Cl Alarmfase griep verhoogd s 4 34 Lintje voor in Zeeuwen Zeeland buiten top vijf fietsers in Koudekerke KRAS Vandaag in de Acht vragen over een dagje ringrijkijken Muziek in het teken van de bevrijding Eerbetoon aan ambachtsman en kunstenaar zie ook: www.pzc.nl/uit WALCHEREN 'l|\* Oranjezonnetje 18° Aftreden, doet ze het of doet ze het niet? DONDERDAG 30 april 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 101 McLaren mag blijven racen - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 Laatste fase voordat gesproken kan worden van grieppandemie. CENÈVE - De Wereldgezondheids organisatie WHO heeft gistera vond de alarmfase voor de Mexi caanse griep verhoogd. Er is nu sprake van alarmfase 5, de laatste fase voordat gesproken wordt over een pandemie. Dat maakte de voorzitter van de WHO bekend. Het verhogen van de alarmfase is vooral een signaal aan overheden en de farmaceutische industrie. Volgens de WHO moeten alle lan den zich klaarmaken voor de uit braak van een pandemie. Minister Ab Klink (Volksgezond heid) wil dat huisartsen mensen die zijn besmet met de Mexicaan se griep met naam en toenaam melden bij de GGD. Daardoor kun nen familie, vrienden en collega's de virusremmer Tamifu snel krij gen toegediend om te voorkomen dat ook zij ziek worden. Tot nu toe werd alleen de plaats of de regio doorgegeven aan de GGD. In Nederland waren gisteravond nog geen meldingen van de griep. De uitslag van onderzoeken van twee van de zeven mensen die met griepverschijnselen uit Mexi co terugkeerden waren nog niet be schikbaar. In de Europese Unie wa ren gisteravond in totaal twintig bevestigde griepgevallen. Deze be treffen Spanje, Groot-Brittannië, Duitsland en Oostenrijk. Het gaat om jonge volwassenen. Verder zijn er in Europa ruim honderd verdachte gevallen in dertien lan den. Voor het eerst is een slachtof fer genoteerd buiten Mexico, een peuter van 2 in het Amerikaanse Houston. Het kind was van Mexi caanse afkomst. Buiten de EU zijn ruim 120 bevestigde ziektegevallen vastgesteld, vooral in Mexico en de VS. Klink zei dat het kabinet 'super- alert' is op verspreiding. „Maar er is geen reden tot grote bezorgd heid, laat staan voor paniek." De minister heeft de Gezondheids raad gevraagd om een spoedadvies over de ontwikkeling van een vac cin tegen het nieuwe griepvirus. Het duurt drie tot zes maanden voordat zo'n medicijn klaar is. pagina 6: Pandemie of een CNN-crisis? MIDDELBURG - In Zeeland vallen dit jaar ter gelegenheid van lintjes regen 111 koninklijke onderschei dingen. Dat is een recordaantal sinds de invoering van het huidige decoratiestelsel in 1996. Het totaal over 14 jaar staat nu op 1080 lint jes. Dertien Zeeuwen mogen zich ridder in de Orde van Oranje Nas sau (vijfde graad) noemen en 98 inwoners zijn benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau (zesde graad). De onderscheidingen werden giste rochtend door de burgemeesters uitgereikt. Commissaris van de ko ningin Karla Pgijs nam de onder scheiding voor de Goese burge meester Dick van der Zaag (rid der) zelf voor haar rekening. Bram Bierens (ridder) uit Zierikzee kreeg het eremetaal uit handen van de Nederlandse ambassadeur tijdens een verblijf in Buenos Ai res. Drie gedecoreerden ontvangen het lintje wegens vakantie later. Bijna per traditie vielen de meeste onderscheidingen op Schou- wen-Duiveland (25), gevolgd door Zeelands grootste gemeente Ter- neuzen (21). In Vlissingen werden drie inwoners gedecoreerd; hek kensluiter was de kleinste gemeen te Noord-Beveland, met één onder scheiding. De lintjes werden, als gebruikelijk, met name toegekend wegens (zeer) bijzondere verdiensten in verschillende sectoren van de maatschappij, (kerk, onderwijs, zorg, brandweer, sport, cultuur). pagina's 12 t/m 19: lintjesregen Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 711688 555530» MIDDELBURG - Zeeland komt niet voor in de top vijf van favoriete fietsprovincies en regio's. Dat blijkt uit het rapport Zicht op Ne derland Fietsland 2009, van de Stichting Landelijk Fietsplatform. Opmerkelijk, want Zeeland scoort hoog als het gaat om fietsmogelijk- heden (paden en wegen). Het aan tal recreatieve fietsers, vooral tus- sende 40 en 65 jaar, neemt toe. pagina 2/3: fietser laat Zeeland S nog te vaak links liggen pagina 3: commentaar -flHM Zeeland: 2, 3, 25 t/m 33; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Me ningen: 11Lintjes: 12 t/m 19; Eco nomie: 21; Weer: 22; Strips: 23; Sport: 34 t/m 37; Televisie: 38, 39. Beatrix kan nog jaren mee als koningin reageer op www.pzc.nl reacties: 455 Taakstraf werkt beter dan de gevangenis eens Hl 36% oneens 64% SUPERAANBIEDING! Prijsverlaging tot 70 met vertrek op 3-10-17/5 vanaf Düsseldorf en 9/5 vanaf Keulen KOUDEKERKE - Het grote Koninginnedag-feest barst vandaag los, maar wie zo lang niet kon of wilde wachten, kon zich gisteren al uitleven. Mid delburgse kinderen mochten hun fietsen al versie ren en horen vandaag wie dat het mooist gedaan heeft. In Arnemuiden ondergingen huizen en win keletalages al een metamorfose en ook daar wor den vandaag de winnaars bekendgemaakt. In Kou dekerke vonden ze het na vijf klikoraces wel eens tijd worden voor wat anders. Een badkuip - op wielen - was nu op de jaarlijkse koninginnenacht het vervoermiddel. foto Lex de Meester O plaats uw foto's vandaag op www.pzc.nl/foto in de map 'Koninginnedag 2009' waarom zou je méér betalen www.kras.nl/72788 (o.b.v. halfpension)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1