1 I Een steentje bijdragen nieuwbouw A I 1 Informatie verzamelen en delen 2 Contact met medekopers 4 Tussentijdse keuringen 3 Collectieve kortingen 5 Opstapje naar wijkvereniging d3marsaki www.marsaki.nl Laat u een huis bouwen in een wijk die zelf nog volop in ontwikkeling is, dan is het zin vol om na te gaan of die wijk een kopersvereniging heeft. Is dat niet het geval: zet 'm op! Vijf redenen waarom. door Joyce Muilenburg Een kopersvereniging heeft als doel om op constructieve wijze in contact te komen en te blijven met partijen die elkaar tegen komen tijdens en kort na de bouw van koopwoningen in een wijk. Wat de kopers vereniging vooral doet, is vragen en opmer kingen kanaliseren en actuele, praktische informatie verspreiden naar betrokkenen. Dit gebeurt onder andere via een maande lijkse nieuwsbrief of georganiseerde bijeen komsten. De vereniging kan fungeren als spreekbuis voor de leden en is tevens gesprekspartner voor bijvoorbeeld de aannemer, projectont wikkelaar of gemeente als het gaat om col lectieve belangen. Een goede kopersvereni ging kan met alle partijen door één deur, is communicatief sterk en streeft er naar om collectieve gebreken en misvattingen snel mogelijk uit de wereld te helpen. Een belangrijke functie van de kopersveren ging is contact leggen tussen toekomstige buurtbewoners. Men weet niet altijd wie bij elkaar in de buurt komt wonen en in het ka der van de privacy, zal een projectontwikke laar of een aannemer niet zondermeer met namen komen. Een kopersvereniging kan, ui teraard na toestemming van beide partijen, gegevens verstrekken aan elkaar. Dat wordt vaak als zeer prettig ervaren; er kunnen al vast afspraken worden gemaakt over bepaal de voorzieningen en er kan informatie over en weer worden uitgewisseld. - Daarbij zijn nieuwe bewo- ners vaak op zoek naar con- iËllfe^ y tact om alvast wat feeling met de wijk te krijgen. Een kopersvereniging kan hier i goed op inspelen door een forum op te zetten op de website van de vereniging. Daar kan interactie plaatsvin den op allerlei gebied. Van ver zoekjes en oproepen tot discus siepagina's. Een mogelijkheid is w jj om alleen leden toe te laten op het forum, maar men kan er ook voor kiezen om niet-leden toe te staan, zo- i dat ook zij zijdelings profiteren van de voordelen van het forum. Niet alle aannemers werken op dezelfde manier. Bij de één kun je te pas en te on pas het bouwterrein oplopen om naar de vorderingen te komen kijken, bij de ander wordt het terrein hermetisch afgesloten en moet je een afspraak maken om te zien hoe het gaat. Maar hoe vaak je er ook komt, je weet nooit helemaal zeker of alles naar behoren loopt. Tenzij je natuurlijk zelf uit de bouwwereld komt. Om er voor te zorgen dat je toch met een deskundig oog naar de vorderingen kunt kijken, heeft een kopersvereniging de mo gelijkheid om tussentijdse keuringen te ver zorgen. Collectief Dat betekent dat er op een bepaald moment een inspecteur van de Vereniging Eigen Huis naar meerdere woningen tegelijk komt kijken. Dat levert een fikse korting voor de leden op. Gebrui kelijk is om zo'n collectieve tussentijdse keuring in te zetten op drie momenten van de bouw: wanneer de vloer van de eer ste verdieping er op ligt, wanneer de kap er op zit en wanneer de woning wind- en wa terdicht is. Na zo'n keuring ontvangt zowel de koper als de aannemer een rapport. De aannemer staat daar veelal niet negatief tegenover; gebreken die tijdens de keuring wor den ontdekt, kunnen nog snel en relatief eenvou dig worden opgelost, dit scheelt tijd voor het aannemersbedrijf En uiteindelijk voor de koper. Via een kopersvereniging is het moge lijk om gebruik te maken van interes sante, collectieve kortingen. Bestuurs leden van de vereniging gaan veelal zelf actief op zoek naar bedrijven die bereid zijn kortingen te geven. Maar bedrijven nemen ook zelf contact op. Er worden best aardi ge contracten gesloten, met on- Meestal blijft men lid van een kopersvereniging tot een jaar na de oplevering van de woning. Daarna is het niet meer zo zin vol om lid te blijven, hooguit vanwege de collectieve kortingen. Een kopersvereniging zie je nog niet zo vaak in een nieuwbouwwijk en al zeker niet opge zet door de bewoners zelf Een wijkvereniging wel. Ze zitten elkaar niet in de weg, integen deel: de kopersvereniging houdt zich bezig met de bouw en alles wat daarbij komt kijken, de wijkvereniging maakt de buurt rijp en zorgt voor 'aankleding'. De één gaat verder waar de ander stopt. Met dank aan Sander Goudswaard (secretaris) en Ruud Pijls (initiatiefnemer) van kopersvereniging Woonpark Mortiere te Middelburg, die hun kennis en ervaring hebben willen delen. Meer weten over hun vereniging? Zie: www.kvmortiere.nl der andere woon- en tuinwinkels, ma chineverhuurbedrijven en verhuur van opslagruimte. Efficiënt en helder is om er voor te zorgen dat de korting voor alle leden geldt, het gehele jaar door en op alle producten. Daar tegenover staat bij voorbeeld: gratis adverteren op de website van de kopersvereniging. de Marsaki-woning ontdekken! op de vernieuwde website van Marsaki

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79