Sport Hardlopen Extra druk Van der Klooster door een mijnenveld Kloetinge reikt verder dan ooit in de beker Vitesse naar Renesse voor trainingskamp 16 1 Woensdag 29 april 2009 PZC Bijzonder parkoers op Koninginnedag tijdens Vlissingse Oranjeloop. door Koen de Vries MIDDELBURG - Zeeuwse hardlopers zün vaak avontuurlijk ingestelde /nensen. Ze reizen soms de halve wereld af om aan een of ander bij zonder evenement mee te doen: de marathon van New York, een loop over de Chinese Muur, dat soort dingen. Dit keer hoeven ze voor een bijzondere gebeurtenis niet ver te reizen. De Oranjeloop die morgen op Koninginnedag in en om Vlissingen gehouden wordt, gaat onder meer door een mijnenveld. Voor hun ledematen hoeven de deelnemers echter niet te vrezen, ill het mijnenveld, dat in de dui nen bij het Nollebos ter hoogte van de banen van tennisclub DOS zou liggen, is de afgelopen weken na lang speuren nog geen enkele mijn gevonden. En als ze er toch liggen, dan liggen ze zo diep onder het zand dat er geen ontploffings gevaar is. Dat er een mijnenveld is 'Voor hun ledematen hoeven de deelnemers echter niet te vrezen' geweest, is wel zeker. Dat werd tij dens de oorlog door de Duitsers aangelegd. Het parkoers van de Oranjeloop loopt al jaren over het mijnenveld. Dit jaar moest het organiserende Dynamica speciaal toestemming vragen om de route in stand te houden. Die heeft de club gekre gen, zodat de deelnemers de ge bruikelijke afstanden van 4,5 of 7 kilometer kunnen afleggen. Dyna mica krijgt bij de organisatie assis tentie van studenten van de HZ. Ze verbinden aan het evenement een inzameling voor de Stichting Duchenne. Om 11.00 uur is morgen voor bei de afstanden de start op de oprit van de boulevard bij de President Rooseveltlaan. Inschrijven kan van af 10.00 uur in De Kanovijver in de Van Woelderenlaan. De kosten bedragen 4 euro. De Vlissingse zitskiër Kees-Jan van der Klooster moet volgend seizoen helemaal opnieuw beginnen om de Paralym pics in Vancouver te halen. foto Ruben Oreel Vlissinger raakt halve nominatie voor Paralympics kwijt. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Het NOCNSF heeft zitskiër Kees-Jan van der Klooster (31) laten weten, dat hij nog niet genomineerd is voor de Paralympi sche Winterspelen van volgend jaar. Nu moet de Vlissinger weer opnieuw beginnen aan zijn kwali ficatie voor het evenement in Van couver. „Ik had al een halve no minatie binnen, maar die mag ik niet meenemen naar volgend sei zoen." De Nederlandse sportkoepel heeft strenge eisen gesteld voor deelna me in Vancouver. Van der Kloos ter moet één topresultaat (top zes bij World Cup of top drie bij Euro pa Cup) neerzetten, twee goede prestaties (top negen bij World Cup of top vijf bij Europa Cup) le veren of deze eisen combineren. Op het WK in Zuid-Korea werd hij achtste op de afdaling, waar mee hij al halverwege was. Maar daarna raakte hij geblesseerd en moest hij zijn seizoen staken. Bij NOCNSF wees hij vervolgens op zijn sterke optreden in Canada, waar hij tijdens wedstrijden om de North America Cup twee keer in de top drie eindigde bij de afda ling. „Dat waren geen limietwed strijden, maar de hele wereldtop was wel aanwezig. Ik heb gevraagd of die wedstrijden met terugwer kende kracht wilden aanwijzen als meetmoment, maar dat heeft het NOCNSF niet gedaan." De sportkoepel is van mening, dat Van der Klooster nog steeds op ei gen kracht aan de eis kan voldoen. Mocht dat niet lukken, dan kan men alsnog naar alle resultaten uit het verleden kijken. „Ik snap het wel, maar het wordt wat moeilij ker voor mij. De druk op volgend seizoen wordt nu veel hoger." Zijn winter begint al in augustus. Dan vertrekt hij naar Nieuw-Zee- land voor een trainingskamp en een wedstrijd. Daar kan Van der Klooster zich testen en vervolgens heeft hij nog twee maanden voor de Europa Cups beginnen. Zitskiër Kees-Jan van der Kloos- ter moet opnieuw beginnen met zijn kwalificatierace voor de Para lympische Winterspelen in Van couver. RENESSE - Na AZ belegt ook Vites se een trainingskamp in Zeeland. De Arnhemse eredivisieclub ver blijft van 6 tot en met 11 juli in Renesse. AZ komt een week later op bezoek. De Alkmaarse club slaat van 14 tot en met 19 juli zijn tenten op in Cadzand. Vitesse, dat onder leiding staat van trainer Theo Bos, speelt twee oe fenduels in Zeeland. Zaterdag 11 juli wordt het trainingskamp afge sloten met een wedstrijd tegen NAC. Die ontmoeting wordt op sportpark Het Schenge in Goes ge speeld. De aanvang is 14.30 uur. Ook op 8 juli wordt er geoefend, al leen is de tegenstander nog niet be kend. Laatste overwinning van Zaamslag was tegen Bevelandse opponent. door Rudy Boogert en Barry van der Hooft MIDDELBURG - Kloetinge heeft aller minst een rijke historie in het be kertoernooi. Maar dit seizoen wordt een nieuw hoofdstuk ge schreven. Kloetinge speelt van avond tegen Zaamslag voor een fi naleplaats. „We hebben ook wel geluk gehad met de loting", vindt trainer Diederik Hiensch. Een blik op de uitschakelingen van Kloetinge de laatste jaren be vestigen Hiensch' woorden. Drie keer werd Kloetinge afgetroefd door een hoofdklasser (Heerjans- dam, ASWH en Baronie). De hoogst spelende clubs die het be kerpad van Kloetinge dit jaar heb ben gekruist, zijn de tweedeklas sers Oostkapelle, Serooskerke en Vlissingen. Een andere verklaring in Hiensch' ogen is de samenstelling van zijn ploeg. „Met name de achterhoede hebben we dit jaar in de beker duels zo veel mogelijk laten staan. In het verleden gaven we andere spelers de kans om te spelen, maat dat zag je in de wedstrijden daarna terug. De spelers zijn nu in een rit me gebleven." Dat heeft nu geleid tot een halvefi naleplaats. Vanavond (aftrap 19.00 uur) speelt Kloetinge in en tegen Zaamslag. Voor Zaamslag is dit een vreemd weekje. Vanavond strijden ze om een plek in de fina le, maar nog geen drie dagen later volgt een duel onder echte hoog spanning. Thuis tegen Roda Boys moet lijfsbehoud in de eerste klas se worden veiliggesteld. Zaamslag heeft al vijf duels op rij niet meer gewonnen en is het afge zakt naar de elfde plaats. De laat ste competitiezege dateert van 7 maart tegen... Kloetinge! Op eigen veld won Zaamslag destijds met duidelijke cijfers: 5-2. „We hebben toen laten zien dat we ze kunnen verslaan", zegt oud-Kloetinge-speler Jordy Bak ker. „Toch denk ik dat Kloetinge een betere ploeg heeft dan wij. Kloetinge kan voor het eerst in de geschiedenis de finale van de districtsbeker bereiken. Van avond treft het in de halve finale Zaamslag. Aftrap 19.00 uur. Maar wij spelen thuis en hebben daar dit seizoen wat meer kunnen brengen. Voor de beker wonnen we thuis ook van Hoek en Heer- jansdam. Alleen zal Kloetinge uit die 5-2-nederlaag ook wel zijn les sen hebben getrokken." Zaamslag moet het vanavond doen zonder de geblesseerden Tommy Tissink en Gerben Schram. Aanvaller Peter Dieleman is op vakantie en ontbreekt ook za terdag tegen Roda Boys. Kloetinge moet het stellen zonder centrale verdediger Jaap Esser en zijn trainer Diederik Hiensch (bei den zijn geschorst na een rode kaart tegen Nieuw-Lekkerland). Hiensch wordt vervangen op de bank door Marcel Lourens. Niels Kole en JofFrey Geldof zijn beiden twijfelgevallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66