Europa in de ban NIEUWS GETIPT VOOR U Brieven en borden op Schiphol r Zomers nagenieten Conimex Kant en Klare Satésauzen m. 6 I Dinsdag 28 april 2009 pzc Olifantenstropers met 700 kilo ivoor nairobi - Beheerders van het Keni- aanse wildpark Amboseli en de po litie hebben twee stropers opge pakt met 700 kilo aan ivoor. Hoofdbeheerder George Osuri zei gisteren dat het de grootste vangst is van de afgelopen jaren. De ver dachten, een Keniaan en een Tan- zaniaan, werden in hun terreinwa gen aangehouden met 33'complete slagtanden en 57 losse stukken slagtand in hun bezit. Meer onschuldiger! in Belgische gevangenis brussel - Steeds meer Belgen zit ten onterecht in voorarrest in de gevangenis. Dit blijkt uit het stij gende aantal aanvragen tot schade vergoeding, meldde de Vlaamse krant Het Laatste Nieuws. Jaarlijks moet justitie bijna 120 mensen een schadevergoeding betalen, om dat ze niets te maken hadden met het misdrijf waarvan ze verdacht werden. Deze gevallen kosten de staat jaarlijks 450.000 euro. Russische agent schiet drie mensen dood moskou - Een Russische politie man heeft in Moskou gisteren drie mensen doodgeschoten en zes an dere personen verwond. Dat heeft de politie laten weten. De agent schoot eerst de bestuurder dood van de wagen waarin hij werd ver voerd. Daarna stapte hij een super markt binnen, waar hij om zich heen schoot. De schutter is aange houden. Volgens de politie verkeer de de man in verwarde toestand. Albanië vraagt vandaag EU-lidmaatschap aan tirana - Het voormalige commu nistische land Albanië vraagt van daag het lidmaatschap van de Eu ropese Unie aan. Dat zei premier Sali Berisha giste ren in Tirana. Dè premier zal de aanvraagdocumenten persoonlijk indienen in Praag bij de regering van huidig EU-voorzitter Tsjechië. Albanië, een land met circa drie miljoen inwoners, was tot 1992 zeer gesloten. Waarschuwingen tegen griep voor passagiers van en naar Mexico. schiphol - Passagiers die reizen tussen Mexico en Schiphol, krij gen op de luchthaven een waar- schuwingbrief mee met informa tie over de varkensgriep. Dat heeft de GGD Kennemerland gisteren gemeld. De brief geeft een over zicht van de symptomen van de varkensgriep en adviseert mensen zich te melden als zij vrezen een van die symptomen te hebben. De brief is opgesteld in het Neder lands, Spaans en Engels. Ook wor den er vandaag op Schiphol bill boards met de informatie geplaatst bij de verschillende gates. Met de billboards wil de GGD reizigers in formeren die via een transfer- vlucht op Schiphol zijn beland. De informatie op de borden is in vijf talen te lezen. De brieven en borden zijn puur een voorzorgsmaatregel, beklem toont de GGD. Minister Maxime Verhagen van Buitenlandse Zaken zei gisteren be zorgd te zijn over de varkensgriep. „We moeten de ontwikkelingen zeer alert volgen, maar geen pa niekvoetbal." Volgens Verhagen bekijken EU-ex- perts of een aanpassing van het reisadvies naar Mexico nodig is. Nederland zal zich daar dan bij aansluiten. „Er is geen aanleiding voor Nederland om andere wegen in te slaan dan de rest van de EU." 1920 1940 1950 I 1918 H1N1 Spaanse griep 20-100 miljoen Varkensgriep Epidemie Pandemie Jaar Virustype Aanduiding Aantal doden 1 1957 H2N2 Aziatische griep 2 miljoen Hl N1-virus Varkensgriepvirus Het H1N1 -virus veroorzaakt gewoonlijk ontstekingen in de luchtwegen bij varkens. Alleen overdracht van varken op mens is mogelijk. Symptomen varkensgriep Mexicaanse varkensgriep Bij de variant in Mexico zou besmet ting van mens tot mens gaan, waarbij een virus is ontstaan waartegen de mens minder afweer heeft. Symptomen zijn o.a. koorts, lichaamspijn, loopneus, rauwe keel, misselijheid, overgeven ep/of diarree. Wie ziek wordt moet wegblijven van werk of school en contact met anderen beperken om besmetting te voor komen. Bedek neus en mond. Gebruik schone papieren zakdoek bij hoesten of niezen, gooi die na gebruik weg Was de handen vaak met wateren zeep, in het bijzonder na hoest- of niesbui. Handenwasmid del op alcoholbasis is ook effectief. Niet wrijven in ogen, neus of mond. Virus kan zo ook verspreid worden. Vermijd contacten, zoals handenschudden, en drukke plaatsen, zoals openbaar vervoer. Bezoek geen ziekenhui zen, tenzij in geval van nood. infographic: ANP, GN bron: COC, WHO Drie eerste gevallen in Spanje en Groot-Brittannië. brussel - In Groot-Brittannië zijn twee mensen besmet met de var kensgriep. Dat maakte de Schotse minister Nicola Sturgeon van Volksgezondheid gisteravond be kend. De twee patiënten liggen in een ziekenhuis bij Glasgow. Ze be vinden zich op een geïsoleerde af deling en zijn aan de beterende hand. Eerder op de dag bleek al dat het zogeheten HiNi-virus vanuit Mexi co en de VS Europa had bereikt. In Spanje werd het eerste geval van varkensgriep bevestigd. Het Spaanse ministerie van Gezond heid meldde dat een 23-jarige man ermee is besmet. De patiënt is een student die onlangs Mexico be zocht. Hij ligt in een ziekenhuis, maar zijn toestand zou stabiel zijn. De autoriteiten onderzoeken of ook andere reizigers uit Mexico zijn be smet. Enkele tientallen personen klaagden na terugkeer over griep- verschijnselen. De Europese Commissie vond het gisteren nog niet nodig te waar schuwen voor een bezoek aan Spanje. „Dat er nu een geval is van varkensgriep, betekent niet dat we reizen naar Spanje afraden", aldus de woordvoerster van EU-commis- Gisteren werd bevestigd dat het Mexicaanse varkensgriepvirus naar Europa is overgeslagen. In Mexico kwam het leven gisteren weer op gang. Israël mijdt woord varkensgriep jeruzalem - In de hele wereld wordt gesproken over varkens griep, maar in Israël is dat woord van regeringswege taboe verklaard. „We zullen de term 'Mexicaanse griep' gebruiken om het woord varken niet uit te hoeven spreken", zei de Israëli sche onderminister van Volksge zondheid Yakov Litzman van de ultraorthodoxe partij Torah Ju daïsme. Varkens zijn onreine dieren volgens het joodse ge loof. In Israël is mogelijk een ge val van de griep opgedoken. Een 26-jarige Israëliër is na terug komst uit Mexico in het zieken huis opgenomen. De ijsmakers van Hertog hebben nu een nieuwe vondst: Rood Fruit roomijs. Het roomijs van Hertog zit vol met natuurlijke ingrediënten zoals verse volle melk. Deze nieuwe zomerse smaaksensatie wordt met zorg bereid en is gemaakt met Rood Fruit zoals heerlijke zoete aardbeien, sappige frambozen en lekkere zwarte bessen. Dit heerlijke schepijs is perfect van smaak en bevat géén kunstmatige kleur - en smaakstoffen. Een portie van twee bolletjes bevat 95kcal. Proef ook het nieuwe alledaagse van Hertog! Satésaus is lekker bij bijna elke maaltijd! Bij de nasi. bij de bahmi. maar ook bij patat of bij de barbecue. De nieuwe satésauzen van Conimex zijn gemaakt van cie allerlekkerste pinda's en de beste kruiden en specerijen. En dat proefje! Ze zijn verkrijgbaar in drie heerlijk gekruide smaken: Mild, Ketjap Manis en Pikant. Kortom, voor ieder wat wils! En je hoeft ze alleen maar op te warmen in de magnetron. Conimex. de Oosterse keuken thuis. Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp dagbladen (oplage bijna 1.8 miljoen) Meer informatie: e-maiL info@nrp.nl o.v.v. Nieuws getipt voor u!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6