PZC Goes hoopt nog op rijksgeld IDE 18 17 18 Anno 1874 Roeien ilt; D Inladen! De roddels op kantoor laat je op de Kunstwei f-( ver achter je Dinsdag 28 april 2009 Wethouder kan zich niet vinden in kritiek Terneuzense collega. door Conny van Gremberghe en Raymond de F .el GOES - De Goese wethouder Sop hie van 't Westeinde houdt hoop op een rijksbijdrage als impuls voor de lokale economie. Het Rijk stelt geld beschikbaar om investe ringen vervroegd uit te voeren. De gemeente Goes kreeg onlangs het verzoek om een aantal bij het ministerie van Volkshuisvesting aangemelde projecten (zoals een tweede afslag vanaf de A58) nader te onderbouwen. De gemeente Ter- neuzen kreeg dezelfde vraag, tot er gernis van wethouder Co van Schaik. Hij stelt dat er sprake is van 'een farce', omdat het ministe rie niet bij machte was om uit de eerste stroom projectaanvragen een keuze te maken. „Van het hele idee om zo lokaal de economie wat impulsen te geven, komt op deze manier natuurlijk niets terecht. Via de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) wordt eerst gevraagd snel aanvragen in te dienen. Vervol gens kunnen ze in Den Haag geen keuze maken. Zo blijf je natuurlijk bezig, houd je ambtenaren lekker aan het werk, maar de economie is er geen beetje mee geholpen", zegt Van Schaik. Van 't Westeinde deelt die kritiek niet. „De eerste aanmelding van projecten via de VNG was heel summier. Als je be dolven wordt onder de aanvragen, vind ik het logisch dat je om een toelichting vraagt. Bovendien valt er niet zo heel veel te verdelen (er is een fonds van 400 miljoen euro, red.), dus is het begrijpelijk dat je goed nadenkt voordat je geld geeft. Zoveel moeite was het trouwens niet voor ons om onze projecten nog eens uit te leggen." De gemeenten Goes, Terneuzen, Hulst en Vlissingen dienden sa- De gemeente Goes houdt hoop op rijksgeld om een aantal projec ten versneld uit te voeren, zoals de aanleg van een tweede afslag vanaf de A58. men voor ruim 73 miljoen euro aan projecten in. Goes had met 51 miljoen euro een aanzienlijk aan deel in dat bedrag. Zo wil de ge meente onder meer een tweede af slag vanaf de A58 richting het zie kenhuis versneld aanleggen. „Het gaat hier om een weg van het Rijk, dus komt dit volgens ons prima in aanmerking voor versnelde uitvoe ring", aldus Van 't Westeinde. Ook de. vervanging van de Goese Ringbrug door een aquaduct, ver snelde aanleg van de rotonde bij de Troelstralaan en Ringbaan West en verkeersmaatregelen bij de Goese Poort zijn door Goes op het lijstje gezet. Van 't Westeinde verwacht dat het kabinet in mei kéuzes maakt. 'Kapel ziekenhuis in Goes mag niet worden gesloten' Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl Slachtoffers ongeval uit 's-Gravenpolder KAPELLE - De twee jongemannen die zondagavond op de landweg Vierwegen tussen Kapelle en 's-Gravenpolder verongelukten, ko men beiden uit 's-Gravenpolder. De 20-jarige bestuurder en zijn .26-jarige bijrijder raakten rond half zeven van de weg in de sloot. De inzet van traumahelikopters mocht niet meer baten. De toe dracht van het eenzijdige ongeluk wordt nog onderzocht. Goese Lyceum naar finale cabaretwedstrijd GOES - Het Goese Lyceum (locatie Bergweg) heeft een plek veroverd in de finale van de cabaretbattle van de Vara. Twee weken geleden deed de theaterklas in Rotterdam mee aan de voorronde van de caba retwedstrijd voor middelbare scho len. De leerlingen speelden een deel van de afstudeervoorstelling Ontspoord, over ontspoorde jonge ren. De finale is op 14 mei in de Meervaart in Amsterdam. Man is rij'bewijs kwijt na alcoholcontrole 'S-HEERENHOEK - Een 66-jarige auto mobilist uit de gemeente Borsele, heeft zondag zijn rijbewijs moeten inleveren na een alcoholcontrole. Uit een ademanalyse bleek dat de man ruim drieëneenhalf k'eer de toegestane hoeveelheid alcohol in zijn bloed had. Hij kreeg een rijver bod van tien uur en zijn rijbewijs werd ingevorderd. Eigenaar bedrijfspand overmeestert inbreker POORTVLIET - De eigenaar van een bedrijfspand aan de Paasdijkweg in Poortvliet heeft zondag rond 19.00 uur een inbreker in de kraag gevat. Tijdens het uitlaten van zijn hond zag hij een auto verdacht rondrijden. Toen hij een kijkje nam, zag hij buiten al spullen klaarliggen. De man wist de inbre ker, een 32-jarige man zonder vas te woonplaats, te overmeesteren. LEWEDORP - Buizen van een noodgemaal blokke ren de weg voor het oude gemaal De Piet bij Le- wedorp. Tot 1 augustus moeten automobilisten omrijden. Waterschap Zeeuwse Eilanden laat de tweede fase van de restauratie van het gemaal uit 1917-1918 uitvoeren. De maalkom en uitwate ringssluis richting Veerse Meer zijn aan de beurt. Sloopwerk is nog gaande. Een kwelstroompje zorgt onverwacht voor extra watertoevoer in de maalkom. Nu is dat nog geen probleem, maar bij het opnieuw metselen van de muren wel. Het zal meer moeite kosten om de kom helemaal leeg te houden. Met de totale restauratie is 625.000 eu ro gemoeid, maar het waterschapswerk kan er dan ook weer tientallen jaren tegenaan. De uitwa teringssluis die dit jaar wordt opgeknapt, is nog ouder dan het gemaal zelf. 'Anno 1874' vermeldt een gedenksteen. foto Willem Mieras ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl Bewegen is goed voor iedereen. Zeker mensen met een kantoor baan die zich een dag lang be perkt tot één bureaustoel, moe ten ervoor zorgen dat ze buiten werktijd regelmatig in actie ko men. Op het Middelburgse kan toor hebben enkele watersport- minnende collega's elkaar gevon den in het roeien. Onlangs trainden ze 's avonds op het Kanaal door Walcheren. Vrolijk kletsend roeiden ze hun boot van Vlissingen naar Middel burg. En ze hadden al snel een lekker tempo te pakken. Dachten ze. Tot één van hen een blik naar de wal wierp en zag dat ze wer den ingehaald. Door een wande laar. intratuin Spaanse margriet 'Osteospernum' diverse kleuren, hoogte 25 potmaat 10,5 cm per stuk 1=59" Koudekerke Provinriaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke. Donderdag en vrijdag koopavond. www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63