Met een motorbootje Nieuwe WMO-raad gemeente Hulst Kabelbelasting weer Gemeente van de baan in Hulst kunstgras hw I Roeien 1 8 Dinsdag 28 april 2009 PZC Z 'Drie Euregio-provincies spelen met een nieuw vaarwegnetwerk in op de groei in de watersport' Als de Tractaatweg wordt verdubbeld, moet rekening worden gehouden met een Sassing naar het Axelse krekengebied. i i TT i garant voor Leden van bestaande raden in nieuw adviesorgaan. door Harold de Puysseleijr HULST - De gemeente Hulst is van plan een adviesraad in het kader van de Wet Maatschappelijke On dersteuning (WMO) op te richten naar een nieuw model. Dat is nodig omdat de WMO-raad begin dit jaar het bijltje erbij neer gooide. De raad viel uiteen uit on vrede over de verhouding met het gemeentebestuur. De gemeente zou er voor kunnen kiezen om geen nieuwe WMO-raad meer in het leven te roepen. Het college van burge meester en wethouders (B en W) kiest daar niet voor. Ook de vor ming van een WMO-raad die vol ledig los van de andere adviesra- Lezing Stockman voor Vrouwengilde in Hulst HULST - Historicus Paul Stockman houdt maandag 25 mei een lezing over vestingbouw voor de leden van het Katholiek Vrouwengilde in Hulst. De lezing vindt plaats in het res taurant van De Blaauwe Hoeve in Hulst en begint om 19.30 uur. De toegangsprijs voor introducés bedraagt €5,-. Aanmelden is mogelijk tot 18 mei via kvghulst@zeelandnet.nl. Lezing over werken met dromen in Hulst HULST - Stichting De Vier Wind richtingen houdt 7 mei een lezing over werken met dromen. De le zing wordt gegeven door Petra van Giesbergen, regressie- en reïncarna tietherapeute. Zij werkt in haar praktijk al vanaf 1990 met dro men. De bijeenkomst is in Den Dullaert in Hulst en duurt van 19.30 uur tot 22.30 uur. De en treeprijs is 9 euro'. Meer informatie via 0114- 319399. Nieuwe voorzitter voor fanfare in Clinge clinge - Muziekvereniging Wel doen door Vermaak in Clinge heeft een nieuwe voorzitter. Edwin van den Berghen werd op de algemene ledenvergadering una niem gekozen. Het secretariaat is overgegaan naar Christina Blom- maert. Zij volgt Linda van den Berghen op, die zich niet meer her kiesbaar stelde. Hans van Hoorick is toegetreden tot het bestuur. ZEEUWSS Bewegen is goed voor iedereen. Ze ker mensen met een kantoorbaan die zich een dag lang beperkt tot één bureaustoel, moeten ervoor zor gen dat ze buiten werktijd regelma tig in actie komen. Op het Middelburgse kantoor heb ben enkele watersportminnende collega's elkaar gevonden in het roeien. den in de gemeente functioneert, is volgens B en W geen goed idee. Het bestuur stelt de gemeenteraad daarom voor een WMO-raad in te stellen die bestaat uit vertegen woordigers van de verschillende adviesraden die er al zijn. Volgens dat systeem krijgen verte genwoordigers van de Senioren raad, de Cliëntenraad Sociale Ze kerheid, de Stichting Gehandicap tenbeleid, de longerenraad en de wijk- en dorpsraden ieder één ze tel in de WMO-raad. De leden van die raad moeten vol gens het college hun werk wel kun nen doen 'zonder last of rugge spraak', want als ze steeds eerst te rug moeten koppelen met hun ach terban, verwordt de inspraak die van de WMO-raad wordt ge vraagd tot een 'stroperig proces', al dus B en W in het voorstel aan de gemeenteraad. Jacco Faas wint tweede zeehengelwedstrijd terneuzen - Jacco Faas is afgelo pen weekend winnaar geworden tijdens de tweede internationale zeehengelwedstrijd op het par cours voor Dow in Terneuzen. Hij ving 104 centimeter aan vis. Ad Buit eindigde eerste in vak A met 87 centimeter. Bij de korpsen ging de eerste prijs naar Catch it easy. Faunaland eindigde op de tweede plek. De vangst bestond voorname lijk uit platvis en zeebaarsjes. Voorjaarsreis van KVO Sint Jansteen sint jansteen - De KVO afdeling Sint Jansteen houdt 13 mei een voorjaarsreis naar Giessenburg voor een bezoek aan een melkvee bedrijf met zuivel- en kaasmakerij. Daarna rijdt de bus met gids door de Alblasserwaard. Het vertrek is om 11.30 uur bij de kerk. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Inlichtin gen en aanmelden bij G. van Acker via 0114-314794 of e-mail egldsacker@zeelandnet.nl. Concert Duits koor in kerk Terneuzen terneuzen - Het mannenkoor Choleiterchor Pfalz uit Duitsland geeft zaterdag 2 mei om 20.00 uur een gratis concert in de Grote Kerk in Terneuzen. Het koor bestaat uit ruim dertig zangers en zingt werken van on der anderen Franz Schubert, Felix Mendelssohn en Bartholdy. Het koor is momenteel op toernee door de Benelux. Tip? redactie@pzc.nl Onlangs trainden ze 's avonds op het Kanaal door Walcheren. Vrolijk kletsend roeiden ze hun boot van Vlissingen naar Middel burg. En ze hadden al snel een lek ker tempo te pakken. Dachten ze. Tot één van hen een blik naar de wal wierp en zag dat ze werden in gehaald. Door een wandelaar. door Harold de Puysseleijr HULST - De invoering van belasting op ondergrondse leidingen en ka bels van (nuts)bedrijven is in de gemeente Hulst weer van de baan. De belasting wordt per 1 januari 2010 door het rijk afgeschaft. Voor de gemeente. Hulst is dat een lelij ke tegenvaller. In de aanloop naar de invoering van de kabelbelasting bleek uit een inventarisatie namelijk dat de belasting de gemeente het bedrag van r,x miljoen op zou leveren. Pas eind 2007 nam de gemeente raad het besluit om de zogeheten precariobelasting in te voeren. Dat gebeurde op het moment dat de Tweede Kamer kort daarvoor een verzoek van de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken om de belas ting af te schaffen had afgewezen. Vorig jaar trof de gemeente voorbe reidingen voor de invoering van de belasting. Nutsbedrijf Delta, het waterschap Zeeuws-Vlaande- ren en de gemeente zelf bleken als belastingplichtigen voor de heffing in aanmerking te komen. Inmiddels is de knoop echter toch doorgehakt en alsnog besloten de belasting af te schaffen. Het college van burgemeester en wethouders van Hulst stelt de gemeenteraad daarom nu voor, de belasting met terugwerkende kracht tot 1 januari 2008 te schrappen uit de gemeen telijke verordening. van de Axelse hulst - Voetbalvereniging Hw'24 uit Hulst kan vanaf volgende maand spijkers met koppen slaan voor de verbetering van de accom modatie. Het college van burgemeester en wethouders stelt de gemeenteraad namelijk voor garant te staan voor de lening van 360.000 euro die de voetbalclub daarvoor af wil slui ten. Het voorstel komt woensdag 13 mei voor advies aan de orde in de vergadering van de gemeentelij ke commissie Samenleving. De ge meenteraad neemt vervolgens in haar vergadering van 19 mei het besluit. De voetbalclub wil het kunstgrasveld nog dit jaar aan la ten leggen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 52