I? finish Ook Unie KBO wil de Senior Games op de kaart zetten Senior Games 2009 Kom naar de Oranjeloop! Op weg naar de kustmarathon: www.pzc.nl/blog Z PZC Woensdag 29 april 2009 j 3 7 Schweertman draagt bij aan overwinning MALMÖ - De Koudekerkse squas her Piëdro Schweertman heeft zijn eerste wedstrijd op het Euro pees kampioenschap voor landen teams gewonnen. Hij had wel vijf games nodig om de Zwitser John Williams klein te krijgen: 9-11 12-10 8-1111-8 11-4. Nederland won in Malmö het eer ste pouleduel met 3-1 van Zwitser land. Schotland en Frankrijk zijn later de week de andere tegenstan ders. Wisse opent jacht op WK-limiet in Italië MIDDELBURG - Meerkampster Yvon ne Wisse begint haar outdoorsei- zoen in Italië. De Vlissingse atlete, die maandag terugkwam van een trainingskamp op Tenerife, doet in het weekeinde van 9 en 10 mei aan een zevenkamp in Desenzano. Daarna staan Götzis (30/31 mei) en Szczecin (27/28 juni) op de planning. Wisse wil zich via deze toer nooien kwalificeren voor het WK in Berlijn in augustus. Senior Games verlengt inschrijvingstermijn MIDDELBURG - De organisatie van de Senior Games heeft de inschrij vingstermijn voor alle 22 takken van sport verlengd tot 1 juni. Dit is besloten op verzoek van de sport bonden en na vele verzoeken uit het buitenland omdat men daar nog bezig is met het samenstellen van afvaardigingen en voorrondes houdt om deelnemers af te vaardi gen. De Senior Games worden in sep tember in Zeeland gehouden. Gratis kaartje na blamage FC Utrecht UTRECHT - Supporters van FC Utrecht mogen de laatste uitwed strijd van hun club bij Heracles Al melo (10 mei) gratis bijwonen. Het bestuur en de spelers willen zich zo verontschuldigen voor de 6-1-nederlaag bij Vitesse afgelopen weekeinde. Wie er in Arnhem bij was, mag gratis mee naar Heracles. Voor de overige fans betaalt de club de helft van het toegangsbe wijs. Er zijn vijfhonderd kaarten beschikbaar voor het uitvak in Al melo. Ray Cornips (op de ski's en lopend) en Fons de Rijcke (op de mountainbi ke) hebben hun grenzen verlegd in de Ötzi-Alpin Marathon in Oostenrijk. foto PZC Ötzi-Alpin Marathon Bij de Ötzi-Alpin Marathon moeten de deelnemers 24,2 kilometer moun- tainbiken, 11,8 kilometer lopen en 6,2 kilometer toerskiën. De start is in het Italiaanse Naturn (Zuid-Tirol), dat op een hoogte van 554 meter ligt. Het parkoers loopt door het Schnalsdal naar de finish op 3212 meter hoogte bij het skistation op de Grawand, de berg waar vlak bij de ijsmummie Ötzi werd gevonden. In totaal wordt ruim 3300 meter hoogteverschil overbrugd. 'Senior Baby Boomers' zijn volgens Stella Salden nog erg vitaal. door Marco Puik DEN BOSCH - Toen Stella Salden eni ge tijd geleden nog werkzaam was voor de provincie Limburg, vatte ze samen met enkele collega's het plan op om de Senior Games naar de meest zuidelijke streek van Ne derland te halen. Uiteindelijk kwam het niet zover. „Zeeland was ons net een stapje voor", kijkt Salden terug. Het sportevenement voor senio ren verdween echter niet uit haar gedachten. Het mag daarom geen verrassing worden genoemd dat de Unie KBO, waarvan Salden zien", vervolgt ze. „Terwijl deze doelgroep nog heel actief partici peert in de maatschappij. De nieu we generatie senioren, de zoge naamde 'Senior Baby Boomers', is nog erg vitaal. Daarom vind ik het ook uitstekend dat de Senior Ga mes nu naar Nederland komen. We kunnen een heel positief sig naal afgeven over de doelgroep. Sa men met de organisatie van de se- niorenspelen willen we het evene ment daarom op de kaart zetten." Salden is verheugd over het feit dat naast veelbeoefende sporten ook minder bekende disciplines in het programma zijn opgenomen. „Het biedt senioren de mogelijk heid om in aanraking te komen met sporten die heel goed aanslui ten bij hun beleefwereld." sinds een half jaar directeur is, zich als partner aan de Senior Ga mes verbond. Het enthousiasme bij Salden voor de seniorenspelen ontstond naar aanleiding van een conferentie over de positieve kan ten van senioren, die ze voor de provincie Limburg organiseerde. „Voorafgaand aan die bijeenkomst ben ik in de Verenigde Staten ge weest. Ik heb bekeken hoe oude- 'ln Europa wordt de groep senioren als een zorgenkindje gezien' ren daar wonen, hoe ze benaderd worden en welke activiteiten voor hen worden georganiseerd. Het was boeiend om te zien hoe ver de Amerikanen daar al in zijn." Tijdens de conferentie in Limburg werd een videofilm vertoond over de manier waarop de spelen voor vijftigplussers in Amerika worden beleefd. „De Senior Games laten zien dat senioren nog lang niet af geschreven zijn, maar nog midden in de maatschappij staan", legt Sal den uit. „In Europa, maar zeker ook in Nederland, wordt de groep senioren als een zorgenkindje ge De Unie van Katholieke Ouderen bonden, kortweg Unie KBO, is met 315.000 leden de grootste se niorenorganisatie van Nederland. Een aanzienlijk deel van de leden woont in Noord-Brabant, de pro vincie waar ook het hoofdkantoor gevestigd is. „We beschikken over ongeveer negenhonderd afdelin gen, die verspreid zijn over het he le land. Een belangrijk element voor ons is dat senioren elkaar kunnen ontmoeten." Namens de Unie KBO zullen acht honderd mensen zich op vrijwilli ge basis inzetten tijdens de Senior Games. „Naast vrijwilligers leve ren we ook de communicatiekana len naar onze leden. We stimule ren ze om straks naar Zeeland te komen." Met dat laatste heeft Sal den een duidelijk doel voor ogen. „We willen senioren laten aanvaar den dat je op oudere leeftijd nog 'jeugdige' sporten kunt beoefenen. Uit onderzoek blijkt dat bewegen erg bevorderlijk is voor mensen. Door te sporten wordt het lichaam sterker en verbeteren de vitale functies. Mensen blijven daardoor langer gezond en dat is een enorme winst." voor video zie www.pzc.nl o° Zeeland The Netherlands Stella Salden: „De Senior Games laten zien dat senioren nog lang niet afge schreven zijn." foto Hans Puil<

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55