eeland Supermarkt wordt langer gedoogd Vijf generaties vrouwen in Stalland 'Wereldwinkel beter promoten' Raad komt Schot niet tegemoet Zeearend kan terug naar huis PZC Dinsdag 28 april 2009 I 23 Eigenaar van ciooo in Tholen weet nog steeds niet waar hij aan toe is. door Rob Paardekam tholen - De gemeente Tholen is nog altijd niet bereid de Ciooo een permanente vergunning te ge ven voor de supermarkt aan de Postweg in Tholen-stad. In plaats daarvan wordt een nieuwe gedoog vergunning verstrekt. Uitbater Jur- gen Stroot heeft gemengde gevoe lens. „Ik had liever duidelijkheid gehad over of ik hier mag blijven", zoutelande - Het is donker, het giet en het Stellers zeearendvrouw tje lijkt steevast haar 'belagers' voor te zijn. Vanaf half negen maandagavond proberen de Bel gische eigenaar van de vogel, Hans van Tomme en diens maat Roe land, het vrouwtje te vangen. Maar de vogel gaat op de vleugels en verdwijnt. Ze belandt in een boom van boer Abraham Schout even verderop en gaat kort daarop Iveer op weg naar de akker van Schout. Uiteindelijk lukt het Hans n Roelof rond half elf de zeea- end te vangen. Op de akker waar ze in eerste instantie begonnen... Het vangplan lijkt simpel; met een lamp om haar te verblinden en een bovenmaats schepnet. Maar dat kost ruim anderhalf uur zoe ken in de akker, afwachten, weer een stukje dichterbij, afwachten en wat dichterbij. Hans van Tomme is blij dat het uit eindelijk gelukt is. „Ze is zeker een kilo afgevallen, dus ze heeft sinds li april, toen ze ontsnapte, niets ge geten. Haar vliegspieren zijn ver zwakt maar ze is niet op sterven na dood. Als we thuis zijn (in Sint Laureins) geven we haar met een maagsonde voedsel en de komen de week zal ik haar goed in de ga ten houden." Het Stellers zeearendvrouwtje zit sinds vrijdagmiddag op de akker van de familie Dingemanse in Zou- telande, hemelsbreed zo'n dertig kilometer van Sint Laureins. Het zevenjarige vrouwtje is afkomstig uit Kazachstan en maakt onder deel uit van het fokprogramma van Van Tomme. De arend die nu in Zoutelande tijdelijk haar domici lie heeft, ontsnapte tijdens een nestcontrole. „Ze heeft nog twee weken hier rondgecirkeld en don derdagnacht afgelopen week was ze opeens verdwenen. Tot ze vrij dagochtend in Breskens werd waar genomen en later hier." zegt hij. „Maar met deze gedoog vergunning kan ik in elk geval weer een paar jaar vooruit." De ciooo is sinds 2004 gevestigd in de oude bedrijfshal van Schot aan de Postweg. De super kwam daar terecht, omdat de winkel in de binnenstad niet uitgebreid kon worden en er bovendien te weinig parkeerplaatsen waren. Aangezien de supermarkt qua bestemming niet aan de Postweg past, werd een gedoogvergunning afgegeven. Die loopt dit jaar af Stroot is blij dat hij vooralsnog aan de Postweg mag blijven, maar hij had liever een permanente vergun ning gehad. „Maar ja, daar heb je zelf weinig over te zeggen, hè." De gemeente gaat er nog steeds vanuit dat de C1000 op termijn verkast naar het huidige bedrijven terrein Noord. Dat wordt omge vormd tot een gebied met wonin gen, kantoren en een supermarkt. Stroot heeft echter geen behoefte De gemeente laat de uitbater van de C1000 in Tholen-stad al jaren in onzekerheid en heeft be sloten die situatie nog wat lan ger te laten voortduren. om naar Noord te gaan. „Ik zit pri ma aan de Postweg", zegt hij. „Het is een uitstekende locatie." De win kelier zou de huidige supermarkt graag uitbreiden, maar doet die in vestering niet zolang niet duidelijk is of hij aan de Postweg mag blij ven. In plaats van duidelijkheid krijgt hij nu dus een nieuwe ge doogvergunning. Die loopt tot 1 juni 2012. „Die datum hebben we gekozen, omdat we verwachten dat in dat jaar een supermarkt kan worden gebouwd op Noord", stelt een woordvoerder van de gemeente. De gemeente laat overigens weten dat ook andere supermarktketens in aanmerking komen voor een winkel in Noord. Het staat ieder een vrij om zijn interesse kenbaar te maken. Op de vraag of de Cxooo wel aan de Postweg mag blijven zitten, als in Noord een andere supermarkt komt, wil het College niet antwoor den. Het is overigens ook nog niet dui delijk of in het plan Noord ruimte voor één of twee supermarkten komt. Dat onderzoekt de gemeen te nog. Moeder Monique en vader Maikel blij met geboorte dochtertje. door Ton Hopmans SINT-ANNALAND - Vijf generaties is tegenwoordig niet uniek meer. Maar vijf generaties vrouwen in één familie kom je niet vaak tegen. Op 11 april werd in Lievensberg zie kenhuis in Bergen op Zoom Vanes sa van Meer geboren. De trots van de familie. De moeder van de ba by is de 20-jarige Monika Vermaas die samen met de vader, Maikel van Meer in Halsteren woont. Haar moeder is Anita Ver maas-Hart, ze is 43 jaar en woont in Anna Jacobapolder. De moeder van Anita is de 69-jarige Corrie Hart-van Popering uit Sint-Anna- land. Haar moeder, de oudste van vijf generatie, is Neeltje van Pope- ring-Goedegebuure. Deze 94-jari- ge dame woont in zorgcentrum De Schutse in Sint-Annaland. „We hebben een vrij grote familie", zegt de kersverse oma Anita Ver maas. Na veel rekenwerk komt ze met hulp van andere familieleden tot conclusie dat Vanessa nog 93 fa milieleden heeft. Anita: „Mijn oma heeft 7 kinderen, 22 kleinkin deren, 38 achterkleinkinderen en de rest is aangetrouwd." Stratenma ker Maikel van Meer was in de wol ken toen hij hoorde dat het een meisje was. „Ik wilde graag een meisje, want wij hebben bijna alle maal jongens in de familie." „Ken merkend voor onze familie is de droge humor," zegt Anita. „Ieder een houdt van een geintje." tholen - Een werkgroep van de Thoolse wereldwinkel heeft een plan opgesteld om de dalende om zet een halt toe te roepen. Betere promotie staat daarbij centraal. „Ik kom nog steeds mensen tegen die zeggen: 'heeft Tholen dan een wereldwinkel?'", zegt Bianca Jan sen. „Dat mag natuurlijk niet." Om weer onder de aandacht te ko men, houdt de wereldwinkel 4 juli een Afrikadag in de Gasthuiskapel. Daarvoor worden stichtingen uit genodigd, die ook bezig zijn met Afrika. Verder willen de vrijwilli gers de winkel wat aantrekkelijker inrichten en vaker acties op touw zetten. „Zo gaan we op Koningin nedag hapjes serveren van produc ten die we zelf verkopen", zegt lan sen. Ze heeft goede hoop dat de wereldwinkel het gaat redden. „En zo niet, dan hebben we er in elk geval alles aan gedaan." sint-maartensdijk - Het bedrijf Schot-Oudesluijs op het bedrijven terrein in Sint-Maartensdijk kan definitief geen grond van de ge meente kopen om uit te breiden. Dat heeft de raad besloten. Het perceel gaat naar de firma Weggemans, die in ruil daarvoor grond afstaat om een nieuwe weg door het bedrijventerrein aan te leggen. Schot is daar verontwaar digd over, omdat ze al jaren interes se toont in het perceel. De gemeen teraad heeft in meerderheid be grip voor de onvrede van Schot, maar ziet geen andere mogelijkhe den dan het perceel in te zetten voor de ruil met Weggemans. De vijf generaties bijeen in zorgcentrum De Schutse in Sint-Annaland. foto Chris van Klinken/het fotoburo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69