Dansen is goed voor je 'Voor die MOEDERDACOUnit.ML Buitenlift voor de Nieuwe Kerk Geraniums en fuchsia's bij PKN Kerkwerve Wandeling langs kunstenaars Zierikzee Calvijn is thema tijdens studiedag van kerk Leesdeken Gerenoveerde eendenvilla terug Excursies Staatsbosbeheer langs orchideeën in 'paars' Dijkwater 22 Woensdag 29 april 2009 pzc S ZIERIKZEE - Met de installatie van een buitenlift aan de Nieuwe Kerk in Zierikzee is deze week een lang gekoesterde wens van de stichting Oude Zeeuwse Kerken in vervul- ling gegaan. De lift is geschikt voor rolstoelers en anderen die slecht ter been zijn. Scootmobielen kun nen er niet op. De gemeente Schouwen-Duiveland betaalt ruim 22.000 euro mee aan de lift die zo'n 30.000 euro heeft gekost. Voor de rest van het bedrag heeft de stichting aangeklopt bij diverse liefdadigheidsfondsen. Met de in stallatie van de lift zijn de concer ten en exposities in de kerk voor meer mensen toegankelijk gewor den. Het apparaat is onderdeel van het restauratieplan van dit Zierik- zees monument. sirjansland - Staatsbosbeheer houdt de vijf zaterdagen en vier donderdagen in mei een orchi dee-excursie in natuurgebied Dijk- water bij Sirjansland. Het gebied krijgt in mei altijd een paarse gloed door de groei van met name de harlekijnorchis. Daar van staan er zo'n 15.000. Ook on- GerechtsDeurwcw/'c/ersKantoor j Zeeland Uit een exploot van kandidaat-deurwaar der M. Weertman d.d. 21 april 2009 blijkt, dat t.v.v. Delta Comfort B.V., Delta Kabelcomfort B.V., Delta Netwerkbedrijf B.V., Delta Infra B.V., allen gevestigd te Middelburg en Evides N.V., gevestigd te Rotterdam aan PIETER DINGEMAN VERWEST geboren op 15-01-1975, zon der bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het door de Kantonrechter te Middelburg gewezen vonnis van 16 maart 2009. Bij dit exploot, waarvan RD. Verwest een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, is tevens bevel gedaan tot betaling van een som geld binnen twee dagen daarna. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 der meer de rietorchis en de moe- raswespenorchis groeien en bloeien er. De excursies beginnen op zaterdag om 13.30 uur en op donderdag om 19.00 uur. Start vanaf de centrale weg door het Dijkwater, aanmel den kan bij de VW in Zierikzee of via 0900 2020233. Volksdansen voor ouderen is niet belegen. Het Fonds Kazernering heeft recent geld in de organisatie van een heus Schouwen- Duivelands bal gestoken. door Esme Soesman Linkerhak, rechterhak. Kruis, zij, voor." 'Dansjuf Evelien Perquin laat de da mes en (enkele) heren van de volksdansgroep MBVO (Meer Bewegen voor Ouderen) door de zaal van het Nederlands Her vormd Verenigingsgebouw in Brui- nisse zwieren. Makke boel dat dan sen voor senioren? Dacht het niet. „Denk aan je partner", waar schuwt Perquin de dansers als ze ze aanspoort vlinderbewegingen te maken. „Stuur bij als je partner dreigt te botsen." Ondertussen gaan de kleine twin tig leden van de Bruse dansgroep al een half uur onvermoeibaar door. Tsjechische, Nederlandse, Is raëlische en Amerikaanse liedjes wisselen elkaar af. De dansers staan in een kring of- bij Ameri kaanse deuntjes - op lijn, al dan niet in paarvorm opgesteld. Jans van den Berg (89) houdt noodge dwongen („Ik heb wat last van mijn heup") af en toe een num mertje langs de zijlijn rust. Het is het mooie aan het volksdansen van MBVO. Speciaal voor de doel groep zijn de dansen iets aange past. „In plaats van een halve draai is er bijvoorbeeld een kwart draai ingevoegd", legt Perquin uit. Ieder een kan bovendien op elk mo ment zijn rust pakken. Het dans- programma van MBVO wordt op landelijke schaal ontwikkeld en verspreid. Perquin, hobbymatig al jarenlang als docent volksdansen in de weer, is via de sportoplei- ding Cios tot officieel MBVO-do- cent opgeleid. Behalve in Bruinisse leidt ze groepen in Zierikzee, We- meldinge en Schore. In Burgh- Haamstede en Zonnemaire zijn an dere docenten actief Eens per jaar organiseert Perquin voor de Schouwen-Duivelandse groepen een gezamenlijk bal. Dit jaar staat dat feest vrijdag 5 juni op het programma. De mensen moe ten er namelijk vooral plezier in hebben, geeft de docent aan. „Het gaat niet om de prestatie. Maar on dertussen is het wel heel goed voor bijvoorbeeld je balans. Je kunt beter op twee benen blijven staan. Het zorgt ervoor dat je beter in je vel zit. Want ook muziek kerkwerve - De activiteitencom- missie van de Protestantse gemeen te in Kerkwerve houdt op 9 mei tussen 9 en 12 uur de jaarlijkse ge raniumactie. Er worden onder meer fuchsia's en geraniums ver kocht. Die zijn vandaag nog vooraf te bestellen via 0111-414140 of per email: AC@pkn-kerkwerve.nl. De planten worden thuisbezorgd, maar zijn ook op 9 mei op te ha len aan de Kerkweg 18 in Kerkwer ve. Daar worden ook andere plant jes verkocht en zijn onder meer spelletjes te doen. doet wat. Die tilt je ziel omhoog", vat Perquin enkele effecten van de sport samen. Corry de Jonge (met haar 63 jaar één van de jongere dansers) zou mensen wel aan de haren over de drempel willen trek ken om ze aan te sporen mee te doen. „Dansen voor ouderen heeft zo snel een verkeerd imago. Ik had zelf ook zo'n vooroordeel. Maar twee keer proberen en ik was hele maal om", verwoordt ze de geboor te van haar hobby. „Het is goed voor je lijf én voor je hoofd. Ie denkt misschien: wat een simpel dansclubje. Maar het is vooral ook hersengymnastiek", wijst ze op de danspassen en figuren die allemaal onthouden moeten worden. Bo vendien is het fijn iets op eigen dorp te kunnen doen. „Het ver sterkt de sociale cohesie op het 'Het zorgt ervoor dat j'e beter in je vel zit. Muziek tilt je ziel omhoog' dorp. En de sfeer onderling is heel goed." „Het is een verschrikkelijk gezelli ge club. Dat komt ook omdat de kreupele, de lamme, de blinde helpt: iedereen wordt opgepakt", zegt Anna de Looze (90). Cobi Priemis (62 jaar en de op één na jongste) ging bij de club omdat ze zelf zo graag danst en haar man het niet kan. Bij het volksdansen zijn zowel paren als individuen welkom. „Toen ik drie maanden plat lag voor een hernia vond ik het ergste dat ik niet kon dansen. Ik ga voor die hernia naar fysiothe rapie, maar je hebt hier veel meer aan", doet ze met wat bewegingen voor. „Dinsdagmiddag dansen, ja. Er moet echt heel wat gebeuren voor ik dat oversla." Anna de Looze is vandaag 90 jaar ge worden. foto Ronald den Dekker zierikzee - Dertien kunstenaars houden zondag de maandelijkse kunstwandeling door Zierikzee. Galeries en ateliers zijn open tus sen 12 en 17 uur. De deelnemers zijn te herkennen aan een blauwe vlag. Het aanbod is divers: schilderijen, beelden, textiel, glas, keramiek en sieraden. Bij de deelnemers en het VW-kan- toor aan de Nieuwe Haven ligt een folder met daarop alle locaties. Die is ook te downloaden op de websi te www.kunstwandeling.nl. Bijna 25 jaar geleden leerde Anna de Looze uit Bruinis se haar eerste danspasjes. Hoewel ze vandaag de respectabe le leeftijd van 90 bereikt, is het rit me nog altijd niet uit haar bloed verdwenen. „Ik heb met Evelien af gesproken dat als ik niet meer kan lopen, ik in een rolstoel toch mee blijf doen." Mevrouw De Looze was er vanaf de oprichting van de Bruse dans groep bij. „Als ik me niet vergis, is colijnsplaat - De confessionele vereniging van de Protestantse Kerk Nederland houdt woensdag 6 mei vanaf 16.00 uur een studie dag in het gebouw van de Her vormde Diaconie in Colijnsplaat. Alle belangstellenden zijn wel kom. W. Balke uit Den Haag houdt een lezing over Calvijn en het calvinisme en C. Baggerman een overdenking. Bezoekers beta len tien euro, dat is inclusief een broodmaaltijd. Eén lezing bijwo nen, zonder maaltijd, kost niks. Opgeven via 0118-465168. p ,^fi Hét moederdagcadeau van 2009! De deken met mouwen! Bestel nu op: www.moederdagoutlet.nl - morgen in huis* - gratis ingepakt in cadeauverpakking - jr PE MAKKELIJKSTE MOEDERDAGSHOP ONLINE ZIERIKZEE - Net op tijd is hij weer terug, de eendenvilla in de Zierikzeese gracht bij de Nobelpoort. Eenden die de komende weken gezinsuitbreiding verwachten, kunnen er gebruik van maken. Het huis moest even weg van wege de baggerwerkzaamheden in de gracht. Gisteren werd het, voorzien van een nieuw likje verf, terug op z'n plek gezet. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 58