Turkije ziet roerig 1 mei-feest tegemoet KRAS. k Obama steekt Roosevelt naar de s/is dgn PROVENCE B s dgn Kastelen en het LOIREDAL DUITSLAND DENEMARKEN io dgn VENETIAANSE LAND waarom zou je méér betalen Verdachte Mumbai 'niet minderjarig' Republikeins senator wil overstappen Babygorilla gered uit handen smokkelaars Duits ambassadegeld vergokt in casino 5)e (teóte puzzelaar ótaan aan uial Baby krijgt stukje lever van moeder vertrek'. vanaf vanaf vanaf 8 dagen, zie www.kras.nl/21680 15 dagen, zie www.kras.nl/21682 Vertrekdata: vrijwel dagelijks van 9/5 t/m 19/9 voordelig naar het Loiredal, één van de populairste fietsgebieden van Frankrijk. U passeert hier de mooiste kastelen zoals de Chateaus van Chambord en Chennonceaux. verblijf in comfortabele familiehotels nabij diverse steden inclusief ontbijt. Zie www.kras.nl/21641 8 dgn THÜRINGEN Vertrekdata: 20/6', 18/7*, 15/8 en 5-19/9 "gegarandeerde vertrekdata Thüringen biedt u een mooie omgeving en interessante steden. Een ideale combinatie van natuur, cultuur, historie en sportiviteit! verblijf in het 4-sterren Maxx Steigenberger Hotel in Jena inclusief ontbijt en diner. Zie www.kras.nl/21637 dgn BERLIJN en omgeving Vertrekdata: vrijdag van 12/6 t/m 30/10 alléén te boeken tot en met 30 april! voordelig naar de bruisende hoofdstad van Portugal, rijk aan culturele bezienswaardig heden en gezellige uitgaansmogelijkheden. verblijf in het 5-sterren Hotel Eurostars das Letras in hartje centrum inclusief ontbijt. Zie www.kras.nl/21631 9/10 dgn KARINTHIE Vertrekdata: 15/5', 26/6", 24/7*, 14/8", 4/9 en 17/10 "gegarandeerd vertrek glooiende groene alpenweiden, langgerekte bergmassieven en heldere meren vormen het schitterende decor van deze fietsreis! verblijf in 3-sterren Hotel Rossmann in Greifenburg inclusief ontbijt en diner. V- Zie www.kras.nl/21606 Vertrekdata: 8/8 en 5/9 incl. Gazelle Innergy huurfiets met elektrische trapondersteuning, fiets van het jaar 2009. U fietst verder, makkelijker en veiliger! het mooiste van Noord-Duitsland en Deens Jutland! Naar Augustenborg, Glücksburg, Husum, Flensburg schiereiland Nordstrand. Zie www.kras.nl/21710 Vertrekdata: 15/5* en 11/9 "gegarandeerd vertrek de wijnvelden van het Prosecco-gebied, Padua en Venetië... dit alles en nog veel meer staat u te wachten tijdens deze reis! verblijf in 3-sterren Hotel Eurorest in Conegliano inclusief ontbijt en diner. Zie www.kras.nl/21654 Genoemde prijzen zijn per persoon. Exclusief reserveringskosten a 17,50 per boeking. BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 is cPm ffi 8 I Woensdag 29 april 2009 PZC De mooiste fietsroutes door heel Europa! Trek er deze zomer met de fiets opuit! KRAS.NL biedt u een gevarieerd aanbod naar de mooiste Europese fietsbestemmingen aan! U heeft de keuze uit individuele reizen met bagagevervoer, waarbij u met uw auto naar uw vakantiebestemming reist, of complete busreizen inclusief reis per Comfort Class bus, ontbijt, diner, gebruik Gazelle huurfiets en Nederlandssprekende fiets-/reisleiding. Aankomstdata: zaterdag van 4/7 t/m 15/8 j nieuwe kampeervakantie naar Frankrijk met prachtige fietsroutes voor het hele gezin! verblijf in compleet ingerichte 5-persoons- bungalowtenten op campings nabij Vaison-la- Romaine, Carpentras, Bouchet en Orange. v; - MUMBAI - Mohammed Ajmal Amir Kasab, de Pakistaan die terecht staat voor de terreuraanslagen in Mumbai, is niet minderjarig. Dat liet een team van vier dokters giste ren in een rechtbank in Mumbai weten. Volgens de artsen is Kasab ruim twintig jaar en kan hij dus als volwassene berecht worden. WASHINGTON - De Republikeinse senator Arlen Specter (79) in de se naat overweegt over te stappen naar de Democraten. Daarmee zouden de Democraten 59 zetels hebben. Als zij, zoals wordt ver wacht, in november nog een zetel krijgen, kunnen de Republikeinen geen wetgeving meer verhinderen. NAIROBI - Autoriteiten in de Demo cratische Republiek Congo hebben een zeldzame babygorilla in beslag genomen. Criminele handelaars wilden het diertje verkopen. Ze hadden de gorilla verborgen onder kleding in een tas. De autoriteiten ontdekten de babygorilla op een vliegveld bij de stad Goma. BERLIJN - In Berlijn staat een voor malige medewerker van de Duitse ambassade in Nederland terecht die voor vele duizenden euro's aan Duits overheidsgeld in een Haags casino vergokte. De Duitse justitie vermoedt dat hij bijna een half miljoen euro van de rekening van de ambassade heeft gehaald. www.lekkerpuzzelen.nl BRUSSEL - In een ziekenhuis in het Belgische Gent is met een zoge noemde 'sleutelgatoperatie' een stuk lever van een moeder geno men en bij haar zes maanden oude baby getransplanteerd. Het stukje lever zal met het kind mee groeien. De baby stond op de wachtlijst voor levertransplantatie. Operatie tegen linkse activisten kort voor Dag van de Arbeid. door onze correspondent Jessica Maas ISTANBUL - Live op de Turkse televi sie: een vuurgevecht tussen de po litie en linkse militanten in een woonwijk in Istanbul. Kogels vlie gen over en weer. Het beeld van een gewonde man in een plas bloed. Zeven agenten en een came raman raken gewond, een politie chef: een 16-jarige jongen en één militant komen om het leven. De inval was onderdeel van een grote operatie tegen extreemlinks. Vlak voor de Dag van de Arbeid - 1 mei - deed de politie zestig inval len bij linkse activisten. Zij arres teerde daarbij ruim 40 mensen. Volgens Besir Atalay, de minister van Binnenlandse Zaken, zou een extreemlinkse groepering, Revolu tionair Hoofdkwartier genaamd, van plan zijn geweest binnenkort 'spectaculaire aanslagen' te plegen in Istanbul. De politie zou een gro te hoeveelheid wapens en bom men hebben aangetroffen. Over Revolutionair Hoofdkwartier zeifis weinig bekend. Volgens mi nister Atalay zat de groepering ook achter de bomaanslag op het kan toor van regeringspartij AKP in Istanbul, eind 2008, en onder houdt de club nauwe banden met de Koerdische afscheidingsbewe ging PKK. Turkse media stellen dat de bende achter een flink aantal aanslagen 'Deze bende gebruikt terreurbewegingen om chaos te creëren in het land' zou zitten en er niet voor terug schrikt om verschillende terreurbe wegingen - van PKK tot Hezbollah - te gebruiken om chaos te creëren in het land. De Dag van de Arbeid is zwaar be laden in Turkije en staat de laatste jaren synoniem voor opstandjes en rellen. Vooral in Istanbul dat de zer dagen terugdenkt aan de eerste mei van 1977, toen onbekenden het vuur openden op 500.000 ar beiders die zich op het Taksim plein hadden verzameld. Bijna veertig mensen kwamen om het leven. De daders van deze 'Bloedi ge Eerste Mei' zoals de dag sinds dien heet, zijn nooit gepakt. Het Taksimplein is sindsdien ver boden terrein voor demonstreren de arbeiders, tot grote onvrede van de vakbonden. Die willen, juist ter nagedachtenis van de slachtoffers, op 1 mei op het plein demonstreren. De afgelopen jaren probeerden de bonden ondanks het verbod toch het omstreden plein te bereiken, wat elke keer uit mondde in rellen. Vorig jaar greep een politiemacht van 30.000 man hard in met traangas, waterkanon nen en knuppels. Ruim 800 men sen werden gearresteerd, Onder druk van de vakbonden be sloot de regering vorige week voor het eerst in jaren van 1 mei weer een nationale feestdag te maken. Sinds de militaire coup van 1980 was dat niet meer het geval ge weest. Maar het verbod op demon straties op het Taksimplein blijft van kracht, heeft de gouverneur van Istanbul benadrukt. De vak bonden hebben op hun beurt al aangekondigd vrijdag tóch koers te zetten richting het plein. De eerste honderd dagen zit ten erop voor de nieuwe Amerikaanse president. Tijd voor de tussenbalans. Hoop. Verandering. Meer stond er vaak niet op span doeken bij campagnebij eenkomsten van Barack Obama. In de eerste honderd dagen van zijn presidentschap heeft de De mocraat woord gehouden. Ameri ka heeft weer hoop en de omvang en aard van de ingezette verande ringen zijn ronduit adembene mend. De arbitraire regel om na de eerste honderd dagen een tussentijdse ba lans op te maken, is ingezet door Franklin D. Roosevelt, die in de eerste maanden van zijn termijn een reeks van hervormingen intro duceerde om de Grote Depressie in de jaren dertig het hoofd te bie den. In totaal kreeg hij vijftien nieuwe wetten door het Congres. Obama steekt de grote FDR nu naar de kroon met een wervel wind aan nieuw, kostbaar beleid. De 44e president heeft een econo misch stimuleringspakket van 787 miljard door het Congres geloodst, een reddingsplan van honderden miljarden voor de kwakkelende banken in werking gezet, de auto producenten onderturatele ge plaatst, de belastingen verlaagd, een voorziening getroffen om het gezondheidsstelsel te hervormen en plannen in werking gesteld om het onderwijs en milieubeleid im pulsen te geven. Niemand weet hoe al die hervormingen gaan uit pakken, maar hoop is er wel. Obama boezemt vertrouwen in. Veel Amerikanen kijken met wan trouwen naar alle overheidsinter venties, maar hun president ver trouwen ze wel. Obama's populari teit ligt rond de 65 procent. Alleen Ronald Reagan had na honderd da gen nog zoveel goodwill. Obama staat symbool voor veran-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 8