PZC Terneuzen laakt stimuleringsbeleid 18 17 25 Belfort Sluis in de steigers Inladen! Nationale Molendag 7 PP I i\A/C \/l A A Kin F ZxtU VV j-V LMMINL/t Met een motorbootje van de Axelse Sassing naar Hulst Optimisme overheerst bij Yara in Sluiskil Dinsdag 28 april 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Rijksstimulering lokale economie is volgens Van Schaik een farce. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het kabinetsbeleid om de economie lokaal wat impul sen te geven door investeringen vervroegd uit te voeren werkt niet. Volgens de Terneuzense wethou der Co van Schaik (financiën) is er zelfs sprake van 'een farce'. Gemeenten die maanden geleden bij het ministerie van Volkshuis vesting projecten indienden om voor rijkssubsidie in aanmerking te komen kregen de voorbije da gen het verzoek om de projecten nogmaals - met extra onderbou wing - in te dienen, omdat geble ken is dat het ministerie niet bij machte was om uit de eerste stroom projectaanvragen een keus te maken. „Van het hele idee om snel een aantal projecten in gemeenten ver sneld uit te laten voeren om op die manier lokaal de economie wat impulsen te geven komt op de ze manier natuurlijk niets terecht. Via de Vereniging van Nederland se Gemeenten wordt gemeenten gevraagd snel aanvragen in te die nen. Dat wordt door veel gemeen ten gedaan. Vervolgens wordt er in Den Haag gezegd; er zijn er zoveel ingediend dat we geen keus kun nen maken, kom nog maar eens met je aanvragen, maar dan met extra motivatie. Zo blijf je natuur lijk bezig, houd je ambtenaren lek- Terneuzen hoopt op steun voor nieuwe musea, brede school en verkeersmaatregelen, maar wacht tegelijkertijd korting van 1 miljoen euro op rijksuitkering. ker aan het werk, maar is de econo mie er geen beetje mee geholpen", zegt Van Schaik. Terneuzen had drie projecten voor extra financiering (er is een fonds van 400 miljoen euro) ingediend. Een reeks verkeersmaatregelen, de bouw van twee musea en de bouw van een brede school in Othene. „Die projecten zullen we voor een tweede keer aanmelden, maar ik weet niet - gelet op de ervaringen tot nu toe - of die aanvraag ons iets oplevert. Het Rijk is namelijk op financieel gebied toch een beet je raar bezig. Miljarden worden er gespendeerd aan het bankwezen, maar de lokale overheden bijvoor beeld worden komend jaar fors ge kort. De algemene uitkering uit het Gemeentefonds is bevroren op het peil 2007. Dat betekent voor een gemeente als Terneuzen vol gend jaar een korting van circa één miljoen euro. Op die manier wordt het de gemeenten wel erg moeilijk gemaakt om in de huidi ge economisch zware tijd een lo kaal stimuleringsbeleid te voeren. Dat is gewoonweg onmogelijk", al dus Van Schaik: SLUIS - De restauratie van het belfort in Sluis is in volle gang. Met uitzondering van de to ren staat bijna het hele gebouw in de steigers. Leenhouts begonnen met de eerste fase van de werkzaamheden waarbij onveilige situaties (losse stenen) en hoognodig reparaties zoals ling dat de werkzaamheden eind juni worden afgerond, vlak voor de bouwvak. Daarna wordt het metsel- en voegwerk van het hele Vorige week maandag is aannemingsbedrijf lekkages worden aangepakt. Het is de bedoe- gebouw, inclusief de toren, hersteld. Tijdens de derde fase worden de binnenruimten geres taureerd. De restauratie is noodzakelijk om dat het belfort in zorgelijke staat verkeert. foto Camile Schelstraete Spaanse margriet 'Osteospernum' diverse kleuren, hoogte 25 cm potmaat 10,5 cm per stuk Koudekerke Provindaalseweg tussen Vtissingen en Koudekerke. Donderdag en vrijdag koopavond. www.intratuln.nl Koninginnedagtrekking 30 april U heeft nog 2 dagen om een Koninginnedagiot te kopen! intratuin IJZENDIJKE - Wie zelf een keer wil ervaren wat het beroep van mole naar inhoudt, kan zaterdag 9 mei terecht op de stellingmolen in IJzendijke. Molenaar Ton Koops geeft die dag een cursus korenmo lenaar. Hij doet dat in het kader van de nationale Molen- en Gema- lendag. Ook andere vrijwillige mo lenaars in de streek geven die dag een rondleiding. Meer informatie is te vinden op' www.nationalemolengemalen- dag.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51