Zorgeloos kopen bij Expert! vee! producten de kroon op uw aankoop PZC Donderdag 30 april 2009 1 1 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Lintjes 2 Ik kan me helemaal aansluiten bij de ingezonden brief van Ina Gotz uit Vlissingen. Jaren geleden heb ik op deze plaats een brief van de zelfde strekking gestuurd, naar aan leiding van de weigering van een lintje door jikkie van der Giessen. Zelf stam ik uit jaargang '54, en waar in die tijdsgeest heel veel din gen als vanzelfsprekend gebeur den, is er in de loop der tijd een andere mentaliteit ontstaan. Je ziet tegenwoordig een nieuwe volksstam opkomen, een nieuwe stroming, namelijk die van de wan nabe's. Wat is de beste binnenstad van het land, wie is de grootste dit, de grootste dat, er worden zelfs enquettes gehouden ter (zelfbevestiging. Ach mevrouw, als de Derde Wereldoorlog zou uit breken, zullen er heel andere mensen/namen opduiken, als uw riool stuk is, en er geen loodgieter beschikbaar, pas dan zult u uw vriendenleren kennen. Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje Omroep Zeeland Twee zaken roepen bij vragen op: Waar is de elementaire kennis van het voeren van een financiële ad ministratie met periodieke budget bewaking en noodzakelijke begro tingswijzigingen die daar het ge volg van zijn? De kosten van 325.000 euro van de heer Feij wa ren ook al in januari 2008 bekend en hadden verwerkt moeten zijn in de begroting 2008! Als het gaat om de reclameinkomsten: Om roep Zeeland is er voor de burgers en niet voor de makers zelf Men moet zich realiseren dat de gemid delde kijker/luisteraar oubollig heid wil a la radio 5! Typerend is dan ook het star reageren op de reacties van het verdwijnen van het journaal om 18.00 uur; dit ge tuigt van een natuurlijke vooringe nomenheid. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Moskee Wat de bouw van een moskee in Midelburg aangaat, is het mis schien goed te bedenken, dat de kerken in Noord- en Zuid-Ameri- ka pas zijn gebouwd na immigra tie door Europeanen. W. Booltink Spaamestraat 58, Oost-Souburg Zeehondenbont In de krant stond dat er overeen stemming is bereikt om de handel in zeehondenbont in Europa te verbieden. Allereerst is bont een totaal onnodig product en zou dus helemaal verboden moeten wor den. Dus als je die kop ziet denk je, eindelijk is het zover maar he laas zijn er enkele uitzonderingen. En dat is nu juist weer de grote miskleun. Uitzonderingen werken grootscha lige fraude in de hand. Want hoe wordt waterdicht gecontroleerd dat het om legaal ingevoerd bont gaat? Zie alleen nu al hoe veel zo genaamd imitatiebont er wordt verhandeld. Niks geen imitatiebont want dat is veelal katten en/of hondenbont uit bijvoorbeeld China. Ook komt dit soms zelfs uit Europese landen zoals Roemenië of Bulgarije. De dieren worden daar veelal zelfs le vend voor gevild, omdat het bont door de adrenaline dan mooier-is. Kan het nog erger? Nee, maar doordat er steeds uitzonderingen zijn blijven we met die ellende ge confronteerd worden en overhe den maar praten over dierenextre- misten. Doe iets aan de bron, zou ik zeg gen Rob Ossewaarde Prins Bernhardstraat 25, Oud Sabbinge Tweesprong In de krant van maandag 27 april stond een bericht onder de kop: Kerk is doof voor bezwaarde. Het is een bericht van een vergadering waarin ik als spreker optrad. In dit bericht staat onder meer de zin: 'In de wandelgangen erkende hij dat het tot een scheuring kan koT men, wanneer de zaak niet in den minne wordt geschikt.' Ik heb het woord 'scheuring' ech ter niet gebruikt. Het enige wat ik gezegd heb is dat als dit niet goed opgelost wordt het echte problemen veroorzaakt. In de lezing heb ik gezegd dat we als kerken op een tweesprong gaan in verband met het omgaan met deze zaken. De aanwezigen bij deze vergadering kunnen ook Kinderlintjes 2 Begrijpelijk, de reactie op het uitge ven van de kinderlintjes vrijdag 24 april. Jammer dat de uitleg bij de foto's in de deze krant zo summier was. Niet de gemeente beslist wie een kinderlintje krijgt, maar een kinderjury. Pas sinds twee jaar worden kinderlintjes uitgegeven en de kinderen die de lintjes krij gen, mogen het volgend jaar in de kinderjury plaatsnemen en zelf weer kinderen uitkiezen. Natuur lijk zijn er meer kinderen die een lintje zouden verdienen. Maar zo als burgemeester Dijkstra het in zijn toespraak duidelijk maakte: 'Jullie zijn nu uitgekozen en staan voor heel veel andere kinderen die goed doen!' Petra Otte-Geervliet Vliedberg 15, Vlissingen Kapel ziekenhuis Met verbazing las ik dat de kapel van het Oosterscheldeziekenhuis wordt gesloten vanwege een onder bezetting van de geestelijke verzor ging. Twee vacatures worden al niet meer vervuld. En dan te be denken dat de dienst geestelijke verzorging alles heeft gedaan om de geestelijke verzorging op de kaart te zetten. Het is beschamend te constateren dat hier de geeste lijke verzorging zo wordt wegbe- zuinigd. Voor de lijdende mens en de mens in nood in het ziekenhuis is het zo omgaan met de geeste lijke verzorging ontluisterend. Het inzetten van geestelijk verzorgers op afroep is de klok weer tiental len jaren terugdraaien en een mis kenning van de huidige geestelijk verzorgers. De huisarts Paul van Dijk eindigt zijn column, gericht tot de huisarts van deze tijd: 'Beet je pastoor en beetje psychiater is nog niet zo gek voor een huisdok ter'. Ik voeg eraan toe: en voor het management. Hier ligt een schone taak voor de interim-directeur Vierhout, als de fusie betekent dat de zorg er niet op achteruit gaat. Hans de Bie Geest. Verz. Ter ValckePopulierestraat 13, 's-Gravenpolder bevestigen dat ik in de beantwoor ding van de vragen juist gezegd heb dat er ruimte nodig is om sa men aan een goede oplossing te werken. j.R. Visser Albertijn 43, Dronten Ontpolderen 13 Nu er toch niet ontpolderd mag worden van de Nederlandse over heid, komt men opeens weer met andere opmerkingen. Toen de dijken op Deltahoogte werden gebracht en dit naar bui ten toe is gedaan, niet de winterdij ken maar de zomerdijken! Toen is er zoveel schor achter deze immen se brede hoge dijken verdwenen. Wist men toen niet waar men mee bezig was. Moeten we daar nu de gevolgen van ophoesten. Toen is er niet gere clameerd en dan moet er een Euro pees Verdrag aan te pas komen. Belachelijk, dat wat we eerst heb ben afgegeven om het veiliger te maken, moet nu met hoge kosten weer teruggeven worden. Marina Govaert Graaf Jansdijk A 135, Westdorpe mums 4 JAAR MW uGARanmI COMPAQ 15,6" note! Praxis 10 JAAR .GARANTIE STROOMLOZE AQUASTOP MET LEVENSLANGE GARANTIE! SIEMENS 1600 toeren wasautomaat XDS Van experts kun je meer verwachten www.expert.nl Meto.a. AMP Sempron S142 processor, 2 GB intern geheugen, 250 GB harde schijf, OVDorander en Wifi Met Webcam en HDMi Met 1920 x 1080 pixels, BRAVIA Engine 3, contrast'ralio van 50.000:1, DVB-T tuner, 100 Hz en 4x HDMI Met Picture Mode tto inhoud 286 lifer, waarvan en 85 liter vriezen Met blue lo-Frost, Energieklasse A -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 11