Dansen en vangen tegelijkertijd PZC Grote namen Festival Zeeuwsch-Vlaanderen Vakantieplannen? J Belg geslagen en beroofd lees vind leef Jarenlange celstraf geëist tegen twee Walcherse inbrekers s pzc Woensdag 29 april 2009 25 Majorettegroep Apollonia traint wekelijks in de Brouwse gymnastiekzaal. Speciaal voor de PZC-fotograaf trok een aantal meiden de kleding aan waarin de groep optreedt. foto Dirk-Jan Cjeltema Op Schouwen-Duiveland zijn veel verenigingen en clubs. De PZC be licht er een aantal in een serie. Van daag: majorettevereniging Apollo nia. Majorettes van Apollonia dansen op eigentijdse muziek. door Marijke Vael brouwershaven - Het is een aan trekkelijk schouwspel, dat op het eerste gezicht eenvoudig lijkt. Dan sende, jonge meisjes die batons op gooien en weer vangen. Maar dat eenvoudige is schijn, weten Doris van der Bruggen en Wilfra Deur- loo van majorettevereniging Apol lonia uit Brouwershaven. Zij hebben het dan ook over sport, wanneer ze gepassioneerd vertel len over de vereniging waarvoor ze respectievelijk als voorzitter en trainer actief zijn. „Het is inspan nend om verschillende dingen te gelijk te doen. Als majorette moet je niet alleen de juiste danspassen maken op de maat van de muziek, maar tevens je baton met de juiste techniek opgooien en weer van gen. En de hele groep tegelijk na tuurlijk. Toeschouwers realiseren zich vaak niet hoe moeilijk dat is." Wilfra en Doris weten waarover ze praten. Doris heeft dochters 'In zorgcentra merk je dat mensen ontzettend van onze optredens genieten' van tien en zeven jaar die lid zijn van Apollonia en Wilfra is lid sinds 1979, teen de vereniging ont stond binnen de Brouwse carna valsvereniging de Benekluvers. „Het begon als een groep dansma riekes. Ik was negen jaar en wilde er dolgraag bij, want er was niet zoveel te doen op Brouwershaven en alle meisjes uit mijn klas wer den lid." En leuk vond ze het, bij de majo rettes. Na twee jaar verliet de groep de Benekluvers om zelfstan dig verder te gaan als majorettever eniging Apollonia. Wilfra, die op haar zestiende trainster Wil van t Ast ging assisteren terwijl ze in de DVD SPAARZEGEL \jÊ$5&\ 'Baas in eigen bos 2' www.pzc.nl/dvd vlissingen - Een 59-jarige man uit 1 het Belgische Oostende is maan- dagavond rond 23.35 uur beroofd I in de Scheldestraat in Vlissingen. 1 Hij liep daar richting het centrum, A toen hij door een onbekend ie mand in het gezicht werd gesla gen- Het slachtoffer raakte eventjes bui- ten kennis en toen hij bijkwam, I' bleek zijn portemonnee weg te l' zijn. De Belg heeft, compleet met hech tingen, een nachtje in het zieken huis moeten doorbrengen. oudste groep doordanste tot ze bijna twintig jaar was, zag de vere niging veranderen. „We gingen met de tijd mee. De witte rijglaars- jes zijn al lang passé. De majoret tes dragen tegenwoordig een ve lours jazzpant en asymmetrische tuniek met pailletten." Kleding die past bij de moderne popmuziek waarop wordt gedanst. Want dat vinden meiden van de huidige ge neratie leuk, weet Wilfra. „Op vi deoclips en bij tv-programma's zien ze spetterende dansoptredens van majorettes en willen dat ook." Dat kan bij Apollonia. „Toen meis jes uit de oudste groep vertelden dat ze graag wilden dansen op mu terneuzen - Het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen 2009 begint vaste vorm te krijgen. Tussen 2 en 18 oktober vinden in de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten mini maal 12 concerten plaats, door vier symfonische orkesten en enkele vermaarde solisten en ensembles. Naast bekende muziekstukken van componisten als Mendelssohn Tsjaikovski, Schubert, Beethoven en Brahms, is er ook een recital middelburg - De officier van justi tie heeft gisteren voor de recht bank in Middelburg 42 en 35 maan den celstraf geëist tegen een 25-jari- ge Middelburger en een vijf jaar jongere Vlissinger. De twee wor- ziek van Kate Perry, maakten train ster Mariëlle en ik daar een choreo grafie voor. Die dans is in Brou wershaven op Koninginnedag voor het eerst te zien." Koninginnedag is één van de feest- Nieuwe groep voor jonge leden met werken van Zeeuwse compo nisten, die de klassieke muziek en jazz combineren. Er zijn ook enkele grote namen uit de klassieke muziek te bewonde ren, zoals het Nationaal Orkest van Vlaanderen, het Residentieor kest, The European Union Cham ber Orchestra, het WDR Rundfun- korchester Köln, harpduo Bilitis, Vittorio Ghielmi, Dejan Lazic en Ars Antiqua Austria. dagen die steevast worden opge luisterd door Apollonia. „We tre den ongeveer twaalf keer per jaar op. Tijdens de Brouwse Dag, Sin terklaasintocht, avondvierdaagse, en lampionoptochten, maar ook in zorgcentra als Duinoord en Cor nelia. Vooral daar merk je dat men sen er ontzettend van genieten en soms zelfs ontroerd zijn." Bij regionale wedstrijden sleepte Apollonia dagprijzen in de wacht in de categorieën Jeugd 3 en lunior- basis. „Maar we haalden nooit vol doende punten om deel te mogen nemen aan het NK." Het deert Wilfra Deurloo niet, want ze heeft na dertig jaar nog plezier in Apol lonia. „De trainingen en optredens geven me altijd nieuwe energie omdat de meiden zo open zijn en omdat ik zie dat ze het leuk vin den. Ik denk dat er altijd wel meis jes zullen zijn die willen dansen." het duo achterliet. Ze namen daar de inhoud van een gokkast mee. De eigenaresse kende de jongste van de verdachten overigens. Dat geldt ook voor zijn huisarts, bij wie de man computers wegnam. Apollonia startte in 1981 met 28 leden. Momenteel zijn het er 15, vol gens Wilfra Deurloo omdat er tegenwoordig ook veel andere activitei ten voor kinderen zijn. Apollonia omvat een groep voor meisjes van 12 tot 16 jaar en één voor majorettes van 8 tot 12 jaar. Binnen die groepen is er nog een verde ling in solo's en duo's, die apart optreden. Op 28 mei start een nieuwe groep voor kinderen vanaf 5 jaar. Maak dan gebruik van de vakantieservice! Bi Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice den verdacht van een serie inbra ken in Walcherse scholen, sport kantines en restaurants. De rech ter doet vandaag uitspraak. De inbraken deden nogal wat stof opwaaien. Zo kon de kantinebe heerder van Zeelandia/Middelburg de rechtszaak om emotionele rede nen niet bijwonen. Het Middel burgse restaurant Paso Doble moest tijdens de kerstdagen twee dagen dicht wegens de rotzooi die

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61