'De kans is groot dat ik veel aan spelen toe kom' 9 De Bruijn verdedigt titel op WK Barcelona wil schitteren met superaanval De tafeltennissers van Scaldina staan er ook in... Plaats uw foto in de map 'Kampioenen 2009' op www.pzc.nl/foto PZC Dinsdag 28 april 2009 I 33 Hulster biljarter moet omschakelen naar bandstoten in Spanje. door Frits Bakker hulst - Het gaat hem meestal vrij gemakkelijk af om van driebanden over te schakelen naar bandstoten. En natuurlijk is de Hulster biljar ter Jean Paul de Bruijn weer één van de grote favorieten om deze week in Spanje wereldkampioen bandstoten te worden. Hij is tenslotte de titelverdediger in deze spelsoort, waarin om de twee jaar een WK wordt gespeeld. De Europese titel moest hij vorig jaar na een jarenlange hegemonie afstaan aan de Belg Frédéric Caudron, de beste van de wereld is De Bruijn nog steeds. Dat wil hij maar al te graag blijven in het toernooi in Spanje, dat voor de Zeeuw donderdag begint met een partij tegen de Japanner Mori. „Hij is een onbekende in de poule, de andere twee spelers zijn van een redelijk niveau", schat hij zijn kansen in om over te gaan naar de kwartfinales. In de voorronde met vier spelers komt De Bruijn verder tegenover de Oostenrijker Arnim Kahofer en de Tsjechj Janis Ziogas te staan. De Bruijn is met het hoogste moyenne geplaatst (14.86), voor Caudron (14.28) en Tilleman (13-59). Het toernooi wordt gespeeld in Cervera, ruim honderd kilometer van Barcelona. Squasher Schweertman is nummer twee van Oranje op EK in Malmö. door Roeland van Vliet middelburg - Omdat topsquasher Laurens-Jan Anjema vanwege een enkelblessure niet kan meedoen aan het Europees kampioenschap voor landenteams, is Dylan Ben nett de kopman van Oranje. Piëdro Schweertman uit Koudeker- ke, normaal gesproken de num mer drie, is opgeschoven naar plek twee. „De kans is groot dat ik veel aan spelen toe kom", zei hij gisteren, kort voor zijn vertrek naar Malmö. „De bondscoach mag er steeds vier van de vijf opstel len." Nederland, dat vandaag de eerste wedstrijd speelt, is één van de ster- 'Het zal wat moeilijker worden dan we aanvankelijk hadden verwacht' ke squashlanden in Europa. Op het vorige EK, in 2008 in Amster dam, eindigde het thuisland op de derde plaats, achter Engeland en Frankrijk. Dit jaar is de ploeg van keuzeheer Lucas Buit, die verder bestaat uit Sebastiaan Weenink, René Mijs en Bart Ravelli, weder om als derde geplaatst. Bij die ran king is men wel van deelname van Anjema uitgegaan. Maar de Hagenaar scheurde in februari, een week na het NK, zijn enkel banden. Schweertman: „Het zal al lemaal wat moeilijker worden dan we aanvankelijk hadden verwacht. Maar dat is nu eenmaal niet an ders. Anjema's herstel ging min der snel dan gehoopt." In Zweden is Oranje ingedeeld in poule B, samen met Frankrijk, Schotland en Zwitserland. Een plaats bij de eerste twee is benodi- Piëdro Schweertman digd voor een plek in de halve eindstrijd. „Frankrijk is titelfavo- riet. Het wordt lastig om daar van te winnen. Tegen de andere twee teams moet dat wel mogelijk zijn, al zijn die landen ook sterker ge worden." Schweertman deed in de aanloop naar het EK mee aan een aantal proftoernooien in het buitenland. De 25-jarige Koudekerkenaar, die de nummer 132 op de wereldrang lijst is, trok naar Italië en Maleisië en deed vooral in het laatste land veel nieuwe ervaringen op. „In Italië werd ik meteen in de eerste ronde uitgeschakeld. Dat toernooi zat, achteraf gezien, te kort op het NK", vertelde Schweertman. „In Maleisië was ik tijdens de twee toernooien ook snel klaar, maar was mijn spel beter. Bij het tweede toernooi verloor ik heel nipt van de jongen die later de fi nale won. Dat was wel bemoedi gend." Nederland begint het toernooi vanmiddag tegen Zwitserland. Morgen staat de wedstrijd tegen Schotland op de rol, waarna don derdag Frankrijk de tegenstander UIT DUIVENSPORT Morlincourt met 14.820 duiven (2231 invlie- gers): Samenspel 1(1604 m/m): 1. A. de Vos, 2,4,5. M. de Poorter, 3. I. den Dekker. Samen spel 2 (1558 m/m): 1. A. van Paemel, 2,3. ge- br. Scheele, 4. Tasha van Hurck, 5. comb. Ha melink. Samenspel 3 (1521 m/m): 1,3. B» d'Hondt, 2. W. van Houte, 4. comb. E&M. Kint, 5. comb. W&E. Voet. Samenspel 4 (1-550 m/m): 1,2. comb, de Kooning, 3. gebr. Keste- loo, 4. L. Coedegebure, 5. M. v.d. Zande. Sa menspel 5(1528 m/m): 1. P. Neels, 2. C. de Rooy, 3. comb. J&M. de Groot, 4. D. de Voogd, 5. J. de Schipper. p- TENNIS Mannen, hoofdklasse. De Schelde-Wester- schouwen 5-1. Enkelspel: R. van Houss^lt-J. Quaak 1-6 2-6, D. Kaijser-M. de Vlieger 6-2 6-4, S. Bakker-P. Meuldijk 6-1 6-0, O. Molopo- dis-R. Kort 6-0 6-1. Dubbelspel: S. B#akker/M. Kokelaar-P. Meuldijk/R. Kort 6-4 6-1, R. Hendrikse/O. Molopodis-J. Geleijnse/M. de Vlieger 6-0 6-2. Sjef-Animo 5-1. Enkelspel: P. van Reeth-Kenny de Rooij 6-0 6-0, D. D'Haese-Kevin de Rooij 6-1 4-6 1-6, R. Scherbeyn-H. van Broekhoven 6-4 7-5, B. Corveleijn-C. Kayser 6-0 6-0. Dub belspel: D. D'Haese/B. Corveleijn-B. van Broekhoven/H. van Broekhoven 6-4 7-5, P. van Reeth/M. Standaert-K. de Rooij/K. de Rooij 6-2 6-2. Yerseke-ASOC 3-3. Enkelspel: R. de Witte-D. Dendooven 3-6 1-6, J. Dhooge-J.M. van de Vrie 6-1 4-6 1-6, J. Bakx-S. Jager 4-6 6-2 7-5, M. van Gastel-B. Wielakker 6-3 6-3. Dubbel spel: R. de Witte/J. Bakx-D. Dendooven/S. Ja ger 6-3 4-6 3-6, J. Dhooge/M. van Gastel-J.M. van de Vrie/B. Wielakker 2-6 6-1 6-0. De Bongerd-Drive 0-6. Enkelspel: M. Wisse-B. van de Sande 0-6 0-6, E. de Keyzer-J. Alliet 1-6 6-7, C. Versteeg-Dylan Blackman 0-6 2-6, E. Ko- le-Duncan Blackman 2-6 3-6. Dubbelspel: E. Kole/M. Wisse-Duncan Blackman/B. van de Sande 2-6 3-6, E. de Keijzer/C. Versteeg-J. Alliet/Dylan Blackman 0-6 0-6. ZAALVOETBAL Vlissingen. Zeeuws kampioenschap. C1000/Havenzicht (Bevelanden)-Tympaan (Walcheren) 1-3, Van Oeveren WIK (Schou- wen)-lnternetpl. Tempo team (Zeeuwsch Vlaan deren) 2-3, Tympaan-Van Oeveren 6-1, Inter- net-C1000 9-1, Internetpl. Tempo team-Tym- paan 0-5, C1000-Van Oeveren 4-3. Eindstand: 1. Tympaan, 2. Internetplan, 3. C1000, 4. Van Oeveren. Bekerwinnaars: Binnen Uit Yerseke (Bevelanden)-Garderen Dekker2 (Walch) 2-4, Ytama Arpi (Schouwen Duiveland)-Amstelhoekje Adm Bakker 3-5, Garderen/Dekker 2-Ytama Arpi 4-0, Amstel- hoekje-Binnen Uit 4-1, Amstelhoek- je-Garderen/Dekker 2 2-1, Binnen Uit-Ytama Arpi 2-1. Eindstand: 1. Amstelhoekje, 2. Garderen, 3. Bin nen Uit, 4. Ijtama Arpi. AGENDA BILJARTEN Driebanden klein. Zeeuws kampioenschap. Kwalificaties. Locatie: Tapperij 's Lands Welva ren. Aanvang: 19.00 uur.r. barcelona - Barcelona wil van avond niet alleen winnen in de thuiswedstrijd tegen Chelsea, in de halve finale van de Champions League. Het Catalaanse topteam wil de wereld ook opnieuw laten zien hoe mooi het kan voetballen. „Wij zijn verplicht om een attrac tieve wedstrijd te spelen", zei coach Pep Guardiola op de avond voor de ontmoeting. „Dat willen we ook. Negatief spel kennen we niet en dat past niet bij ons." „De principes zijn duidelijk", ver volgde Guardiola. „Technisch goed, aanvallend voetbal. Dat ver andert ook nooit. Tenminste niet zo lang ik coach ben." Bar^a is dit seizoen de club die het meeste scoort in de Champions League: 29 keer tot nu toe. De aanval be staat uit de Argentijn Lionel Messi, de Fransman Thierry Henri en Sa muel Eto'o uit Kameroen. Beter kan waarschijnlijk niet. /c.' [l'fUl'C'C11! Ifrgmiicn. De damesploeg van Leontien van Moorsel (midden) werd gisteren gepresenteerd en sprak over de ambities voor de toekomst. foto Jan Rikken/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73