9 Ook Unie KBO wil de Senior Games op de kaart zetten Hoek bindt Van Belzen en Mahieu Kees Bimmel speelt vloeiend Frans Senior Games 2009 Rahimi dicht bij Koninkrijksspelen o° Kom naar de Oranjeloop! Op weg naar de kustmarathon: www.pzc.nl/blog S PZC Woensdag 29 april 2009 3 7* Frits Paap Club in gesprek met Frits Paap van RBC Roosendaal. HOEK - Doelman Joan van Belzen en middenvelder Stijn Mahieu ko men ook volgend voetbalseizoen uit voor Hoek. Beide spelers bereik ten een nieuw akkoord met de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser. Stijn Mahieu maakt deze competi tie furore bij Hoek en was al goed voor twaalf doelpunten. Verder bestaat de kans dat Frits Paap onderdak vindt bij Hoek. De speler uit Middelburg staat nu nog onder contract bij RBC, maar de Roosendaalse eerste-divisiedub stelt volgend seizoen geen prijs meer op de diensten van de mid denvelder annex verdediger. Paap (22) heeft inmiddels al een keer met Hoek gesproken. „En daaruit blijkt dat Hoek veel ambi ties heeft. De ploeg wil binnen een paar jaar naar de nieuwe top klasse. Hoek wil de huidige selec tie daarom behouden en waar mo gelijk versterken. Daarbij ziet de club ook een rol voor mij wegge legd", vertelt Paap. De speler zelf sluit een terugkeer naar de amateurs niet op voor hand uit. „Hoek en ik zijn het nog niet eens, maar er heeft zich tot dusver geen enkele profclub voor mij gemeld. Het is ook een moeilij ke tijd, hè. Er komen veel spelers op de markt van wie het contract niet verlengd wordt." Hoek-trainer Paul Telussa beves tigt dat hij inmiddels met Paap ge sproken heeft. „We willen hem graag hebben, ja. Maar we zijn nog niet definitief rond." Paap speelde de voorbije vier sei zoenen 71 wedstrijden voor RBC. ZIERIKZEE - Met nog 2 ronden te gaan is de strijd om de plaatsen achter de top drie in volle hevig heid losgebarsten. Waar Martin Krijger en Sjaak Spiegels hun po diumplaats achter kampioen Bas van der Graaf veiligstelden, komen er nog zeker vier spelers in aan merking voor de vierde plaats. Herman Jukkenekke en Kees Bim mel speelden een vlijmscherpe Franse opening. Jukkenekke, toch een kenner hiervan, verwisselde twee zetten. Op het eerste gezicht niets verontrustends, maar daar dacht Bimmel anders over. Met en kele prachtige zetten sloot hij de vijandelijke dame in en scoorde een belangrijke overwinning met het oog op de vierde plaats. Het eerste team van Zierikzee be haalde een 5-1-zege op Terneuzen 3. Bas van de Graaf, Martin Krijger, Sjaak Spiegels en André Tillema wonnen, remises waren er voor Kees Bimmel en John van Dalsen. Zierikzee 3 behaalde een verrassen de 3-1-zege bij Goes 4. Uitslagen: Peter de Vrieze-Martin Krij ger 0-1, Sjaak Spiegels-Aat Brakel 1-0, Herman Jukkenekke-Kees Bimmel 0-1, André Tillema-Mark van Rooten 1-0, Jo- han Hoogstrate-Teun Brouwer 1-0, Jan Verduijn den Boer-Dick Doeswijk 1-0, Piet de Vreede-Marco Vieveen 0-1, Jo hn van Dalsen-Frans Jansen 1-0, Chris van Eldik-Fokko Baakman 0-1. Stand: 1. Bas van de Graaf 964; 2. Martin Krijger 812; 3. Sjaak Spiegels 720; 4. Han van der Made 666; 5. Kees Bimmel 651; 6. Peter de Vrieze 641; 7. Hans Aangeen- brug 630; 8. Aat Brakel 608; 9. Paul Greefhorst 571; 10. Alexander Greef- horst 557. Schweertman draagt bij aan overwinning MALMÖ - De Koudekerkse squas her Piëdro Schweertman heeft zijn eerste wedstrijd op het Euro pees kampioenschap voor landen teams gewonnen. Hij had wel vijf games nodig om de Zwitser [ohn Williams klein te krijgen: 9-11 12-10 8-1111-8 11-4. Nederland won in Malmö het eer ste pouleduel met 3-1 van Zwitser land. Schotland en Frankrijk zijn later de week de andere tegenstan ders. Duel Schouwse elftal van vanavond afgelast MIDDELBURG - De vriendschappelij ke wedstrijd van de voetbalselectie van Schouwen-Duiveland tegen de streekselectie van Flakkee gaat vanavond niet door. Tegenstander Flakkee kan naar ei gen zeggen geen volwaardig elftal op de been brengen voor deze ei- landelijke tweestrijd. Het duel zou vanavond in Nieu- we-Tonge gespeeld worden op het veld van zaterdag-vijfdeklasser NT- W. Senior Games verlengt inschrijvingstermijn MIDDELBURG - De organisatie van de Senior Games heeft de inschrij vingstermijn voor alle 22 takken van sport verlengd tot 1 juni. Dit is besloten op verzoek van de sport bonden en na vele verzoeken uit 'het buitenland omdat men daar nog bezig is met het samenstellen van afvaardigingen en voorrondes houdt om deelnemers af te vaardi gen. De Senior Games worden in sep tember in Zeeland gehouden. KORTGENE - Mahboeb Rahimi maakt kans op deelname aan de Koninkrijksspelen. De voetballer van Cortgene/JVOZ is opgenomen in de voorlopige selectie van het nationale team. Oranje onder zes tien jaar gaat eind juli naar Aruba voor de Koninkrijksspelen. Voor de selectiewedstrijd van 13 mei zijn 35 amateurspelers opge roepen. De aftrap is om 19.00 uur op de sportvelden van het KNVB sportcentrum in Zeist. De selectie wordt hierna teruggebracht naar achttien spelers. De Koninkrijks spelen voor jeugdige sporters tot en met zeventien jaar worden van 23 juli tot en met 2 augustus op Aruba gehouden. De KNVB vaar digt een nationaal team in de leef tijd onder zestien jaar af Het gaat om spelers die voor een amateur club uitkomen en in een KN- VB-districtsteam spelen. Rahimi voldoet aan beide eisen. Hij is aan valler bij Cortgene/JVOZ Bi en maakt deel uit van de districtsselec- 'Senior Baby Boomers' zijn volgens Stella Salden nog erg vitaal. door Marco Puik DEN BOSCH - Toen Stella Salden eni ge tijd geleden nog werkzaam was voor de provincie Limburg, vatte ze samen met enkele collega's het plan op om de Senior Games naar de meest zuidelijke streek van Ne derland te halen. Uiteindelijk kwam het niet zover. „Zeeland was ons net een stapje voor", kijkt Salden terug. Het sportevenement voor senio ren verdween echter niet uit haar Zeeland The Netherlands gedachten. Het mag daarom geen verrassing worden genoemd dat de Unie KBO, waarvan Salden sinds een half jaar directeur is, zich als partner aan de Senior Ga mes verbond. Het enthousiasme bij Salden voor de seniorenspelen ontstond naar aanleiding van een conferentie over de positieve kan ten van senioren, die ze voor de provincie Limburg organiseerde. „Voorafgaand aan die bijeenkomst ben ik in de Verenigde Staten ge weest. Ik heb bekeken hoe oude- 'In Europa wordt de groep senioren als een zorgenkindje gezien' ren daar wonen, hoe ze benaderd worden en welke activiteiten voor hen worden georganiseerd. Het was boeiend om te zien hoe ver de Amerikanen daar al in zijn." Tijdens de conferentie in Limburg werd een videofilm vertoond over de manier waarop de spelen voor vijftigplussers in Amerika worden beleefd. „De Senior Games laten zien dat senioren nog lang niet af geschreven zijn, maar nog midden in de maatschappij staan", legt Sal den uit. „In Europa, maar zeker ook in Nederland, wordt de groep senioren als een zorgenkindje ge zien", vervolgt ze. „Terwijl deze doelgroep nog heel actief partici peert in de maatschappij. De nieu we generatie senioren, de zoge naamde 'Senior Baby Boomers', is nog erg vitaal. Daarom vind ik het ook uitstekend dat de Senior Ga mes nu naar Nederland komen. We kunnen een heel positief sig naal afgeven over de doelgroep. Sa men met de organisatie van de se niorenspelen willen we het evene ment daarom op de kaart zetten." Salden is verheugd over het feit dat naast veelbeoefende sporten ook minder bekende disciplines in het programma zijn opgenomen. „Het biedt senioren de mogelijk- heid om in aanraking te komen met sporten die heel goed aanslui ten bij hun beleefwereld." De Unie van Katholieke Ouderen bonden, kortweg Unie KBO, is met 315.000 leden de grootste se- niorenorganisatie van Nederland. Een aanzienlijk deel van de leden woont in Noord-Brabant, de pro vincie waar ook het hoofdkantoor gevestigd is. „We beschikken over ongeveer negenhonderd afdelins gen, die verspreid zijn over het he le land. Een belangrijk element voor ons is dat senioren elkaar kunnen ontmoeten." Namens de Unie KBO zullen acht honderd mensen zich op vrijwilli ge basis inzetten tijdens de Senior Games. „Naast vrijwilligers leve ren we ook de communicatiekana len naar onze leden. We stimule ren ze om straks naar Zeeland te komen." Met dat laatste heeft Sal den een duidelijk doel voor ogen. „We willen senioren laten aanvaar den dat je op oudere leeftijd nog 'jeugdige' sporten kunt beoefenen. Uit onderzoek blijkt dat b.ewegen erg bevorderlijk is voor mensen. Door te sporten wordt het lichaam sterker en verbeteren de vitale functies. Mensen blijven daardoor langer gezond en dat is een enorme winst." A voor video zie www.pzc.nl Puzzel ouderwets gezellig mee en maak deze week kans op een spannend thrillerpakket! Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl Een initiatief van Stella Salden: „De Senior Games laten zien dat senioren nog lang niet afge schreven zijn." foto Hans Puik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67