hoofd en nog beter voor je hersenen discodans probeer ik altijd zuurstof over te houden' Bestman nieuwe chef brandweer Nehalennia Breeweg op weg naar de zonnebootrace Volg het team op www.pzc.nl/blog SPZC Woensdag 29 april 2009 23 De leden van de Bruse dansgroep voor senioren gaan onvermoeibaar door. foto Ronald den Dekker dat volgend jaar 25 jaar geleden." De geboren Goese is een sportieve- ling. Als zesjarige belandde ze bij de gymnastiekvereniging - waar ze jarenlang sportte, een kwart eeuw de rol van secretaresse voor vervul de en waar ze inmiddels erelid van is. Woonplaats Goes werd verruild voor Zwijndrecht en daarna volg de Bruinisse. „Maar ik leef nog al tijd met die vereniging mee." Ben je gezond dan moet je proberen zo veel mogelijk te blijven doen, is het credo van mevrouw De Looze. Zo doet ze steevast mee aan Meer Bewegen Voor Ouderen op televi sie en zit ze ook nog steeds bij een gymnastiekgroepje in haar woon plaats. „En bij de soos, maar dat is niet zo bewegelijk. Dat is meer voor de hersens. Daar ben ik pen ningmeester van." Zit de Bruse dame eens een keer een ochtendje in de put dan hel pen deze activiteiten haar weer van het leven te genieten. Dans neemt daar een meer dan bijzon dere plaats bij in. „Ik ben er zo ver knocht aan eigenlijk. Vroeger mocht ik niet dansen. Dat werd als goddeloos gezien. Maar het is heer lijk. De muziek ook. Ik ben erg rit misch ingesteld." Natuurlijk wordt ze er met het vorderen van de ja ren niet soepeler op. De fiets laat ze bijvoorbeeld sinds een jaar of drie staan. „Ik kon het nog wel, maar durfde niet meer. En angst is een slechte raadgever." Lopen doet mevrouw de Looze tegenwoordig met behulp van een rollator. Dan sen gaat haar echter nog prima zonder hulpmiddelen af, al ziet ze dat zelf anders. „Vroeger deed ik al les netter. Ik ben perfectionistisch. Eén-twee- drie. Eén-twee-drie. Dat heb ik waarschijnlijk aan de gymnastiek overgehouden. Nu wil ik dat nog steeds zo, maar ik kan het niet meer. Ik ga meer zwie ren." Desondanks dwingt ze bij haar dansclubgenoten respect af Samen met Eva Boogaart, die deze week 80 jaar wordt, werd ze gister middag (tijdens de wekelijkse dansles) in de bloemen gezet. 'Danskoningin' De Looze geniet ondertussen met volle teugen door. Hoewel ze alle nummers leuk vindt, geldt Take me Home als haar lievelingsnummer. „En dan doen we nog een soort discodans op het einde. Ik probeer altijd zuurstof over te houden om die nog te kunnen doen." Politie pakt tweede verdachte schietpartij VLISSINGEN - De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag een verdachte van een schietpartij in Vlissingen aangehouden. Dat ge beurde in Middelburg. Het gaat om een 22-jarige man uit Vlissin gen. Bij het incident, op zondag 29 maart aan de Hercules Segherslaan in Vlissingen, raakten twee men sen gewond. Eerder pakte de politie al een 29-ja- rige verdachte Vlissinger op. Die is voorgeleid aan de rechter-commis- saris en zit sindsdien vast. Gids vertelt over gevolgen van de Ramp OUWERKERK - Staatsbosbeheer houdt zaterdag de excursie Litte kens van de Ramp in het krekenge- bied bij Ouwerkerk. Een gids laat de deelnemers zien wat de gevol gen zijn van de Watersnoodramp voor de omgeving en vertelt over de natuur. De tocht duurt ruim twee uur. Ver trek is om 13.30 uur op de parkeer plaats- bij het Watersnoodmu seum. Kosten 2 euro, kinderen be talen de helft. Opgeven kan bij de VW in Zierikzee of via 0900 2020233. Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Dirk Jan Bestman (48) is de nieuwe brandweercomman dant van Schouwen-Duiveland. Per 1 mei volgt hij Dolph te Paske op, die met functioneel leeftijds ontslag gaat. „De kans is groot dat ik op termijn naar Schouwen-Duiveland ver huis, maar voorlopig blijf ik nog in Dirksland wonen", zegt de nieuwe brandweerchef. Bestman is bouw kundige en was acht jaar hoofd Bouw- en woningtoezicht bij de gemeente Dirksland. In 1984 meld de hij zich aan als brandweervrij- williger. Na verschillende functies werd hij daar in 1994 plaatsvervan gend commandant. In 1998 begon hij binnen de regio Rotter dam-Rijnmond als officier van dienst. Sinds januari 2008 is hij postcommandant in Spijkenisse. Bestman komt in dienst van de Veiligheidsregio Zeeland met een werkplek in het Schouwen-Duive- landse gemeentehuis. De nieuwe commandant krijgt hier de leiding over vijf beroepskrachten en 160 vrijwilligers. Dirk Jan Bestman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59