Zeeland mist voordelen Oranjeroute Extra geopend Koninginnedag Brugman KONINGINNEDAG GEOPEND VAN 11.00 TOT 17.00 UUR Weer verdachte schietpartij vast Onvindbaar Iniratuin Breda, Halsteren en Koudekerke van 10.00 tot 17,00 uur. VLISSINGEN - De politie heeft in de nacht van maandag op dinsdag een verdachte van de schietpartij in Vlissingen aangehouden. Het gaat om een 22-jarige man uit Vlis singen. Bij het incident, op 29 maart aan de Hercules Segherslaan in Vlissingen, raakten twee men sen gewond. Eerder pakte de poli tie al een 29-jarige verdachte Vlis- singer op. Die zit vast. ZEEUWSE Die verslaggeefster van deze cou rant is er nóg vol van; het Ameri kaanse avontuur waar zij zich de afgelopen twee maanden in heeft gestort, overtrof alle verwachtin gen. Moeiteloos vond zij haar weg in metropool New York, doorkruis te zonder probleem het noordoos ten van de Verenigde Staten in haar huurauto en leverde ondertus- Tip? redactieQpzc.nl sen allerlei lezenswaardige artike len over 'Zeeuwse sporen' aan de andere kant van de grote plas. Haar Goese collega's hadden tij dens haar afwezigheid een ander kantoor betrokken, maar het bleek op haar eerste werkdag onvind baar voor onze Amerikagangster. Tja, thuis in wereldstad New York, maar verdwaald in dorpje Goes... int&tw Wê (Hééft. ftë&tk&jSa Umtm flttefenm PiM$tèfsewg 6§A Ufsfeg 'êêff&h Zom tmm $ï$pil| Vrijdag fcoopayoftd, vyvysw.intratiijn.fd lIlttlKUlfi Historica verbaasd over afwezigheid van de Walcherse steden. door Henk Postma VEERE - Zeeland schittert door af wezigheid in de Oranjeroute langs Duitse en Nederlandse steden. En dat is uiterst merkwaardig, schrijft de bekende Oranje-historica Rei- nildis van Ditzhuyzen. Ze pleit er voor de Walcherse steden Veere, Middelburg en eventueel ook Vlis singen in de route op te nemen. De Oranjeroute is een toeristische tocht naar Duitse en Nederlandse steden die historische banden heb ben met het huis Oranje-Nassau. In Duitsland omvat de route twin tig steden, waaronder Nassau, Stol berg en Oranienburg; in Neder land zeven, waaronder Delft, Apeldoorn en Leeuwarden. „Merkwaardig genoeg", schrijft Van Ditzhuyzen, „ontbreekt op de ze Oranjeroute de provincie Zee land", terwijl Zeeland 'bij uitstek' een Oranjeprovincie is. Prinsen van Oranje waren Stadhouder van Zeeland (1540-1995) en Markies Reisorganisator Jan Geldof pleit al jaren voor opname van Veere in de toeristische Oranjeroute. Hij krijgt bijval van tv-commenta- tor Reinildis van Ditzhuyzen. van Veere, benevens Heer van Vlis singen (1581-1732). De Middelburg se Abdij werd door Oranjes ge bruikt als verblijfplaats. Het stad huis van Veere herbergt tal van verwijzingen. Vlissingen had een Prinsenhuis en Prinsentuin. In haar schriftelijk pleidooi somt Van Ditzhuyzen dertien van dat soort argumenten op. Dat is een steun in de rug voor reisorganisa tor Jan Geldof uit Vrouwenpolder. Hij organiseert reizen naar Duitse Oranjesteden en ijvert al enkele ja ren voor opname van Veere in de Oranjeroute. Zowel het Duits Verkeersbureau als het Nederlands Bureau voor Toerisme propageren een bezoek aan de Oranjesteden, onder meer met een kleurrijke folder, arrange menten en via www.oranjerou- te.nl. Die voordelen gaan aan Zee land voorbij. Het Zeeuws provin ciebestuur ziet er nu toch brood in. Het betaalt Geldofs promotie- tocht, op Koninginnedag, naar de officiële Koninginnedag-viering in Apeldoorn. Daar zitten dan 21 le den van Het Walchers Costuum en Ons-Boeregoed op de hoofdtri bune voor de camera's, in kleder dracht en met borden waarop on der andere de leus: Zeeland in de Oranjeroute! Tijdens de televi sie-uitzending levert Oranje-histo rica Van Ditzhuyzen commentaar. MIDDELBURG - Wie zelf geen mountainbike had, kon er een lenen. Om daarna over het parcours door Park Toor- envliedt te crossen. Het was speciaal uitgezet door de mensen van Middelburg in Beweging, die de jeugd van Middelburg ook in hun meivakantie iets te doen wil ge ven. Na de hockeyclinics in de wijk Klarenbeek op maan dag was het gisteren de mountainbikemiddag in de Stro- menwijk. Vandaag is van 13.00 tot 16.00 uur in en rond het Palet in de Magistraatwijk een sportmiddag, waarbij het draait om de ballen: voetballen, jeu-de-boulesballen en ha-trefballen. Alle kinderen tussen 8 en 14 jaar kun nen gratis meedoen. foto Ruben Oreel Breda Kruisvoort 32 - Woonboulevard Telefoon 076-5202058 Hulst" Absdaalseweg 19 Telefoon 0114-320080 Roosendaal Oostplein 13 - Woonboulevard Telefoon 0165-569852 www.brugman.nl SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23