12 Hours of Hiphop in Goes PZC Hoger beroep in strafzaak tegen Vlissinger dient na 5,5 jaar Vakantieplannen? Vlissingen zet steeds een stapje verder naar het Scheldekwartier Geleegde asbak veroorzaakt keukenbrandje lees vind leef J WPZC Woensdag 29 april 2009 25 IRUDI MOENS Grootste gratis hiphopevenement van de Benelux. GOES - Het idee was om een leuk hiphopfeestje te geven in het jeugdcentrum in Goes, maar het is uitgegroeid tot het grootste, gratis te bezoeken, hiphopevenement van de Benelux. Erik Meinderts (24) uit Goes maakt er zijn afstu deerproject van. Sinds november vorig jaar spookte het idee van een hiphopevene ment door zijn hoofd. „Toen be gon het allemaal te rollen. Ik wilde een leuk buurtfeest geven met hip hop als thema, de buurt werd al snel heel Goes, Goes werd Zeeland en Zeeland werd Nederland." Het evenement op 9 mei aan de Jo seph Lunslaan in Goes is geheel gratis en biedt tal van workshops, wedstrijden en optredens. Erik wil met de dag vooral laten zien dat hiphop leeft onder de mensen en wil afrekenen met het negatieve imago dat er vaak mee verbonden wordt. „We hebben bekende na men weten te strikken, zoals rap pers Negativ, Hef, Ciph Barker en Reshmay. Dj's zijn DJ Rafya (Rafaël van 't Kruys uit Goes), DJ Vindictiv en DJ Optimus", vertelt hij. 's Werelds grootste hiphopor ganisatie, Zulu Nation, verbond zijn naam ook aan 12 Hours en gaf het landelijke en zelfs internationa le bekendheid. MIDDELBURG - Een keukenbrandje in een woning aan de Puntpoort- straat in Middelburg is hoogstwaar schijnlijk veroorzaakt door een as bak die in een prullenbak was ge leegd. Dat vermoedt de stadsgewes telijke brandweer. De brand was namelijk ontstaan in de prullen bak. In de nacht van maandag op dins dag kwam rond half twee bij de brandweer een melding van een keukenbrand binnen. Het vuur was snel geblust. Na tien minuten had de brandweer het vuur al on der controle. Daardoor kon wor den voorkomen dat het oversloeg naar andere ruimtes. De schade bleef daardoor beperkt tot de keu ken. De bewoner had rook ingea demd en moest in een ambulance worden onderzocht. Verder raakte volgens de brandweer niemand ge wond. v - - Erik Meinderts (rechts) is de organisator van 12 Hours of Hiphop, links DJ Rafya (Rafaël van 't Kruys), op de voor grond danslerares van mede-organisator Moves en jurylid Naomi Vos in een 'freeze'. foto Willem Mieras Werkstraf geëist tegen 27-jarige man wegens mishandeling. DEN HAAG - Het heeft niet minder dan 5,5 jaar geduurd voordat het hoger beroep in een strafzaak te gen een Vlissinger (27) gisteren diende. Bij het Haagse gerechtshof is gisteren veertig uur werkstraf te gen hem geëist voor een mishande ling die alweer zes jaar geleden plaatsvond. De Middelburgse rechtbank had hem eind 2003 bij verstek veroordeeld tot veertig uur werkstraf en twee maanden cel, maar het vonnis werd pas jaren la ter aan hem betekend. „Dat kwam omdat meneer rond zwierf, hij had vaak geen vaste woon- of verblijfplaats", aldus de hofaanklaagster gisteren. „Maar het is ook een paar jaar lang niet geprobeerd om het vonnis te bete kenen en dat is onze fout." Toen het vonnis uiteindelijk wel aan hem bekendgemaakt kon wor den, ging de verdachte gelijk in be roep. De aanklaagster liet gisteren - vanwege de 'onwenselijke lange' vervolgingstermijn - de twee maanden celstraf vallen die in eer ste aanleg door de rechtbank was opgelegd naast de werkstraf „Maar ik vind dat hij die veertig uur werkstraf alsnog moet doen." De verdachte was er gisteren niet. Hij had 'de trein gemist', zo had hij zijn advocaat A. Visser laten we ten. Die voerde het woord voor hem. Volgens de raadsman had Bij het gerechtshof is gisteren veertig uur werkstraf geëist te gen een 27-jarige Vlissinger voor een mishandeling die alweer zes jaar geleden plaatsvond. Loodgieters Installatietechniek BV Voor installatie onderhoud van üw cv-ketël 0118 - 479422 rmoens@zeelandnet.nl Gids vertelt over gevolgen van de Ramp OUWERKERK - Staatsbosbeheer houdt zaterdag de excursie Litte kens van de Ramp in het krekenge- bied bij Ouwerkerk. Een gids laat de deelnemers zien wat de gevol gen zijn van de Watersnoodramp voor de omgeving en vertelt over de natuur. De tocht duurt ruim twee uur. Ver trek is om 13.30 uur op de parkeer plaats bij het Watersnoodmu seum. Kosten 2 euro, kinderen be talen de helft. Opgeven kan bij de VW in Zierikzee of via 0900-2020233. Orchideeënexcursies in 'paars' Dijkwater SIRJANSLAND - Staatsbosbeheer houdt de vijf zaterdagen en vier donderdagen in mei een orchideeënexcursie in natuurge bied Dijkwater bij Sirjansland. Het gebied krijgt in mei altijd een paar se gloed door de groei van met na me de harlekijnorchis. Daarvan staan er zo'n 15.000. Ook de rietor chis en de moeraswespenorchis bloeien er. Excursies beginnen op zaterdag om 13.30 uur en op don derdag om 19.00 uur. Start is vanaf de centrale weg door het Dijkwa ter, aanmelden kan bij de VVV in Zierikzee of via 0900-2020233. zijn cliënt alleen maar twee vech tenden uit elkaar willen trekken op de Walstraat nabij het Vlissing- se café Brutus. Volgens het slachtoffer had hij ech ter rake klappen gekregen van de verdachte en nog een ander. Ook zou de verdachte in dezelfde perio de een heel ander slachtoffer on heus hebben bejegend door met een fiets te smijten na een ruzie over een hondje. Maar volgens ad vocaat Visser van de verdachte moet er voor alles vrijspraak vol gen wegens gebrek aan bewijs. Mocht een en ander wel bewezen worden, dan nog vindt de raads man dat zijn cliënt onder een straf uit moet komen vanwege de ex treem lange duur van de vervol ging- Het hof doet op 12 mei uit spraak. DVD SPAARZEGEL 'Baas in eigen bos 2' V»? I ■""•■•'."'.v.;' www.pzc.nl/dvd Historische excursie in Zak van Zuid-Beveland NISSE - Natuurmonumenten stelt op Bevrijdingsdag (5 mei) de histo rie van de Zak van Zuid-Beveland centraal tijdens een wandelexcur sie. De tocht leidt door het Heg- gengebied en over bloemdijken. De wandeling start om 13.00 uur bij het bezoekerscentrum van de Schaapskooi aan de Nieuwkamer- seweg 3 tussen Nisse en Heinkens- zand. Aanmelden via 0113-644044 of www.natuurmonumenten.nl. Maak dart gebruik van de vakantieservice! Doe iemand anders een plezier met uw krant Laat uw krant op uw vakantieadres bezorgen Haal de krant af met vakantiewaardebonnen Meld u eenvoudig aan via www.pzc.nl/vakantieservice door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De voorbereidingen voor Bestevaer, het eerste deelplan van het Scheldekwartier in Vlissin gen, zijn in volle gang. Op het terrein, tussen de Kouden hoek en het dok, zijn alvast twee wegen geasfalteerd. Niet voor toe komstige bewoners, maar voor het bouwverkeer. De wegen blijven lig gen totdat alle woningen zijn ge bouwd en daarna wordt de defini tieve weg aangelegd. Overigens op precies dezelfde plek. Een eindje verderop op het Schel- deterrein, bij Arabesk, zijn gravers voor de gemeente Vlissingen bezig de berg zand weg te halen bij de meubelfabriek. Dat zou voor 1 mei moeten gebeuren. Het ziet er dus naar uit dat dat lukt. De mensen van de meubelfabriek waren zeer gefrustreerd over het feit dat de gemeente de berg zand precies naast hun bedrijf, het eni ge nog op het 33 hectare tellende terrein, had gestort. Verder is de gemeente druk doen de iedereen warm te maken voor het Scheldekwartier. Met de Schei- dekraan wil dat nog niet erg luk ken; de gemeente heeft nog geen sponsoren gevonden. Voor de ex ploitatie van de horecakiosk staat elders in deze krant een adverten tie van de gemeente Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27