Wielerbabes Leontien moeten in balans zijn 'Lichte blauwe' de allersnelste Bekendmaking besluit 32 Dinsdag 28 april 2009 PZC B Rijkswaterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat Wet beheer rijkswaterstaatswerken De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat geeft, ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht, kennis van het volgende. Inhoud besluit Bij brief d.d. 15 september 2008. kenmerk 0804792, is van Waterschap Zeeuws-Vlaanderen te Terneuzen een aanvraag ingevolge de Wet beheer rijkswaterstaatswerken ontvangen. Het betreft hier het uitvoeren van werkzaamheden ten behoeve van het project Zwakke Schakels, traject Nieuwvliet-Groede (gemeente Sluis). Bij beschikking d.d. 20 april 2009, kenmerk Z8500185630/D01022610/ AXH1733, wordt, onder het stellen van voorschriften, een definitieve vergunning verleend. Het besluit is voorbereid volgens de, in de afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht geregelde, uniforme openbare voorbereidings procedure. Tegen het ontwerpbesluit zijn geen zienswijzen ingebracht. Het is dan ook conform het ontwerpbesluit. Terinzagelegging Het besluit met bijbehorende stukken ligt vanaf 29 april 2009 voor een periode van zes weken ter inzage bij: - Rijkswaterstaat Zeeland, Poelendaelesingel 18,4335 IA Middelburg, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur; - Rijkswaterstaat Waterdistrict Westerschelde, Buitenhaven 2,4531 BX Terneuzen, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur; - Gemeente Sluis, Raadhuisplein 1, 4501 BG Oostburg, op maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.30 uur tot 13.00 uur en op woensdag van 8.30 uur tot 16.00 uur. Beroep Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan een belanghebbende binnen zes weken na de dag waarop dit besluit bekend is gemaakt, tegen dit besluit beroep instellen bij de daartoe bevoegde Arrondissements rechtbank. Geen beroep kan echter worden ingesteld dooreen belang hebbende aan wie redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen zienswijzen tegen het ontwerpbesluit heeft ingebracht. Het ondertekende beroepschrift dient ten minste te bevatten: a. uw naam en adres; b. de dagtekening; c. de vermelding van het bestuursorgaan dat het besluit heeft genomen; d. de datum en het kenmerk van het besluit; e. een opgave van de redenen waarom u zich niet met het besluit kunt verenigen. Tevens dient ten behoeve van de rechtbank een afschrift van het besluit waartegen het beroep is gericht, te worden overgelegd. Voorlopige voorziening Voorts is er de gelegenheid om - gelijktijdig met of na de indiening van het beroepschrift - een verzoek te doen tot het treffen van een voorlopige voorziening. Een zodanig verzoek dient te worden gericht tot de voor- zieningenrechter van de Arrondissementsrechtbank. Zowel in verband met de behandeling van het beroep als in verband met het verzoek om voorlopige voorziening wordt griffierecht geheven. Omtrent de hoogte daarvan, de wijze waarop en de termijn waarbinnen betaald dient te worden, wordt na de indiening van het beroep c.q. het verzoek om voorlopige voorziening mededeling gedaan door de griffie. Inlichtingen Voor het verkrijgen van nadere informatie over de ter inzage gelegde stukken kunnen belanghebbenden zich tijdens kantooruren wenden tot het Waterdistrict Westerschelde van Rijkswaterstaat Zeeland, telefonisch bereikbaar onder nummer 0115 - 68 68 00. Terneuzen, 20 april 2009. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd van het Waterdistrict Westerschelde, mevrouw ir. A.M.J.V. van Boxtel Ploeg van Van Moorsel wil zo snel mogelijk peloton veroveren. door Herman Wissink druten - De beelden van Leontien van Moorsel zijn genoegzaam be kend. Als eerste komt ze over de fi nish. Nagels gelakt, lippen gestift alsof ze op het punt staat een avondje uit te gaan. Om door een ringetje te halen, alsof ze geen zwa re wielerkoers achter de rug heeft. Niet verwonderlijk dus dat haar ploeg Leontien.nl bestaat uit wie lerbabes en dat de presentatie giste ren werd gehouden bij Schoon heidsinstituut Dorien in Druten. De meiden waren stuk voor stuk ver voor de presentatie aanwezig geweest om gekapt en opgemaakt te worden om vervolgens in opti ma forma het podium te kunnen beklimmen. „Ik heb wel even gedacht dat Mi chael het team op uiterlijk heeft ge selecteerd", lacht Leontien van Moorsel, verwijzend naar haar man Michael Zijlaard. „Van mij mag de term wielerbabes best ge bruikt worden hoor. We vinden het nu eenmaal belangrijk dat on ze meiden lekker in hun vel zitten. Mes moet in balans zijn. Daar hoort het uiterlijk ook bij. Ik reed nog in mannenkleding, maar dat waren natuurlijk wapperende hob bezakken. Nu heb ik kleding laten ontwerpen die goed getailleerd is, zonder knellende mouwtjes en met wat smallere banen op de broek", legt Van Moorsel uit. En de kleuren: wit en roze. „Ik heb vroeger altijd al in het roze willen rijden, maar dat was niet te krijgen. Een week heb ik in Italië in de roze leiderstrui gefietst. Heer lijk was het." Volgens ploegleider Michael Zijl aard is het voor zijn meiden wel even wennen. „In de wedstrijden krijgen ze het eerste half uur in het peloton opmerkingen als 'Hè, barbie'. Maar in de winter hebben we keihard getraind en de eerste resultaten hebben we al geboekt. Mensen krijgen langzaam in de ga ten dat de combinatie van presta tie en presentatie goed werkt. We willen geen fietsende barbiepop pen hebben, maar we willen wel wat uitstralen", vindt Zijlaard. „Het is echt niet zo dat ze niet zon- De wielerploeg van Leontien van Moorsel streeft naar uitstraling, zowel buiten de koers als in het peloton. „Maar ik voel me geen wielerbabe." der lippenstift mogen fietsen hoor. We willen dat ze uitstralen hoe ze zich voelen, voor een wed strijd trots de bus uitstappen en la ten zie dat ze er klaar voor zijn." Op de 29-jarige Andrea Bosman na heeft Zijlaard een relatief jonge ploeg samengesteld. „Met onze vo rige ploeg waren we een oplei dingsteam. Zodra iemand goed ging fietsen, waren we ze al weer kwijt aan een ploeg met meer geld." ..Nu hebben we een commitment gevraagd. We willen dat ze vier jaar blijven. In die tijd kunnen ze zich ontwikkelen, het vak leren. En bij wie kan dat nu beter dan bij Leontien? Fietsen op haar manier. Met passie, sportbeleving en 'knoephard' trainen, zoals Leon tien dat altijd gedaan heeft." „Zo zwaar opgemaakt als vandaag fiets ik normaal niet rond hoor", verontschuldigt routinier Bosman zich. „We willen wel uitstralen dat het gezond is, maar ik voel me geen wielerbabe." Zijlaard: „Nu negeert de NOS het vrouwenwielrennen nog. Wielren nen is een mannensport, maar waarom mogen die meiden er niet als een vrouw uitzien? Anna Kour- nikova zag toch ook iedereen graag tennissen?" Papin heeft ook wel interesse in België brussel - Jean-Pierre Papin is ook kandidaat om bondscoach van Bel gië te worden. Eerder sprak de Bel gische bond al met Louis van Gaal over de functie. Papin (45) is een voormalig top schutter uit Frankrijk. Hij kent het spel in België door zijn periode als speler bij Club Brugge. Naam maakte hij in eigen land vooral bij Olympique Marseille. Hij zou zich zelf hebben gemeld bij de KBVB. De KBVB heeft de optie van Papin niet bevestigd. Bevelandse teams zijn kansloos in de zaal vlissingen - De zaalvoetbalteams van Beveland hebben geen rol kun nen spelen in de verdeling van de Zeeuwse titels. In sporthal Bas- kensburg werd Tympaan van Wal cheren winnaar bij de kampioe nen en Amstelhoekje bij de beker winnaars. Ciooo/Havenzicht won alleen de laatste wedstrijd met 4-3 van Van Oeveren en eindigde daardoor als derde van de vier. Binnen Uit werd bij de bekerwinnaars ook derde met drie punten. Zweedse boot vaster aan kop na etappezege BOSTON - De Zweedse zeilboot Ericsson 4 heeft de zesde etappe van de Volvo Ocean Race gewon nen en daarmee zijn leidende posi tie in de algemene rangschikking versterkt. Schipper Torben Grael boekte met de Ericsson 4 al zijn derde etappewinst in de zeilrace om de wereld. De formatie had amper vijftien da gen nodig om van Rio de Janeiro naar Boston te varen. Het Nederlandse jacht Delta Lloyd bereikte als zesde Boston. Aimé de Vos (85) met zijn doffer voorin vanuit Morlincourt. door Fred Rabout aardenburc - De lichte blauwe doffer van Aimé de Vos had afgelo pen zaterdag de TomTom duide lijk op de kortste route ingesteld. Recht over de Sint Baafs, de toren van de West Zeeuws-Vlaamse mo numentale kerk die dit jaar 1050 jaar bestaat, knalde hij zo op de plank in de Reinaertstraat bij de 85-jarige duivenliefhebber uit Aar denburg. Toen de rekenmeesters hun werk hadden gedaan bleek de tweejari ge doffer de afstand van 192 kilo meter tussen lossingsplaats Morlin court en Aardenburg met een snel heid van 1604 meter per minuut te hebben afgelegd. Er was geen duif in Zeeland die dit zaterdag presteerde. Dus was het predikaat 'snelste van Zeeland' deze keer voor Aimé de Vos, een man die al ruim 76 jaar tussen de duiven zit. Hij was onder meer medeoprich ter van de Hooglandse Vliegers in zijn geboorteplaats Sint Kruis. Hoewel hij al dik veertig jaar in Aardenburg woont, is hij nog steeds lid van die club. De Vos' voormalige thuis is nog steeds inkorfplaats van de Hoog landse Vlieger. Zestien had hij er ingemand voor dit derde vitesse- concours van het seizoen. Zestien doffers op weduwschap. De 'lichte blauwe' was de tweede getekende. Na diens thuiskomst moest er (te) lang gewacht worden op de rest. „Die kwamen vanuit Breskens en dan weet ik het wel", aldus de ge routineerde melker, voor wie de duivensport pure hobby is. In zijn jeugdjaren speelde De Vos samen met zijn vader August. „Ik ben 'er in ruim zeventig jaar niet rijk van geworden. Dat hoeft ook niet. De vriendschap van de duiven en zo af en toe een keer een prijsje zijn zaken die niet in geld zijn uit te drukken. Daar doe je het voor." Een uitzonderlijke uitslag realiseer de Gerard van der Kamp uit Noor- dwelle. In Rayon 6 pakt hij de eer ste zeventien prijzen. Voor Morlin court werden in Zeeland 14.820 duiven ingemand. Daaronder 2231 'invliegers'. Onder prima weersom standigheden werden ze zaterda gochtend om acht uur met zuid zuidoostenwind het luchtruim in gestuurd. Het was de 'lichte blau we' van Aimé de Vos die alles en iedereen in de provincie achter zich hield. Zaterdag wordt met Se zanne als lossingsplaats het eerste provinciale midfondconcours van het seizoen gevlogen. Sezanne is in de plaats gekomen van Sourdun omdat daar niet meer mag worden gelost. De* afstand vanuit Sezanne is twintig kilometer korter dan vanuit Sourdun. Ook de concour sen van 25 juli (jonge en oude dui ven) zijn omgezet van Sourdun in Sezanne.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 72