der Klooster f? Ook Unie KBO wil de Senior Games op de kaart zetten Senïor Games 2009 CO Kom naar de Oranjeloop! Op weg naar de kustmarathon: www.pzc.nl/blog PZC Woensdag 29 april 2009 I 3 7 l Éi J Vlissinger raakt halve nominatie voor Paralympics kwijt. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Het NOCNSF heeft zitskiër Kees-Jan van der Klooster (31) laten weten, dat hij nog niet genomineerd is voor de Paralympi sche Winterspelen van volgend jaar. Nu moet de Vlissinger weer opnieuw beginnen aan zijn kwali ficatie voor het evenement in Van couver. „Ik had al een halve no minatie binnen, maar die mag ik niet meenemen naar volgend sei zoen." De Nederlandse sportkoepel heeft strenge eisen gesteld voor deelna me in Vancouver. Van der Kloos ter moet één topresultaat (top zes bij World Cup of top drie bij Euro pa Cup) neerzetten, twee goede prestaties (top negen bij World Cup of top vijf bij Europa Cup) le veren of deze eisen combineren. Op het WK in Zuid-Korea werd hij achtste op de afdaling, waar mee hij al halverwege was. Maar daarna raakte hij geblesseerd en moest hij zijn seizoen staken. Bij NOCNSF wees hij vervolgens op zijn sterke optreden in Canada, waar hij tijdens wedstrijden om de North America Cup twee keer in de top drie eindigde bij de afda ling. „Dat waren geen limietwed strijden, maar de hele wereldtop was wel aanwezig. Ik heb gevraagd of die wedstrijden met terugwer kende kracht wilden aanwijzen als meetmoment, maar dat heeft het NOCNSF niet gedaan." De sportkoepel is van mening, dat Van der Klooster nog steeds op ei gen kracht aan de eis kan voldoen. Mocht dat niet lukken, dan kan men alsnog naar alle resultaten uit het verleden kijken. ftIk snap het wel, maar het wordt wat moeilij ker voor mij. De druk op volgend seizoen wordt nu veel hoger." Zijn winter begint al in augustus. Dan vertrekt hij naar Nieuw-Zee- land voor een trainingskamp en een wedstrijd. Daar kan Van der Klooster zich testen en vervolgens heeft hij nog twee maanden voor de Europa Cups beginnen. opnieuw beginnen om de Paralympics in foto Ruben Oreel Zitskiër Kees-Jan van der Kloos ter moet opnieuw beginnen met zijn kwalificatierace voor de Para lympische Winterspelen in Van couver. Vitesse naar Renesse voor trainingskamp renesse - Na AZ belegt ook Vites se een trainingskamp in Zeeland. De Arnhemse eredivisieclub ver blijft van 6 tot en met 11 juli in Renesse. AZ komt een week later op bezoek in Cadzand. Vitesse speelt twee oefenduels in Zeeland. Zaterdag 11 juli wordt het trainings kamp afgesloten met een wed strijd tegen NAC op sportpark Het Schenge in Goes. De aanvang is 14.30 uur. Ook op 8 juli wordt er geoefend, alleen is de tegenstander nog niet bekend. Schweertman draagt bij aan overwinning malmö - De Koudekerkse squas her Piëdro Schweertman heeft zijn eerste wedstrijd op het Euro pees kampioenschap voor landen teams gewonnen. Hij had wel vijf games nodig om de Zwitser John Williams klein te krijgen: 9-11 12-ro 8-11 11-8 11-4. Nederland won in Malmö het eerste poule duel met 3-1 van Zwitserland. Schotland en Frankrijk zijn later in de week de andere tegenstan ders in de groepsfase. Wisse opent jacht op WK-limiet in Italië middelburg - Meerkampster Yvon ne Wisse begint haar outdoorsei- zoen in Italië. De Vlissingse atlete, die maandag terugkwam, van een trainingskamp op Tenerife, doet in het weekeinde van 9 en 10 mei aan een zevenkamp in Desenzano. Daarna staan Götzis (30/31 mei) en de Europa Cup in Szczecin (27/28 juni) op de planning. Wisse wil zich via deze toernooien kwali ficeren voor het wereldkampioen schap in Berlijn in augustus. Senior Games verlengt inschrijvingstermijn middelburg - De organisatie van de Senior Games heeft de inschrij vingstermijn voor alle 2Z takken van sport verlengd tot r juni. Dit is besloten op verzoek van de sport bonden en na vele verzoeken uit het buitenland omdat men daar nog bezig is met het samenstellen van afvaardigingen en zelfs voor rondes houdt om deelnemers af te vaardigen. De Senior Games worden in sep tember in Zeeland gehouden. 'Senior Baby Boomers' zijn volgens Stella Salden nog erg vitaal. door Marco Puik den bosch - Toen Stella Salden eni ge tijd geleden nog werkzaam was voor de provincie Limburg, vatte ze samen met enkele collega's het plan op om de Senior Games naar de meest zuidelijke streek van Ne derland te halen. Uiteindelijk kwam het niet zover. „Zeeland was ons net een stapje voor", kijkt Salden terug. o° Zeeland The Netherlands Het sportevenement voor senio ren verdween echter niet uit haar gedachten. Het mag daarom geen verrassing worden genoemd dat de Unie KBO, waarvan Salden sinds een half jaar directeur is, zich als partner aan de Senior Ga mes verbond. Het enthousiasme bij Salden voor de seniorenspelen ontstond naar aanleiding van een conferentie over de positieve kan ten van senioren, die ze voor de provincie Limburg organiseerde. „Voorafgaand aan die bijeenkomst ben ik in de Verenigde Staten ge weest. Ik heb bekeken hoe oude- 'In Europa wordt de groep senioren als een zorgenkindje gezien' ren daar wonen, hoe ze benaderd worden en welke activiteiten voor hen worden georganiseerd. Het was boeiend om te zien hoe ver de Amerikanen daar al in zijn." Tijdens de conferentie in Limburg werd een videofilm vertoond over de manier waarop de spelen voor vijftigplussers in Amerika worden beleefd. „De Senior Games laten zien dat senioren nog lang niet af geschreven zijn, maar nog midden in de maatschappij staan", legt Sal den uit. „In Europa, maar zeker ook in Nederland, wordt de groep senioren als een zorgenkindje ge zien", vervolgt ze. „Terwijl deze doelgroep nog heel actief partici peert in de maatschappij. De nieu we generatie senioren, de zoge naamde 'Senior Baby Boomers', is nog erg vitaal. Daarom vind ik het ook uitstekend dat de Senior Ga mes nu naar Nederland komen. We kunnen een heel positief sig naal afgeven over de doelgroep. Sa men met de organisatie van de se niorenspelen willen we het evene ment daarom op de kaart zetten." Salden is verheugd over het feit dat naast veelbeoefende sporten ook minder bekende disciplines in het programma zijn opgenomen. „Het biedt senioren de mogelijk heid om in aanraking te komen met sporten die heel goed aanslui ten bij hun beleefwereld." De Unie van Katholieke Ouderen bonden, kortweg Unie KBO, is met 315.000 leden de grootste se niorenorganisatie van Nederland. Een aanzienlijk deel van de leden woont in Noord-Brabant, de pro vincie waar ook het hoofdkantoor gevestigd is. „We beschikken over ongeveer negenhonderd afdelin gen, die verspreid zijn over het he le land. Een belangrijk element voor ons is dat senioren elkaar kunnen ontmoeten." Namens de Unie KBO zullen acht honderd mensen zich op vrijwilli ge basis inzetten tijdens de Senior Games. „Naast vrijwilligers leve ren we ook de communicatiekana len naar ónze leden. We stimule ren ze om straks naar Zeeland te komen." Met dat laatste heeft Sal den een duidelijk doel voor ogen. „We willen senioren laten aanvaar den dat je op oudere leeftijd nog 'jeugdige' sporten kunt beoefenen. Uit onderzoek blijkt dat bewegen erg bevorderlijk is voor mensen. Door te sporten wordt het lichaam sterker en verbeteren de vitale functies. Mensen blijven daardoor langer gezond en dat is eenenorme winst." voor video zie www.pzc.nl Puzzel ouderwets gezellig mee en maak deze week kans op een spannend thrillerpakket! Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl Een initiatief van Stella Salden: „De Senior Games laten zien dat senioren nog lang niet afge schreven zijn. toto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39