Goese Polder wil alle culturen aan één tafel Yerseke wordt een stuk verkeersveiliger 1 Expositie Samen Solo in kerkje van Ellesdiek Mannenkoor Elim zingt in Goese Grote Kerk Oosterscheldemuseum in teken van schelpdier Voorjaarsmarkt bij kleindierenopvang Beste service, laagste prijs! BPZC Dinsdag 28 april 2009 21 Stichting Buurtwerk hoopt de samenhang in de wijk te bevorderen. door David Duijnmayer goes - De stichting buurtwerk Goese Polder geniet in de wijk (vooral bekendheid door de senio- f renbingo en biljartmiddagen. Ver- der is ze verantwoordelijk voor al lerlei kinderactiviteiten: de jaarlijk se sinterklaasviering, de kinderva kantieweek en een tweejaarlijkse speelgoed- en kledingbeurs. Maar ze wil meer. „Het nieuwe wijkcen trum staat er inmiddels twee jaar. Het wordt tijd om de draad weer serieus op te pakken", zegt voorzit ter Jan Roeland. De stichting wil het liefst in de toe- komst meer doen om de samen hang in de wijk te bevorderen. „Een van de doelstellingen van,on ze stichting is om de wijk zo leef baar mogelijk te houden. Het is een multiculturele en kinderrijke wijk. Dat is leuk, maar we merken wel dat de verschillende culturele groepen vaak een beetje op zich- 'Het nieuwe centrum staat er twee jaar. Het wordt tijd om de draad op te pakken' zelf blijven. Er is een Turks-Marok kaanse vereniging die zijn eigen ac tiviteiten organiseert, de stichting Surantat die zijn eigen dingen doet voor Surinamers, Antillianen en Arubanen. In totaal zijn zeven tien nationaliteiten in de wijk ver- jloor Luc Oggel Verseke - De gemeente Reimers- jwaal laat de kruising Molen- ijk-Welleweg in Yerseke nog dit 'ar omvormen tot een rotonde, et is één van de maatregelen om :t dorp verkeersveiliger te ma- jen. Ook wordt bijna de hele kern n dertig kilometerzone. isteren was er in dorpshuis De laete een inloopavond over de jij lannen. Daar was niet erg veel be langstelling voor, ondanks het feit lat bij het opstellen ervan zoveel mogelijk is uitgegaan van de wen sen van inwoners. Afgelopen na jaar zijn de knelpunten geïnventa riseerd en daar kwam onder meer uit naar voren dat veel Yersekena- ren vinden dat een snelheid van vijftig kilometer per uur op veel plekken te hard is. Daarom is er voor gekozen overal ellewoutsdijk - Het kunstenaars paar Christine Altena en Willem Ploum uit Wemeldinge houdt van af zondag een tentoonstelling in 't Kerkje van Ellesdiek. Altena expo-- seert een aantal beelden van men sen en hun levensverhaal. Ploum laat voor het eerst kleurige en ab stracte doeken zien. Jacques de Poel opent de tentoonstelling zon dag om t4.30 uur met een korte le zing en het trio Zebra treedt op. goes - Mannenkoor Elim uit 's-Gravenpolder houdt donderdag (Koninginnedag) voor de veertien de keer een zang- en orgelavond in de Grote of Maria Magdalena- keFk in Goes. Samen met de koren Ethan uit Yerseke, de Lofzang uit Goes en het Walchers mannen koor uit Middelburg worden be kende Nederlandse liederen gezon- sgen. Het concert begint om 19.15 uur. De entree is vier euro. tegenwoordigd. Als stichting wil len we proberen om die groepen naar elkaar toe te laten groeien en begrip te kweken voor eikaars cul turen." Daarvoor heeft de stichting in elk geval vast een wijkontbijt in de planning staan. Dat moet in no vember gaan plaatsvinden, tijdens de Week van het Brood. „Een wijk ontbijt is een mooie manier om al le bevolkingsgroepen aan één tafel te krijgen", zegt Roeland. „Boven dien kunnen we aan kinderen het belang van een goed ontbijt duide lijk maken. We willen daar bijvoor beeld een voedingsdeskundige iets over laten vertellen." Ambitie genoeg dus, bij de wijk- vereniging. Die ambities realiseren is echter niet eenvoudig, merken Roeland en penningmeester Henk Voorzitter Jan Roeland (links) en penningmeester Henk Nelissen van stich ting buurtwerk Goese polder zetten zich in voor de wijk. foto Willem Mieras Nelissen. „We hebben een bestuur van zeven mensen, dat zijn heel enthousiaste mensen. Maar om zo nu en dan eens wat nieuws te doen, kunnen we nog wel wat ver sterking gebruiken. Er zijn niet al tijd genoeg vrijwilligers om een ac tiviteit van de grond te krijgen. Het kost veel tijd en moeite om mensen enthousiast te maken. Bo vendien komen er eigenlijk te wei nig ideeën uit de buurt zelf Men sen kunnen altijd naar ons toe ko men met een leuk plan." De eerstvolgende activiteit van de Stichting Buurtwerk Goese Polder is de oranjedisco, een disco voor kinderen tot twaalf jaar. Die is don derdag van 19.00 tot 20.30 uur in het wijkcentrum. www.goesepolder.nl een maximumsnelheid van dertig in te voeren, met uitzondering van de route voor het vrachtverkeer Molendijkseweg-Korringaweg-Ha- vendijk - Varkensdijk-Groeninx van Zoelenstraat-Burenpolderweg (gedeeltelijk). Hoewel de doorgaan de route Marijkelaan-Molen- laan-Damstraat-Dam dus een der tig kilometergebied wordt, blijft de voorrangssituatie gehandhaafd om dat er veel bussen en fietsers rij den. Wel zullen er een aantal 'rem mers' op de weg worden aange bracht. Hoe die eruit komen te zien is nog niet helemaal duidelijk, maar waarschijnlijk wegversmal- lers waar tussendoor moet wor den geslalomd. De nieuwe inrichting vergt een aanpassing van het verkeersbe- sluit. Daar kan bezwaar tegen wor den gemaakt. yerseke - Het Oosterscheldemu seum in Yerseke opent vanaf zater dag ook weer in het weekend zijn deuren. Tot eind september is op zaterdagen van 10.00 tot 16.00 uur een expositie over eetbare schelp dieren te zien. Bezoekers kunnen ook eigen recepten met wulken, ta pijtschelpen, kokkels, krukels, mos sels en oesters aanleveren voor de website van het museum. www.oosterscheldemuseum.nl KATTENDIJKE - De Kleindierenop vang Zeeland in Kattendijke houdt vrijdag en zaterdag een rommel markt. De opbrengst komt geheel ten goede aan de opvang van klei ne dieren zoals konijnen, tamme vogels, papegaaien en reptielen. Doel is om deze dieren aan een nieuwe baas te helpen. De markt aan de Monnikendijk 24 is op vrij dag van 10.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. FULL HD DIGITALE CAMERA Type DSC-W170. 10.1 mega pixels. 2,7 inch LCD scherm. 5x optische, 1 Ox precision en 25x smart zoom. Groothoeklens. Carl Zeiss Vario Tessar lens. Moviemode. Super Steady Shot. T -Mobile- NOKIA 16BO PREPAID PAKKET Dual Band GSM 900/1800. Kleurendïsplay. Gespreks-/ standby tijd: 7 uur/424 uur. VGA-camera. SMS. Handsfree., MP3 en polyfone beltonen, normaal EPILEER APPARAAT Type 2180. Epileer je zachter door het Eversoft epileersysteem met 4-voudig bewegende massagerollers. 2 snelheden. normaal KOFFIE ZETTER Type HD7448. voor 10 tot 15 kopjes. Compact ontwerp om gemakkelijk op te bergen. Hulst Zoetevaart 8, tel 0114 314398 Goes** Marconistraat 4, tel 0113 214224 Middelburg** De Lange Geere 149, tel 0118 614406 Middelharnis Spui 2, tel 0187 482435 Oostburg Veerhoeklaan 5, tel 0117 440050 Terneuzen Kennedylaan 94, tel 0115 612423 Vlissingen Hermesweg 23, tel 0118 412563 Zierikzee** Varremarkt 2-6 tel 0111 411059 "Donderdag koopavond www.milcro.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67