p wijk, het zou elders niet passen moedebdagovtut.nl bij mensen die je eten geven!' Kunst in de wijk Hét moederdagcadeau van 2009! Leesdeken Nehalennia Breeweg op weg naar de zonnebootrace Volg het team op www.pzc.nl/blog PZC Woensdag 29 april 2009 23 weet niet of ze die mensen ooit nog terugziet in haar zaak. „Want ze hebben natuurlijk niet de meest prettige ervaring opgedaan." De twee gingen er na het slopen van een gokkast vandoor met de inhoud. Volgens een berekening 'Twee van de drukste dagen van het jaar niet open. Reken maar uit' van de eigenaresse moet in die ma chine zo'n 1300 euro hebben geze ten. Ze baseert dat op jarenlange ervaring met zulke gokkasten. Die inbraak zelf heeft haar niet emotioneel geraakt, ze ziet dat als een soort zakelijke tegenslag. Ze is niet zo van slag als bijvoorbeeld de beheerder van de kantine van de Middelburgse voetbalvereniging Zeelandia die om emotionele rede nen de rechtszaak niet kon bijwo nen. Wat haar wel raakte is dat de hoofddader een bekende van haar is. Iemand die regelmatig in haar café-restaurant kwam en daar al tijd gratis mocht eten en drinken. Om die reden was ze ook aanwe zig tijdens de rechtszaak. „Om te laten zien dat wij zoiets niet pik ken." Ze diende ook een forse scha declaim in omdat die inbraak haar vele duizenden euro's aan omzet kostte. „Twee van de drukste da gen van het jaar niet open. Reken maar uit." Daarnaast was de voor deur vijf weken dichtgetimmerd met houten panelen. „Passanten kregen op z'n minst de indruk dat Paso Doble was gesloten." Kenawij vreest dat celstraf de hoofddader niet tot inzicht brengt dat hij zijn leven moet veranderen. Ze hoopt dat de Vlissinger door celstraf wél beseft; dat hij vele gren zen heeft overschreden. Ze is nog steeds verbaasd dat die jongeman zelfs inbrak bij zijn eigen huisarts en twee computers wegnam. „Hoe diep moet je dan niet zinken." Tegenover de rechters zei de Vlis singer dat hij stal om onder zijn schulden uit te komen. De Middel burger zat ook tot zijn nek in de schulden maar vertelde tijdens de rechtszaak dat hij inbrak voor 'de lol'. Kenawij: „Voor de lol inbre ken bij mensen die je kent, die je gratis eten en drinken geven!" Huizen in Sint Laurens, Lara Almarcegui X Het project bestaat uit twee I elementen. Een boek met portretten 1 in beeld en tekst van alle huizen in Sint Laurens. Elk gezin krijgt een exemplaar. Ook wordt er een berekening gemaakt van het totale gewicht van het dorp. Dat moet op een X^ plaquette worden ^Vgetoond. f Straat,EdwinZwakmanX^ f Een rijtje huizen in Stadhouders- 1 r laan drijft in de watergang als een stukje verdwaald Miniatuur Walche ren. Deze bescheiden architectuur wordt nu niet vaak geroemd om zijn schoonheid. Zwakman werpt de V vraag op: wat roepen die huizen X over 300 jaar voor Z gevoelens op? MIDDELBURG Mie f (werktitel), Maze de Boer X Een poëtische blik op de jaren dertig in het centrale park in de Mortiere. Vijfgrote klassieke Shure 55 microfoons verwijzen naar de straatnamen (jazz, blues en pop) en de retrobouwstijl in de wijk j Mortiere. De microfoons I draaien met de wind mee./ Mie f (werktitel), Maze de Boer X Een poëtische blik op de jaren dertig in het centrale park in de Mortiere. Vijfgrote klassieke Shure 55 microfoons verwijzen naar de straatnamen (jazz, blues en pop) en de retrobouwstijl in de wijk j Mortiere. De microfoons draaien met de wind mee./ De bewoners van Sint Laurens en de Middelburgse wijken Mortiere en Zuid hebben gesproken. Deze kunstwerken willen de bewoners graag in hun wijk zien. SINT LAURENS De deken met mouwen! Bestel nu op: www.moederdagoutlet.nl - morgen in huis* - gratis ingepakt in cadeauverpakking PE MAKKELIJKSTE MOEDERDAGSHOP ONLINE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25