'Het voorjaar begint in PZC lees vind leef 'Nummer trekken' bij sluizen Terneuzen Vakantieplannen? Onvindbaar Ringrijden en folklore tijdens Axelsestraatfeest in Terneuzen 22 Woensdag 29 april 2009 pzc Z Rijkswaterstaat en Schuttevaer willen wachttijden beperken. door Wout Bareman terneuzen - Binnenvaartschip pers, die 's morgens vroeg willen schutten via de sluizen van Ter neuzen moeten zich voortaan de avond tevoren al aanmelden. Op die manier proberen Rijkswater staat en schippersvereniging Schut tevaer een einde te maken aan de 'files', die in de vroege ochtend steeds vaker ontstaan en leiden tot lange wachttijden en economisch verlies. De regeling is tot stand gekomen na klachten van Schuttevaer. In goed overleg met de schippers is uiteindelijk gekozen voor de invoe ring van een reserveringslijst voor het schutten vanaf zes uur 's mor gens. Als ze zich na zes uur 's avonds aanmelden, krijgen ze te horen hoe laat ze 's ochtends de sluis in mogen en kunnen ze daar mee in hun planning rekening houden. Het moet chaos voorko men en het aanbod en de verwer king van schepen via de sluizen ef ficiënter en vlotter laten verlopen. Schippers kunnen zich overigens de hele nacht tot 's morgens 4.00 uur aanmelden bij de verkeerscoör- dinator van dienst. Dat kan al van af de grenspassage bij Sas van Gent en vanaf de Westerschelde. Tussen half zes en kwart voor zes moeten ze zich opnieuw melden met de mededeling dat ze schut- klaar zijn. Op basis daarvan wordt het schutplan vastgesteld. Melden ze zich niet dan sluiten ze weer vanachter op de lijst aan. Het gaat om een proef Over enkele maan den vindt een evaluatie plaats. Baron Leopold Lippens 30 jaar burgemeester knokke-he1st - De flamboyante burgemeester van Knokke-Heist„ Graaf Leopold Lippens, viert van avond zijn dertigjarig ambtsjubi leum. Dat gebeurt met veel offici eel vertoon in zaal Ravelingen naast het stadhuis van Heist tij dens een feestelijke ere-gemeente- raadszitting. Alle gemeenteraadsle den, die vanaf 1979 het beleid in Knokke-Heist mede hebben be paald, zijn uitgenodigd. De zitting begint om 20.00 uur en de agenda telt slechts twee ludieke punten, geheel in stijl van de burgemees ter: ten eerste het voorstel om goedkeuring te verlenen aan het nuttigen van alcoholische drankjes en exquise hapjes en ten tweede een interpellatie door gouverneur Paul Breyne van West-Vlaanderen, die de burgemeester feestelijk zal toespreken. Eerst is er nog wel een reguliere raadsvergadering. 'Van invloed op het grote bezoekersaantal is ook het nog altijd traditionele familiebezoek, met kermisvlaai volgens grootmoeders recept' Programma Festival met grote namen terneuzen - Het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen 2009 begint vaste vorm te krijgen. De 21e edi tie heeft als thema Herkenning. Tussen 2 en 18 oktober vinden in de drie Zeeuws-Vlaamse gemeen ten minimaal twaalf concerten plaats, door vier symfonische or kesten en enkele vermaarde solis ten en ensembles. Terneuzen is gastgemeente. Naast bekende composities (Men delssohn Tsjaikovski, Schubert, Beethoven, Brahms) is er ook een recital met werken van Zeeuwse componisten, die de klassieke mu ziek en jazz combineren. Grote namen: Nationaal Orkest van Vlaanderen, Residentieorkest, The European Union Chamber Or chestra, WDR Rundfiinkorchester Köln, harpduo Bilitis, Vittorio Ghielmi, Dejan Lazic, Ars Antiqua Austria. Maak dan gebruik van de vakantieservice! Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen jksmïsb Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice J ZEEUWSE ■miMffiw Tip? redactie@pzc.nl Die verslaggeefster van deze cou rant is er nóg vol van; het Ameri kaanse avontuur waar zij zich de afgelopen twee maanden in heeft gestort, overtrof alle verwachtin gen. Moeiteloos vond zij haar weg in metropool New York, doorkruis te zonder probleem het noordoos ten van de Verenigde Staten in haar huurauto en leverde ondertus sen allerlei lezenswaardige artike len over 'Zeeuwse sporen' aan de andere kant van de grote plas. Haar Goese collega's hadden tij dens haar afwezigheid een ander kantoor betrokken, maar het bleek op haar eerste werkdag onvind baar voor onze Amerikagangster. Tja, thuis in wereldstad New York, maar verdwaald in dorpje Goes... door Paul Begijn terneuzen - Oud-Hollandse spe len, ringrijden en folkloristische dansgroepen. Oude tijden herleven op zaterdag 9 mei tijdens het Axelsestraatfeest in Terneuzen. Met een ruim opge zet programma zijn er de hele dag doorlopend activiteiten van 10.00 tot 17.00 uur. De Vereniging Onder nemers Axelsestraat mikt op dui zenden bezoekers. Volgens laap Schieman, die namens de onderne mersvereniging is ingezet voor de organisatie, maakt het ringrijden het evenement zo uniek in Zeeuws-Vlaanderen. „Het ringrij den is een typisch Walcherse tradi tie en hier eigenlijk alleen in IJzen- dijke bekend. Er komen zestien Zeeuwse boerenpaarden die mee doen aan de wedstrijd, die duurt van half 11 tot 4 uur." Daarnaast lo pen er zo'n tachtig mensen in Zeeuwse klederdracht uit Axel, Hulst, Hoek, Cadzand en van Wal cheren en Beveland. Leden van de scouting Terneuzen houden oud-Hollandse spelen als zaklo- pen en koekhappen. Verspreid over de Axelsestraat staan zo'n zes tig marktkramen, van haarstyling tot oude tractoren en tuinbouw- machines. Voor de kinderen is er een draaimolen en het touwtje trekken. Simon Buijze, secretaris van de Vereniging Ondernemers Axelsestraat, hoopt op een jaarlijks terugkerend evenement. „Als het aanslaat en de financiële middelen er zijn, gaan we zeker kijken wat de mogelijkheden zijn." GerechtsDeunvflördersKantoor Zeeland Uit een exploot van kandidaat-deurwaar der M. Weertman d.d. 21 april 2009 blijkt, dat t.v.v. Delta Comfort B.V., Delta Kabelcomfort B.V., Delta Netwerkbedrijf B.V., Delta Infra B.V., allen gevestigd te Middelburg en Evides N.V., gevestigd te Rotterdam aan PIETER DINGEMAN VERWEST geboren op 15-01-1975, zon der bekende woon- of verblijfplaats, is betekend het door de Kantonrechter te Middelburg gewezen vonnis van 16 maart 2009. Bij dit exploot, waarvan RD. Verwest een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, is tevens bevel gedaan tot betaljng van een som geld binnen twee dagen daarna. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 Loes den Doelder en Piet Apers staan al een kwart eeuw onafgebroken voor de Meikermismarkt. fWi n mei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46