De roddels op kantoor 'Vanwege de oorlog konden we pas negen jaar later trouwen' Schorebrug voorgoed van tafel verdwenen 'Kapel ziekenhuis mag Mogelijk andere met worden gesloten' s-Gravenpoider f t 1,9 plek markt 111 1 8 Dinsdag 28 april 2009 PZC Doordrukken plan wel in vertrouwelijke commissie besproken. door Harmen van der Werf KRUININGEN - Gedeputeerde Harry van Waveren (CDA, ruimtelijke or dening) stelt het dagelijks provin ciebestuur 12 mei voor om de aan leg van het natte bedrijventerrein Schorebrug bij Kruiningen defini tief te schrappen. Om twee beton bedrijven uit het Goese haven- en industriegebied te herhuisvesten, wil Van Waveren een aantal ande re locaties onderzoeken. Van Waveren heeft dit gisteren be kend gemaakt in reactie op bericht geving in de PZC over een beslo ten vergadering van de statencom missie ruimte, ecologie en water over Schorebrug. Tijdens die verga dering is gesproken over een spe ciale procedure om Schorebrug toch te realiseren, ondanks de te genstand in de gemeente Reimers- waal. „Maar", zei Van Waveren gis teren, „ik heb niet aangedrongen op zo'n procedure." Zijn voorstel om Schorebrug definitief van tafel te halen, is ingegeven door het bre de verzet in Reimerswaal en de op lopende kosten. Het tekort was al begroot op twaalf miljoen euro en daar zou drie miljoen euro bijko men voor een sterkere waterke ring. Van Waveren wilde niet zeg gen welke locaties voor de beton bedrijven nu in beeld zijn. Genoemd worden: Wemeldinge, Vlissingen-Oost en Oude Veerha ven Kats. Op de vraag waarom vrij dag in beslotenheid moest worden vergaderd, antwoordde Van Wave ren gisteren: „Om onnodige on rust te voorkomen over mogelijke alternatieven voor de bedrijven." 'Bij de workshops die hier worden gegeven is het niet belangrijk wat je maakt. Het gaat niet om het resultaat. Het belangrijkste is datje vanuit je gevoel werkt' Adriaan en Marleen Driedijk-Vermue vieren zestigjarig huwelijk. LEWEDORP - Feest in huize Drie dijk-Vermue in Lewedorp. Adriaan Driedijk (89) en Marleen Drie- dijk-Vérmue (91) vierden gisteren hun diamanten bruiloft. „Als de oorlog er niet tussen had gezeten, zouden we volgend jaar al onze zeventigste trouwdag vie ren", zegt mevrouw Driedijk-Ver mue. „Gelukkig hebben we er voor de rest niet zo veel last van ge had, we hadden alleen geregeld Ne derlandse soldaten op ons erf gele gerd, maar ja, dat hadden er wel meer." Meneer Driedijk had ner gens last van: „Ik woonde in Wolp- haartsdijk en dat was toen een Ro de Kruis-dorp." In 1940 kwamen ze elkaar tegen in café De Goede Verwachting in Le wedorp. Al snel was het aan, maar moesten ze dus noodgedwongen hun voorgenomen huwelijk uitstel len. Ze waren vier jaar getrouwd toen de watersnoodramp zich vol trok. „We konden staand drin ken", grijnst mevrouw Drie dijk-Vermue. Het water in hun wo ning in Lewedorp stond twee me ter hoog en ze moesten worden geëvacueerd. Hen maand later ver bleef het echtpaar nog bij haar ouders in Nieuwdorp, was het meeste water weer uit de woning en stond de huisraad te drogen in de schuur. Een lokale aannemer wilde even kijken hoeveel benzine er nog in een vat zat. Helaas deed hij dat met behulp van een stallan taarn (olielamp) en brandde heel de schuur af „We moesten weer bijna opnieuw beginnen. We kre gen een tafel met vier stoelen van het Leger des Heils en dat was 'We kregen een tafel met vier stoelen van het Leger des Heils en dat was het' het", vertelt mevrouw Drie- dijk-Vermue. Het echtpaar woont sinds 1975 in zijn huidige woning in Lewedorp. „Onze buren zijn fantastisch en staan altijd voor ons klaar", zegt meneer Driedijk tevreden. Zater dag is het feest met familie en vrienden in verenigingsgebouw De Zandloper in Lewedorp. Over hun gezondheid mogen ze niet kla gen. Het paar heeft twee kinderen en vier kleinkinderen. Een vijfde kleinkind verongelukte. Cursisten tonen trots hun zelfgemaakte sjamanendrum op de heuvel van De Kunstwei in Wolphaartsdijk. enkele prioriteit heeft'. Geestelijke hulp in een ziekenhuis is onont beerlijk, stelt het samenwerkings verband van de parochies in de brief Raad van Bestuur, Raad van Toezicht en managementteam worden met klem opgeroepen er voor te zorgen dat een kapel be schikbaar blijft. 'De behoefte van mensen aan een plaats waar je je even kunt terugtrekken, kun je niet zomaar wegbezuinigen', aldus IPV-voorzitter Ad Schenk. 'Versto ken zijn van een geschikte kapel of stilteruimte zal zijn sporen achter laten, met alle gevolgen van dien'. Op zondag 3 mei wordt de laatste viering in de kapel van het Ooster- scheldeziekenhuis gehouden. 'S-GRAVENPOLDER - De weekmarkt in 's-Gravenpolder verhuist moge lijk van het plein bij de Rabobank naar de Bosseweide bij de histori sche protestantse kerk. De dorps raad heeft dit voorgesteld. De Bor- selse wethouder Mart de Bruijne heeft er wel oren naar. In juni ver huist de Rabobank naar de 's-Gra- venstraat, vlakbij de Bosseweide. Het is volgens de dorpsraad dan ook logisch de weekmarkt te ver kassen. De Bruijne is bereid de mo gelijkheden te onderzoeken. De lo catie moet onder meer over een ge schikte elektriciteitsvoorziening be schikken. Met de vier a vijf koop lieden op de markt moet ook nog worden gesproken. door Luc Oggel GOES - De acht katholieke paro chies van De Bevelanden en Schouwen-Duiveland maken zich ernstig zorgen over de 'kille sane ring' van de Dienst Geestelijke Ver zorging in het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes. Dat schrijven zij in een gisteren verstuurde brief aan de directie. Aanleiding is de voorgenomen slui ting van de kapel. De ruimte is, door de fusie met ziekenhuis Wal cheren, nodig voor uitbreiding van de kinderafdeling. Volgens de Interparochiële Vereni ging (IPV) geeft de directie er daar mee blijk van dat het 'levensbe schouwelijke aspect blijkbaar geen Als de oorlog er niet was geweest, had het echtpaar Driedijk-Vermue uit Le wedorp zijn zestigjarig huwelijk al veel eerder gevierd. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 64