Bloproducent hekelt Rijk Kerkhof Stoppeldijk krijgt opknapbeurt i I korting Debat over bio-energie Van top tot teen gezond met Omega vetzuren Leefvitaal Omega Combi voordeelbon PZC Woensdag 29 april 2009 25 Biobrandstofproducent vindt rijksoverheid onbetrouwbaar. door Conny van Gremberghe terneuzen - De rijksoverheid is niet te vertrouwen. Met een incon sistent beleid heeft- het kabinet bommen gelegd onder investe ringsplannen van veel biobrand stofproducenten in Nederland. Dat vindt Bart Rosendaal, com mercieel directeur van Rosendaal Energy in Sluiskil. Rosendaal Energy begon vijf jaar geleden met de bouw van een bio- brandstoffenfabriek in Sluiskil. De vooruitzichten waren destijds rede lijk gunstig, omdat de noodzaak van alternatieven voor fossiele brandstoffen maatschappelijk breed werd onderkend. Ook werd destijds door overheden een ge staag groeiend bijmengingscijfer voorspeld. Van dat laatste is echter weinig te rechtgekomen. In plaats van een groei naar een bijmenging van 5,75 procent te verplichten draaide mi nister Van der Hoeven van Econo mische Zaken het percentage te rug naar hooguit vier procent. Ros endaal had de minister maandag tijdens de lancering van Bio Base Europe in Zelzate graag wat kriti sche boodschappen meegegeven, maar helaas, de bewindsvrouwe bereikte de Kanaalzone niet, maar strandde in de file bij Antwerpen. De boodschap van Rosendaal was duidelijk: de overheid is niet te ver trouwen. „Hoewel onderkend wordt dat de transitie - de over gang - van fossiele naar andere brandstoffen noodzakelijk is, wordt er niets gedaan om die over gang mogelijk te maken. Vergeten wordt ook dat de stap van olie naar de eerste generatie biobrand stoffen nodig is om geld te genera ls Rosendaal pleit voor rijkspartici- patie in groene energiesector, net zoals gebeurt bij de olie- en gaswinning met een deelname percentage van 40 procent. ren om de vervolgstap naar de tweede generatie te bekostigen", voerde Rosendaal verbitterd aan. Ook verwijten maakt de biodiesel producent de media, die - onder druk van grote jongens als Shell en Unilever - de ooit zo hoge aai baarheidsfactor van de sector volle dig heeft weggeschreven door in zijn algemeenheid te stellen dat biobrandstofproducenten een be dreiging vormen voor de mondia le voedselproductie. Rosendaal en andere producenten zouden het een goede zaak vinden als de rijks overheid gaat participeren in de groene energiesector op eenzelfde manier als bij gas- en oliewinning met een 40 procentsdeelname. DVD SPAARZEGEL 'Baas in eigen bos 2' www.pzc.nl/dvd GENT - Bio Base Europe organi seert samen met de Universiteit Gent op 18 mei een debat over bio-energie in de faculteit van de bio-ingenieurswetenschappen in Gent. GroenLinks-gedeputeerde Marten Wiersma is een van de sprekers. Ook Bio Base-voorman Wim Soetaert voert het woord. Het debat begint om 16 uur. Waardevolle elementen begraafplaats moeten behouden blijven. door Harold de Puysseleijr vogelwaarde - De stichting Be graafplaats Stoppeldijk wil de be graafplaats van deze parochie in Vogelwaarde een opknapbeurt ge ven. Aanleiding is het voornemen om een groot aantal graven op het oude gedeelte van het kerkhof bo vengronds te ruimen omdat de grafrechten niet zijn verlengd. Het bestuur van de stichting heeft bij de stichting Landschapsbeheer Zeeland advies ingewonnen om te bekijken of er waardevolle grafmo numenten zijn. Dat geldt volgens Landschapsbeheer zeker voor het bakstenen baarhuisje dat vermoe delijk uit de negentiende eeuw da teert. De stichting Begraafjalaats wil het voegwerk en de deur van het huis je vernieuwen. Verder liggen bij de ingang twee pastoors en een kape laan begraven. Die grafmonumen ten worden gerestaureerd. Tenslot te krijgt ook de Calvarieberg in het midden van de begraafplaats een opknapbeurt. Het project wordt in de loop van de komende jaren uitgevoerd. Waar mogelijk gebeurt dat door de vrijwilligers die het kerkhof on derhouden. Waar nodig schakelt de stichting gespecialiseerde bedrij- ven in. foto Camile Schelstraete Omega vetzuren zijn de voorlopers van prostaglandines. Dit zijn "regelstofjes" die helpen bij het behoud van de gezondheid. Ze stimuleren het immuunsysteem en bevorderen herstel. Bovendien hebben Omega vetzuren een verzorgende invloed op hart en bloedvaten en helpen ze bij de ver laging van het cholesterolgehalte. Het lichaam kan zelf de essentiële vetzuren niet aanmaken en is daarvoor dus volledig afhankelijk van de voeding. Ook voor kinderen zijn deze vetzuren belangrijk: 20% van hun hersenen bestaat uit visvetzuren. Nieuw: Omega Combi Kids Voor opgroeiende kinderen Gunstige invloed op druk gedrag Bevordert het concentratievermogen en geheugen Handige kauwcapsule met aangename aardbeiensmaak Drogisterij Doolaege Szydloskiplein 12 Axel Tel.:0115-565186 Drogisterij De Kaai Westkade 77 Sas van Gent Tel. :0115-451662 SE* Omeg3 Combi Kil. - Voordeelbon is geldig bij onderstaande €5,- korting op Omega Combi Kids en Omega Combi 3-6-9 Body Co Brouwerijstraat 11 Oostburg Tel.:0117-40200 Drogisterij Bastista-Koemans Gentsevaart 125 Kapellebrug Tel.:0114-312003 Drogisterij van der Linde Groote markt 8 Sluis Tel.: 0117-461293 Hair and Body Beauty Kapellestraat 2 Sluis Tel.:0117-462411 WEGENER - PZC/DE STEM. ED.: ZEEUWSVLAANDEREN - C011

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49