KPN bezuinigt op werving 'Economische depressie blijft uit' Sparen via internet neemt af X LEZERSEHTRA PZC Medicijnenkast Daimler duikt diep in rode cijfers a3 Telecombedrijf geeft komende tijd minder P mobieltjes weg. den haag - KPN gaat bij de consu- mententak onder meer bezuini gen op het werven van klanten. „Wij zullen minder, strooien met gratis mobieltjes", zei topman Ad Scheepbouwer gisteren bij de pre sentatie van de cijfers over het eer ste kwartaal. Nieuwe prijsverho gingen zijn niet voorzien. KPN ver hoogde onlangs sommige tarieven en heeft net als andere telecomaan- bieders weer aansluitkosten inge voerd bij het afsluiten van een h nieuw abonnement. Tegoed rekeningen daalt van 74 miljard euro tot 55 miljard. den haag - Internetsparen lijkt h over zijn hoogtepunt te zijn. Voor het tweede achtereenvolgende jaar- daalde het tegoed op internetspaar- rekeningen. Op 31 december 2008 stond er ruim 55 miljard euro op, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Op het hoogte punt, in 2006, stond er ruim 74 miljard euro spaargeld op internet- rekeningen. Hoewel de populari teit tanende is, staat nog altijd een vijfde van het totale spaargeld op een internetrekening. Sinds vorig jaar is het mogelijk om fiscaal aantrekkelijk te banksparen voor de oude dag. Nederlanders hebben 287 miljoen euro op een dergelijke rekening gestort. Ook de spaarloonregeling blijft onvermin derd populair. Er staat ruim 3,5 miljard euro aan tegoeden op spaarloonrekeningen, een stijging van vierhonderd miljoen euro. In totaal hadden de Nederlanders eind december 2008 ruim 251 mil jard euro aan spaargeld, een stij ging van 'meer dan veertien mil jard euro ten opzichte van een jaar eerder. KPN zet ook in op het terugdrin gen van het inhuren van adviseurs en tijdelijke arbeidskrachten en op het verkorten van projecten. In to taal wil het concern 100 miljoen euro extra besparen. Eind vorige maand werden al maatregelen aan gekondigd bij ICT-dochter Getro- nics, die op jaarbasis 60 miljoen euro moet opleveren. Daarbij gaan bij Getronics 1400 banen verloren. Hoewel KPN in het eerste kwar taal goed presteerde worden de ge volgen van de recessie bij telecom- concern voelbaar. KPN stelt de om- zetverwachting voor 2010 naar be neden bij, zo maakte het bedrijf gisteren bekend. In januari zei Scheepbouwer nog te verwachten dat KPN de recessie zonder grote schade zou doorkomen. De recessie had tot nu toe amper gevolgen voor de consumenten markten. Het aantal klanten met betalingsachterstanden groeit niet. Ook stappen klanten niet over naar goedkopere abonnementen en concurrerende prijsvechters. In de zakelijke markten zijn de effec ten wel voelbaar. Veel grote zakelij ke klanten willen opnieuw onder handelen over contracten en de or- nw KPN heeft een goed eerste kwar- taal achter de rug met een vrij wel gelijkblijvend omzetvolume en een lichte daling van de netto winst. derinstroom blijft achter bij de ver wachtingen. KPN merkt dat er minder gereisd wordt. Daardoor verdient het be drijf minder aan 'roaming', ofwel het afwikkelen van grensoverschrij dende mobiele gesprekken. De omzet beliep 3,38 miljard- euro, bijna evenveel als over de eerste drie maanden van 2008. De netto winst daalde van 334 miljoen naar 317 miljoen. Over heel 2009 zal de omzet naar verwachting circa 14,6 miljard bedragen, vrijwel even veel als in 2008. Voor 2010 voor ziet KPN een lichte omzetstijging ten opzichte van dit jaar. De bruto winstdoelstelling voor 2010 blijft staan op 5,5 miljard. een vergelijking met de Grote De pressie uit de jaren dertig niet op. „Deze keer zijn er monetaire maat regelen getroffen. Bovendien is de olieprijs laag." pzc Woensdag 29 april 2009 1 3 Aandeelhouders achter verkoop Fortis aan BNP gent - Aandeelhouders hebben gis teren ingestemd met verkoop van Fortis-delen aan de Franse bank BNP Paribas. In Gent is voor 72,9 procent van de aangemelde aande len voorgestemd. De vergadering verliep onrustig. Onder leiding van advocaat Modrikamen vroe gen aanwezigen vergeefs om stem ming over schorsing van het stem recht voor 170 miljoen aandelen. Tenslotte is voor 168 miljoen stuks een tegenstem uitgebracht en voor 450 miljoen een voorstem. DSM snijdt verder in kosten na winstval heerlen - DSM schrapt meer ba nen. Het chemieconcern meldde gisteren dat het de de kosten wil verlagen omdat het niet verwacht dat de markt snel zal herstellen. In het eerste kwartaal daalde het be drijfsresultaat met 76 procent tot 57 miljoen euro. De nettowinst ver schrompelde van 162 miljoen in het eerste kwartaal van 2008 naar 13 miljoen in het afgelopen kwar taal. De omzet beliep 1,84 miljard, tegen 2,33 miljard in 2008. Zweedse papiergigant schrapt 2200 banen stockholm - De Zweedse papier producent SCA grijpt hard in bij zijn activiteiten op het gebied van verpakkingen. Het concern kondig de gisteren aan 2200 banen te schrappen in deze divisie in Euro pa, circa 14 procent van het totaal aantal banen. SCA sluit elf fabrie ken. De papiergigant is met verpak kingen ook actief in Nederland. Een woordvoerder van SCA in Stockholm kon niet zeggen of ook in ons land banen verdwijnen. Marktbericht Markt Goes Aardappelen. Frites 8,00-10,75 vast. Ex port 8,00-10,00, vast. Uien. Zaaiuien droog uit de schuur 2e klas 4,75-6,25, rustig. Granen, zaden en peulvruchten. Tarwe maal 122,- per ton. Tarwe voer 117,- per ton. Brouwgerst geen notering. Fourage. Tarwestro 1 e kwaliteit gr. pak ken 65,00-70,00 per ton. Tarwestro 1e kwaliteit kl. pakken 80,00-95,00,- p e r ton. Gerstestro 1e kwaliteit gr. pakken 70,00-80,00 per ton. Gerstestro 1e kwaliteit kl. pakken 75,00-90,00 per ton. SINDELFINGEN - Een werknemer op weg naar de Merce- periode over vorig jaar was er nog een winst van 1,3 mil- des-Benz-fabriek in het Duitse Sindelfïngen. Autofabri- jard. Volgens het bedrijf liepen de verkopen in het eer kant Daimler-Benz meldde over het eerste kwartaal van ste kwartaal met 25 procent terug. De omzet kwam uit 2009 een verlies van bijna 1,3 miljard euro. In dezelfde op 18,7 miljard euro. foto Marjian Murat/EPA amsterdam - Hoewel de proble- nomie. Momenteel bevindt de we- men nog wel even zullen aanhou- reldeconomie zich ergens tussen den, glijdt de economie niet af een recessie en een depressie, naar een depressie. Een depressie Dat zei topman George Möller van is een langdurige krimp van de eco- Robeco gisteren. Volgens hem gaat Thuisapotheek veilig op één plek Zorg ervoor dat u in noodgevallen altijd snel de juiste EHBO spullen in razendsnel tempo kunt vinden. Zorg er daarnaast voor dat medicijnen op een droge plek, veilig uit de buurt van kinderen kunnen worden bewaard. Dit alles is mogelijk met deze trendy medicijnenkast. Afm: 0 30 x D15 cm. H ikbestelsnel opwww.pzc.nl/gezondheidswinkel Adviesprijs 69,95 Lezersprijs €39,95* exclusief verzendkosten 4,50 Bij vragen over uw bestelling of levering belt u met de klantenservice: 0900-2021352 0,45 per gesprek). Het is helaas niet mogelijk om uw bestelling telefonisch of per email door te geven. BON MEDICIJNKAST GEZONDHEIDSWINKEL Hierbij bestel ik(aantal) x de medicijnkast a 39,95* (23016) exclusief verzendkosten van 4,50. voorletters Om Ov geboortedatum Hierbij machtig ik Wegener Gezondheidswinkel om eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. bank-/gir0rekening handtekening Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar We gener Gezondheidswinkel, Antwoordnummer 52001,3502 VB Utrecht. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan ItllSU tf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13