p Botsing van twee stijlen en culturen in Camp Nou De Bruijn verdedigt titel op WK Vrouwen van IJzendijke hebben de titel binnen De tafeltennissers van Scaldina staan er ook in... Plaats uw foto in de map 'Kampioenen 2009' op www.pzc.nl/foto PZC Dinsdag 28 april 2009 3 3 Hulster biljarter moet omschakelen naar bandstoten in Spanje. door Frits Bakker HULST - Het gaat hem meestal vrij gemakkelijk af om van driebanden over te schakelen naar bandstoten. En natuurlijk is de Hulster biljar ter Jean Paul de Bruijn weer één van de grote favorieten om deze week in Spanje wereldkampioen bandstoten te worden. Hij is tenslotte de titelverdediger in deze spelsoort, waarin om de twee jaar een WK wordt gespeeld. De Europese titel moest hij vorig jaar na een jarenlange hegemonie afstaan aan de Belg Frédéric Caudron, de beste van de wereld is De Bruijn nog steeds. Dat wil hij maar al te graag blijven in het toernooi in Spanje, dat voor de Zeeuw donderdag begint met een partij tegen de Japanner Mori. „Hij is een onbekende in de poule, de andere twee spelers zijn van een redelijk niveau", schat hij zijn kansen in om over te gaan naar de kwartfinales. In de voorronde met vier spelers komt De Bruijn verder tegenover de Oostenrijker Arnim Kahofer en de Tsjechj Janis Ziogas te staan. De Bruijn is met het hoogste moyenne geplaatst (14.86), voor Caudron (14.28) en Tilleman (1359)- Het toernooi wordt gespeeld in Cervera, ruim honderd kilometer van Barcelona. Alleen Barcelona kan volledig Engelse finale voorkomen. door Barry van der Hooft DEN HAAG - Het doelpunt was weer eens van een ongekende schoonheid en werd gefabriceerd door twee magistrale voetballers. Steekpass van Lionel Messi op Andres Iniesta, even inhouden met de bal aan een touwtje en dan op het juiste moment weer terug geven aan Messi. De 'zaalvoetbal- goal' viel zaterdagavond te bewon deren in Valencia, waar Barcelona uiteindelijk niet won (2-2). De Catalaanse machine haperde kort voor rust opzichtig, met twee tegentreffers tot gevolg. Misschien gingen de gedachten in die fase wel heel even naar het duel van 'Barcelona tegen Chelsea belooft een regelrechte dash te worden' vanavond. Voor bijna honderddui zend toeschouwers in Camp Nou eri miljoenen liefhebbers voor de televisie moet Barcelona tegen Chelsea de volgende stap richting de finale van de Champions Lea gue zetten. En ervoor zorgen dat niet zoals afgelopen mei in Mos kou opnieuw twee Engelse clubs het beeld van de finale bepalen. Barcelona-Chelsea belooft een re gelrechte dash te worden. Een bot sing tussen twee speelstijlen en voetbalculturen, waarvan iedereen hoopt dat die spektakel oplevert. Het is ook een ontmoeting met aan de zijlijn een jonge coach (Pep Guardiola) en een trainer op leef tijd. Guus Hiddink geniet van zul ke topwedstrijden, waarin het vooraf bepalen van de juiste strate gie vaak van doorslaggevend be lang is. Hiddink heeft bij veel van zijn spelers de juiste snaar geraakt en daarmee respect en bewonde ring afgedwongen. Het is een overeenkomst met Guar diola, de voormalige middenvelder die onder het bewind van Johan Cruijff de perfecte verbindingsspe ler was. Als coach heeft hij bij Barca weer voor gretigheid ge zorgd. Moeilijke jongens als Ronal- dinho en Deco (nu Chelsea) moch ten vertrekken en de discipline werd aangehaald. De koers van Guardiola levert ook succes op. Messi is-nog steeds een lust voor het oog, Samuel Eto'o en Thierry Henry spelen al maanden als herboren spelen. De twee archi tecten van het elftal, Xavi en Inie sta, lopen in de linie daarachter. Iniesta kan vrijwel overal uit de voeten, laat zich aanvallend gelden en zal daarom vanavond een blok beton van Ghanese makelij tegen over zich krijgen. Michael Essien stond dit seizoen lang buitenspel door een blessure, maar was weer fit toen Hiddink zijn entree maakte. Essien be waakt de balans in het elftal van Chelsea, is fysiek sterk en kan ook gewoon heel goed voetballen. door Peter Snelders IJZENDIJKE - Dankzij een 3-0-zege op Kruiningen stelden de voetbal sters van IJzendijke de titel veilig in de vierde klasse zaterdag. Honte- nisse kan na een klinkende zege op FC Bergen (9-0) komend week einde kampioen worden. Zaterdagvoetbal. Vierde klasse. IJzendijke-Kruiningen 3-0 (2-0): IJzendijke was steeds de bovenlig gende partij. Het nam na zevert mi nuten de leiding via een mooi af: standsschot van Rosanne Lam mens. Niet veel later zorgde Kelly van Leuwen na een solo met een fraaie knal in de kruising voor 2-0. Kort na de pauze bepaalde Kylie van de Velde de eindstand op 3-0. Vijfde klasse. Zaamslag-ZSC'62 3-2 (2-1). Doelpunten Zaamslag: Karin Schellekens (2x) en Mandy Heppener. FC Dauwendaele-Koewacht 1-0 (1-0). Zondagvoetbal. Derde klasse. Marjola Girls-Steen 1-2 (1-1): Charla de Reus zette Steen op voorsprong, maar bij rust was de stand weer gelijk. Een kwartier voor tijd tekende Saskia Blom- maert voor de winnende treffer. Terneuzen-Vivoo 8-2 (3-2): Na een 3-0-voorsprong zag Terneuzen de bezoeksters nog voor de pauze terugkomen tot 3-2. Na rust werd het tempo opgeschroefd. Annelien van Hecke (4x), Debbie Bakker (3x) en Julia van Eijs scoorden. Vijfde klasse. FC Bergen-Hontenisse 0-8 (0-3). Doelpunten Hontenisse: Ka- trien de Visser (3x), Bonny Tieleman, Charlotte Mohammed, Fanny Kool, Kendy Jansen Verplanken en Anne Leeraert. Cluzona-Vogelwaarde 1-4 (0-1). Doel punten Vogelwaarde: Francis Collet, Marjolein d'Hondt, eigen doelpunt Clu- zona en Manon de Rooy. Axel-Marjola Girls 2 1-0 (0-0). Doel punt Axel: Linda van Meurs (straf schop). UITSLAGEN DUIVENSPORT Morlincourt met 14.820 duiven (2231 invlie- gers): Samenspel 1(1604 m/m): 1. A. de Vos, 2,4,5. M. de Poorter, 3. I. den Dekker. Samen spel 2 (1558 m/m): 1. A. van Paemel, 2,3. ge- br. Scheele, 4. Tasha van Hurck, 5. comb. Ha melink. Samenspel 3 (1521 m/m): 1,3. P. d'Hondt, 2. W. van Houte, 4. comb. E&M. Kint, 5. comb. W&E. Voet. Samenspel 4 (1550 m/m): 1,2. comb, de Kooning, 3. gebr. Keste- loo, 4. L. Goedegebure, 5. M. v.d. Zande. Sa menspel 5(1528 m/m): 1. P. Neels, 2. C. de Rooy, 3. comb. j&M. de Groot, 4. D. de Voogd, 5. J. de Schipper. Samenspel 6(1534 m/m): 1,2,3,4,5. G. v.d. Kamp. Samenspel 7 (1599 m/m): 1, W. Minderhoud, 2,3. P. Hengst, 4. G. v.d. Weyer, 5. Casper van Belzen. TENNIS Rome. Mannen. Eerste ronde: Crivoi (Roe) - Blake (VSt/14) 7-5 6-3, Montanes (Spa) - Starace (Ita) 7-6 (8) 6-4, Karlovic (Kro) - Hernych (Tsj) 4-6 6-4 6-2, Monaco (Arg) - Kiefer (Dui) 6-2 6-3, Christop- he Rochus (Bel) - Chela (Arg) 6-1 6-2, Cilic (Kro/15) - Cipolla (Ita) 6-2 6-2, Troicki (Ser) - Hanescu (Roe) 6-3 6-3, Wawrinka (Zwi/10) - Koenitsin (Rus) 6-3 6-4. Joezjni (Rus) - Gime- no-Traver (Spa) 7-5 5-4 gestaakt wegens re gen. AGENDA BILJARTEN Vandaag: Driebanden klein. Zeeuws kampioenschap. Kwalificaties. Locatie: Tapperij 's Lands Welvaren. Aanvang: 19.00 uur. nrtlictt.nt tatffCTÏ De damesploeg van Leontien van Moorsel (midden) werd gisteren gepresenteerd en sprak over de ambities voor de toekomst. foto Jan Rikken/GPD unicef&! Lionel Messi knip de bon uit de zaterdagkrant!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61