INKIJK Nostalgie in comfortabel jasje St Leliestraat 62 Goes Vrijblijvend een kijkje ne men in het huis van ie mand anders blijft popu lair. De eigenaar vertelt en u mag uw eigen indruk vor men. Kortom, een Inkijk. door Monique Meeuwisse OrftiiLL J I 1, Soort woning: vrijstaande eengezinswoning Aantal kamers: 5 Woonoppervlakte: 120 m2 Inhoud: 380 1x13 Perceeloppervlakte: 240 m2 Bouwjaar: 1939 Ligging: in oudere woonwijk 'De Bloemenbuurt' nabij centrum Tuin: voor en achtertuin op oosten, gangpaden langs beide zijden van het huis Extra: houten tuinhuis, tuin opbergkast en houten speelhuis Prijsindicatie: 287.000 euro Meer weten? Kuub Makelaardij (0113 227788) of www.kuubmakelaars.nl feer met een vleugje nos- f talgie. Daar draait het om bij Regina en Marcel Ruis. Toen ze 11 jaar gele- den op zoek gingen naar hun eerste huis besloten 1 W ze dat het een huis moest zijn uit de derti ger jaren. „In een nieuwbouwhuis moet je altijd van alles ondernemen om er sfeer te krijgen", meent het echtpaar. „Een oud huis heeft al sfeer. Zelfs als het helemaal leeg staat." Het stel had met het huis in de Leliestraat bijzonder veel geluk: „Want dat kochten we nog van de eerste eigenaren. Die hadden dit huis zelf gebouwd en hebben er bijna zestig jaar gewoond. Het fijne was dat daardoor bijna alle authentieke details bewaard waren gebleven." Marcel en Regina bedoelen daarmee de fraaie granieten vloer in de hal, de ka mer en suite met schuifdeuren met glas in loodramen en de paneeldeuren. „We boften bovendien dat het een vrij staand huis betrof', vertelt Marcel. „Meestal zijn oudere huizen rijtjeshui zen of twee onder een kap huizen. Om dat ik piano speel, was vrijstaand met het oog op geluidsoverlast ideaal." On danks de gevonden sfeer van nostalgie gingen Marcel en Regina het huis toch helemaal strippen. Want modern als ze zijn, zien ze nostalgie graag gecombi neerd met comfort. We zijn negen maanden bezig geweest. De complete elektrische installatie werd vernieuwd, er kwam een moderne keuken met in- bouwapparatuur, het dak werd geïso leerd en we hebben vijf dakramen ge plaatst. De schouw van de kachel bouw-» den we om tot open haard en ook de badkamer werd vernieuwd. En alle zachtboard plafonds hebben we vervan gen door gipsplaten." Bij de verbou wing lette het paar goed op de nostal gische sfeer en authentieke details zo veel mogelijk te betvaren. „Alleen de geel/zwarte tegeltjes in de hal hebben we vervangen door stucwerk", toont Re gina. „Die vond ik te somber." De derti ger jaren stijl hebben Regina en Marcel terug laten komen in de inrichting van het huis. Op de massief eiken vloer in de kamer staan een antieke dressoir, ste vige antiek ogende tafels en gezellige le ren fauteuiltjes. Marcel en Regina hebben het eigenlijk nog steeds erg naar hun zin in hun huis: „Ondertussen hebben we echter vier kinderen. We groeien er een beetje uit. We willen een nieuw huis bouwen met meer slaapkamers. Maar wel weer in de jaren dertigstijl!" Plus Min - Sfeer - Geen garage - Comfort - Parkeren voor vergunninghouder - Onderhoud

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87