten, Vlissinger ruim twee jaar. door Ad Roos middelburg - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 25-jarige Middelburger na een eis van 42 maanden cel een gevange nisstraf van 36 maanden opgelegd, waarvan de helft voorwaardelijk. Zijn maat, een 20-jarige Vlissinger, werd in plaats van de geëiste cel straf van 34 maanden veroordeeld tot 28 maanden, waarvan even eens de helft voorwaardelijk. Het duo was verantwoordelijk voor zeker drieëndertig inbraken, die de laatste maanden van vorig jaar en begin dit jaar in voorname lijk Oost-Souburg en Middelburg werden gepleegd. Doelwit waren vooral scholen, clubgebouwen en winkelpanden. Ook waren ze niet te beroerd om bij hun eigen huis arts in te breken. Een restaurant, waar één van de twee regelmatig gratis mocht eten en drinken, werd daags voor de kerst bezocht. Daar werd naast het aanrichten van een enorme schade geld uit een gokkast gehaald. De buit be stond veelal uit laptops en geld. De laptops werden afgeleverd bij een vriendin. Bij één van de inbra ken, bij een garagebedrijf in Mid delburg, namen de mannen een Twee mannen die zeker 33 inbra ken hebben gepleegd, zijn giste ren veroordeeld tot gevangenis straffen. Ook moeten ze duizen den euro's schade terugbetalen. Rottweiler-pup mee. De totale schade bedroeg vele duizenden eu ro's. Naast de opgelegde straf zal het duo te zijner tijd worden 'ge plukt'. De Middelburger voor een bedrag van 10.153 euro en de Vlis singer voor 4.810 euro. Tijdens de behandeling zei de Mid delburger voornamelijk te hebben ingebroken voor de kick, terwijl zijn maat vertelde het gedaan te hebben om onder meer een schuld van een dikke 15.000 euro af te lossen. Justitie kwam de he ren op het spoor toen deze belden met een gestolen mobieltje. Een 25-jarige Vlissingse vriendin van het duo, kreeg voor heling van de laptops een conform de eis cel straf van 43 dagen, een taakstraf van 120 uur en twee maanden voorwaardelijke celstraf opgelegd. Gertrude van de Ketterij verrichtte historisch onderzoek voor de expositie 'Zij hadden ook een moeder'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 28