Ryan Giggs krijgt eigenlijk oeuvreprijs 34 Woensdag 29 april 2009 PZC Slechts vier spelers hebben meer dan 6oo wedstrijden gespeeld voor Man chester United. Behalve Ryan Giggs zijn dat Bobby CharltonBill Foul- kes en Paul Scholes. Bobby Charlton: 758 De nu 71-jarige Sir Bobby Charlton speelde tossen 1953 en 1974 voor United. Hij was één van de overle vende spelers bij de vliegtuigcrash bij München in 1958. Tien jaar later won hij als aanvoerder met een nieuw team de Europa Cup 1. Bii! Foulkes: 688 Tussen 1952 en 1970 was Foulkes (nu 77 jaar) de onbetwiste centre back van de Busby Babes. Was de voorganger als aanvoerder van Bob by Charlton. Scoorde in achttien sei zoenen negen keer. Ook overlever van de vliegtuigcrash. Paul Scholes: 601 Sinds 1994 actief voor bij United. Vorige week speelde hij zijn 600e duel. Miste in 1999 de gewonnen Champions League-finale tegen Bayern München door een schor sing. Vorig jaar wel. Toen werd hij vervangen door Ryan Giggs. de weg terug af, nu hij wat vaker op het middenveld wordt ingezet. Voor de prijs als beste speler (Ruud van Nistelrooij ontving hem al eens in 2002, Dennis Berg kamp in 1998) moest hij onder an deren de doelman van zijn eigen ploeg, Edwin van der Sar, achter zich houden. Van der Sar werd wel keeper van het door de spelers gekozen elftal van het jaar. Ryan Giggs scoorde in de 799 wed strijden 148 keer. Toch is niet het scoren maar, naast de ongeëvenaar de dribbel, vooral de assist zijn gro- 'We hebben altijd een goede band gehad en die wordt nog steeds beter' te kwaliteit. Ooit was Ryan Giggs, inmiddels kalend en in zijn laatste jaren als profvoetballer, hét idool van de Engelse tienermeisjes. Hij was dat ook toen een andere jonge speler zich bij Manchester aandien de: David Beckham. Maar die werd nog even anoniem verhuurd aan Preston North End in het Championship, terwijl Ryan zijn haren kamde voor een volgende fo tosessie. De latere populariteit van Beek- ham, een langdurige blessure van Giggs en diens rustige, ingetogen en misschien minder mediagenie ke karakter, maakten van hem weer een voetballer in plaats van fotomodel. En juist daar wilde hij zelf excelleren, óp het veld, niet er buiten. De afgelopen twee seizoenen werd Cristiano Ronaldo door de spelers tot 'Speler van het Jaar' ge kozen. Giggs speelde dit seizoen nog maar twaalf wedstrijden. Te weinig voor de prijs, zeggen critici. Maar zijn collega-voetballers oor deelden op basis van de minuten die hij wél speelde. Het heeft er al le schijn van dat ze met hun stem Ryan Giggs een prijs voor zijn ge hele oeuvre toebedeelden. Nooit rode kaart Ryan Joseph Giggs werd gebo ren op 23 november 1973 in een ziekenhuis in Cardiff. Hij is nu 35 jaar. Voordat hij naar Manchester United ging, speelde hij eerst nog twee jaar in de jeugd bij ri vaal Manchester City. Zijn eerste doelpunt voor Uni ted maakte hij op 4 mei 1991 nota bene in de stadsderby te gen Manchester City. In dienst voor United ontving hij nooit een rode kaart. Eén keer werd hij achteraf voor twee duels geschorst, toen de scheidsrechter een elleboog stoot van hem had gemist. Engelands beste is 35 en onderweg naar zijn 800e wedstrijd. door Hans Leber DEN HAAG - De voetballers van de Engelse spelersvakbond PFA kozen hem tot de beste van het seizoen 2008/2009. Ryan Giggs (35) kan vanavond, mocht hij bij Manches ter United meespelen in het Cham- pions-Leagueduel met Arsenal, nóg een mijlpaal bereiken: zijn 800e wedstrijd in het betaalde voetbal. Tien keer de Premier Lea gue, twee keer de Champions Lea gue en twee keer dë FA-cup... Het is maar een kleine greep uit Giggs' erelijst. De man uit Wales, een 'klein' voetballand waardoor hij zijn grote talent nimmer op een EK of WK kon etaleren, debuteer de in maart 1991 tegen Everton als 17-jarige bij Manchester United. Hij bleef er tot op de dag van van daag en speelde al die tijd onder één en dezelfde coach: Sir Alex Fer guson. Zijn band met Ferguson is bijzon der hecht, vertelde hij kort gele den nog tegen de Britse omroep BBC: „Zijn invloed op mijn car rière is enorm. Ik ken hem sinds mijn dertiende. Dat is meer dan twintig jaar, hij kent me als geen ander. We hebben altijd een goede band gehad en die wordt nog steeds beter. Ik heb bij Manchester in zoveel sterke elftallen gespeeld, zonder hem was dat allemaal on mogelijk geweest." Giggs ontwikkelde zich in zijn eer ste jaren bij United tot buitenspe ler (op links) en legt momenteel Doordat Ryan Giggs uit een klein voetballand komt (Wales) heeft hij zijn kunsten nooit kunnen vertonen op een EK of WK. Met Manchester United heeft hij echter vrijwel alles gewonnen wat hij kon winnen. foto Paul Barker Duitse oud-kampioen wordt nu cabaretier HANNOVER - Voormalig olympisch kampioen hardlopen Dieter Bau- mann heeft een nieuwe roeping. De Duitser, in 1992 winnaar van olympisch goud op de 5000 meter, maakt nu furore als cabaretier. Met zijn theatershow 'Körner, Cur- rywurst, Kenia' (vrij vertaald: graankorrels, kerrieworst, Kenia) toert de 44-jarige oud-atleet door zijn geboorteland. Bauman stopte met atletiek na een dopingaffaire. Bokser sterft na acht jaar aan verwondingen KENTUCKY - De Amerikaanse bok ser Greg Page is maandag op 50-ja- rige leeftijd overleden. De voorma lige sparringpartner van Muham mad Ali liep in 2001 in een partij tegen zijn landgenoot Dale Crowe ernstig hersenletsel op. Volgens zijn vrouw is hij acht jaar na dato overleden aan die verwondingen. De Amerikaan lag na het gevecht een week in coma. Hij raakte voor een deel verlamd. Björn Langeveld stapt over naar Vlissingen MIDDELBURG - Voetballer Björn Langeveld speelt volgend seizoen voor VC Vlissingen. De Souburger komt over van zaterdag-hoofdklas ser Hoek. Langeveld is de eerste aanwinst voor Vlissingen, dat afge lopen weekeinde kampioen werd in de tweede klasse van het zon dagvoetbal. Eerder kwam Lange veld onder meer uit voor RCS, NAC Breda, RBC Roosendaal, Kloetinge en SSV'65. Jan Janssen krijgt na 42 jaar zijn 'kassei' ROUBAIX - Jan Janssen krijgt 42 jaar na zijn overwinning in de wie lerklassieker Parijs-Roubaix alsnog de karakteristieke winnaarstrofee, in de vorm van een kassei. De enorme steen wordt sinds de edi tie van 1977 uitgereikt aan de win naar. De Vlaamse wielrijdersbond en 'Les amis du Paris-Roubaix' gaan ieder jaar een kassei uitreiken aan een 'vergeten winnaar' van de jaren daarvoor. 'Rebellin positief bevonden op Spelen' LAUSANNE - De Italiaanse wielren ner Davide Rebellin (37) is tijdens de Olympische Spelen in Peking .positief bevonden op bloeddo- ping. Dat meldt la Gazzetta dello Sport gisteren op de website. Re bellin, die zilver won bij de olym pische wegwedstrijd, zou een van de zes olympische sporters zijn die na nieuw onderzoek van de do- pingmonsters zijn betrapt op Cera, een epovariant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 36