PZC 21 Grevelingen neemt toe Vandalisme Extra geopend Brugman Koninginnedag KONINGINNEDAG GEOPEND TJ II SCHOUWEN-DUtVELAND 22 27 Sloop uitgebrande boerderij begonnen Intratuin Breda, Halsteren en Koudekerke van 10.00 tot 17.00 uur. Lichtsignaal valt verkeerd Onvindbaar VAN 11.00 TOT 17.00 UUR Woensdag 29 april 2009Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Dansen is goed voor je hoofd en nog beter voor je hersenen Historica verbaasd over afwezigheid Zeeuwse steden in Oranjeroute Elfduizend euro schade door vernieling en en brandstichting. door Melita Lanting zierikzee - Twee branden en ver nielde toiletgebouwen op twee ei landen. In en rond het Grevelin- genmeer is sprake van verschillen de vernielingen in korte tijd die bij elkaar opgeteld rond de u.ooo eu ro schade hebben opgeleverd. Een woordvoerder van GZH, de beheerder van het Grevelingen- meer, bevestigt dat het aantal ver nielingen rond het meer toeneemt ondanks de patrouilles van de ei gen toezichthouders en de politie. De grootste schade heeft Scouting Nederland geleden. De scouts hebben een kampeerter- reintje op het eiland Dwars in den weg in het Grevelingenmeer. Het toiletgebouw daar is onlangs com pleet in elkaar geslagen. De schade bedraagt rond de 8ooo euro. Niet alleen de scouting is gedupeerd, ook de recreanten die met hun bootje naar het eiland komen heb- ben pech want dit gebouwtje was r 1^ Rond het Grevelingenmeer is het i afgelopen weekend brand ge- sticht. Eerder zijn grote vernielin gen aangericht bij twee toiletge bouwen op de eilandjes. het enige toilet op het eiland. Het toiletgebouw wordt pas tegen de zomer gerepareerd, als de scouts zelf weer komen. Ook op het ei land Stampersplaat is een toilet vernield? Dit ecotoilet is inmiddels wel gerepareerd. Veel schade was er ook afgelopen weekend in Brouwershaven en op de Grevelingendam door brand stichting. De kosten voor beide branden worden geraamd op 3000 euro. In Brouwershaven is vuur ge maakt op het strand aan de Spui- weg, waarbij jerrycans met olie en gasflessen in het vuur geworpen zijn. De brandweer heeft nog enke le gasflessen uit het vuur kunnen halen en in het meer gelegd om af te koelen. Een flink deel van de olie is echter in het zand terecht gekomen. Een deel van het strandje is daarom tot 20 centimeter diep afgegraven om de olievervuiling te bestrijden. Eerder dat weekend is op de Greve lingendam brand gesticht op de parkeerplaats bij het zwemstrand- je. Daar zijn bomen omgezaagd van zo'n twintig jaar oud en zijn de deuren uit het toiletgebouw ge sloopt en opgestookt. Het vuur is nog eens aangewakkerd door er au tobanden compleet met velgen op te gooien. De hitte was zo groot dat het aluminium is gesmolten, evenals het asfalt van het terrein. zierikzee - Medewerkers van een gespecialiseerd be drijf uit Heinkenszand zijn bezig met het verwijderen van asbestplaten van schuren. Het gaat om de boerderij aan het eind van de Boerenweg in Zierikzee. Het woon huis brandde vorige maand uit. De gebouwen, eigen dom van de Dienst Landelijk Gebied, stonden al op de nominatie voor de sloop. Mede op advies van de brand weer gaan ze nu eerder tegen de vlakte. Om versprei ding van asbest te voorkomen, is het hele terrein met zwart plastic afgezet. foto Ronald den Dekker Koninginnedagtrekking 30 april U heeft nog tot morgenmiddag 13.00 uur om een Koninginnedagiot te kopen! Intratuin Breda Terheijdenseweg 296 (Hoek Noordelijke rondweg). Intratuin Halsteren Halsterseweg 65A (afslag Bergen op Zoom Noord, 4de stoplicht rechts). Vrijdag koopavond. Koudekerke Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke. Vrijdag koopavond, www.intratuin.nl sint-maartensdijk - Een 18-jaiige automobilist kwam het maandaga vond duur te staan dat hij met zijn mistachterlicht knipperde om dui delijk te maken dat de auto achter hem met groot licht reed. De be stuurder daarvan reed de man uit Sint-Maartensdijk ter hoogte van zijn eigen woonplaats klem en gaf hem klappen door het open raam. Daarna reed hij weer weg. Die verslaggeefster van deze cou rant is er nóg vol van; het Ameri kaanse avontuur waar zij zich de afgelopen twee maanden in heeft gestort, overtrof alle verwachtin gen. Moeiteloos vond zij haar weg in metropool New York, doorkruis te zonder probleem het noordoos ten van de Verenigde Staten in haar huurauto en leverde ondertus- Tip? redactie@pzc.nl sen allerlei lezenswaardige artike len over 'Zeeuwse sporen' aan de andere kant van de grote plas. Haar Goese collega's hadden tij dens haar afwezigheid een ander kantoor betrokken, maar het bleek op haar eerste werkdag onvind baar voor onze Amerikagangster. Tja, thuis in wereldstad New York, maar verdwaald in dorpje Goes... intratuin Breda Kruisvoort 32 - Woonboulevard Telefoon 076-5202058 Hulst" Absdaalseweg 19 Telefoon 0114-320080 Roosendaal Oostplein 13 - Woonboulevard Telefoon 0165-569852 www.brugman.nl m SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57