5 p< PZC Chelsea houdt Barcelona in bedwang Stephen Hendry flikt 't weer Senior Games 2009 37 o° 35 36 'Senior Baby Boomers' zijn volgens Stella Salden nog erg vitaal Zeeland The Netherlands Kloetinge en Zaamslag spelen vanavond voor finaleplaats in de beker Woensdag 29 april 2009 Tip? sport@pzc.nl Doelman Petr Cech houdt zijn ploeg op de been in Camp Nou. door Barry van der Hooft DEN HAAG - De ploeg die scoren tot kunst heeft verheven, kreeg dat gisteravond ondanks verwoede po gingen niet voor elkaar. Barcelona was in de halve finale van de Champions League overduidelijk de bovenliggende partij, maar kreeg Chelsea niet op de knieën (o-o). In Londen mag het over een week proberen alsnog het verschil te maken. Het gelijkspel kon door Guus Hid- dink als een succesje worden be schouwd. De interim-coach neemt zijn spelers mee terug naar Stam ford Bridge, waar het gesteund door de eigen aanhang een ticket voor de finale in Rome kan vei ligstellen. Chelsea zal dan wel meer initiatief moeten tonen dan gisteravond. De vedetten van Hid- dink werkten hard maar dachten vooral defensief In Camp Nou was er gisteravond maar één ploeg die de intentie had het publiek een spektakelstuk voor te schotelen. Barcelona domineer de vanaf de eerste minuut, maar zag bij iedere aanval een muur van gele shirts tegenover zich. Het ge disciplineerd spelende Chelsea deed er alles aan om de machine van Pep Guardiola te ontregelen en slaagde daar ook in. Barcelona vond slechts sporadisch een gaatje in de Engelse defensie, waar de rechtsbenige José Bosingwa met de bewaking van Lionel Messi was belast.Het Argentijnse wonder kind zocht vooral de weg binnen door, waar het blok van Chelsea hem opwachtte. Mede daardoor bleef een doelpunt in de eerste helft uit. Dat was in de voorgaan de thuisduels in de Champions League wel anders geweest. Olym- pique Lyon (5-2) en Bayern Mün- chen (4-0) waren na 45 minuten al kansloos, waardoor Barca na rust steeds uit kon bollen. Chelsea is echter van een ander kaliber en dat zorgde naar het einde van de eerste helft toe voor wat kleine frustraties bij Barcelona. Het leidde indirect tot wat concen tratieverlies, waardoor Chelsea in een op het eerste oog ongevaarlij ke situatie bijna uit het niets kon toeslaan. Rafael Marquez speelde verkeerd terug, waardoor Didier Drogba ineens voor Victor Valdes kon opduiken. De doelman kwam als winnaar uit de strijd, tot teleur stelling van Guus Hiddink. De coach sloeg van ongeloof de han den voor zijn ogen, want het was een uitgelezen mogelijkheid om dat o zo belangrijke doelpunt in een uitwedstrijd te maken. Barcelona wilde het tempo na rust opvoeren, maar het ritme werd verstoord door een tik op het hoofd van Thierry Henry en een zware knieblessure voor Marquez. Chelsea bleef overeind, al had het dat vooral aan Petr Cech te dan ken. De Tsjechische doelman hield Samuel Eto'o van scoren af en stopte in de blessuretijd een inzet van invaller Alexander Hleb. Tus sendoor kopte een andere invaller, Bojan Krkic, van dichtbij over. De beslissing moet nu in Londen val len. Hopelijk is dat duel interessan ter dan de ontmoeting in Spanje. FC Barceiona-Chelsea 0-0. Scheids rechter: Stark (Dui). Gele kaart: Toure, Puyol (FC Barcelona), Alex, Ballack (Chelsea). Aantal toeschouwers: 95.231. Barcelona-doelman Victor Valdes verijdelt één van de weinige kansen van Chelsea. Hij tikt de bal weg voor de schietgrage voeten van Didier Drogba. foto Nick Pott Stephen Hendry door Peter de Brie SHEFFIELD - Veertien jaar en één dag na zijn eerste maximum break op het WK snooker heeft Stephen Hendry gisteren zijn tweede 147 gemaakt in het fameuze Crucible Theatre in Sheffield. Voor de legendarische Schot, die in de jaren negentig zeven keer we reldkampioen werd, lijkt het leven bij veertig opnieuw te zijn begon nen. Hendry (13 januari 1969) had in zijn kwartfinale tegen Shaun Mur phy net onnodig een frame verlo ren toen hij zijn huzarenstukje rea liseerde. Vijftien keer tikte hij feil loos de combinatie rood-zwart weg, gevolgd door de zeven kleu ren. Daarna hief hij een ingetogen, maar toch in triomf gebalde vuist. Na 1995 betekende het voor 'The Golden Boy' zijn tweede maxi mum op het WK en de negende in zijn totale carrière. Hendry voegde zo 147.000 Britse ponden toe aan zijn prijzengeldpotje, waar hij al dik acht miljoen pond in stortte. De eerste officiële 147 - vergelijk baar met een ninedarter (darts) of een hole-in-one (golf) - in het profsnooker werd in 1982 gemaakt door Steve Davis in de Lada Clas sic. De maximum van Hendry gis teren was de 68e ooit en de negen de op het WK in The Crucible. De snelste 147 aller tijden staat nog op naam van Ronnie O'Sullivan, die er tijdens het WK van 1997 slechts 5 minuten en 20 seconden voor nodig had. Voor Hendry vormt zijn superse rie een morele opkikker op jacht naar een, tot voor kort, niet meer mogelijk geachte achtste WK-titel. Zijn laatste wereldkampioenschap dateert immers alweer van 1999. Maar de stugge Schot vloerde dit jaar al Mark Williams en de Chine se topper Ding [unhui en mag, ze ker na de uitschakeling van O'Sulli van door Mark Allen, als absolute favoriet worden beschouwd. Hendry rondt vandaag (woens dag) zijn kwartfinale af tegen Mur phy (WK-winnaar in 2005). De winnaar treft Neil Robertson of Stephen Maguire. De overige kwartfinales gaan tus sen tweevoudig wereldkampioen John Higgins en Mark Selby, en tussen Mark Allen en Ryan Day. Negende 147 in Crucible Stephen Hendry maakte giste ren zijn tweede 147 in The Cru cible. Het was de negende maximum break in totaal. Ron nie O'Sullivan maakte er drie. 1983: Cliff Thörburn 1992: Jimmy White 1995: Stephen Hendry 1997: Ronnie O'Sullivan 2003: Ronnie O'Sullivan 2005: Mark Williams 2008: Ronnie O'Sullivan 2008: Ali Carter 2009: Stephen Hendry

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65