Goes hoopt nog op miljoenen van Rijk Stadsmanager krijgt twee jaar salaris van gemeente Vlissingen Grensoverschrijdend netwerk vaarroutes Beste service, laagste prijs! S PZC Dinsdag 28 april 2009 21 Wethouder kan zich niet vinden in kritiek Terneuzense collega. door Conny van Cremberghe en Raymond de Frel GOES - De Goese wethouder Sop hie van 't Westeinde houdt hoop op een rijksbijdrage als impuls voor de lokale economie. Het Rijk stelt geld beschikbaar om investe ringen vervroegd uit te voeren. De gemeente Goes kreeg onlangs het verzoek om een aantal bij het ministerie van Volkshuisvesting aangemelde projecten (zoals een tweede afslag vanaf de A58) nader te onderbouwen. De gemeente Ter- neuzen kreeg dezelfde vraag, tot er gernis van wethouder Co van Schaik. Hij stelt dat er sprake is van 'een farce', omdat het ministe rie niet bij machte was om uit de eerste stroom projectaanvragen een keuze te maken. „Van het hele idee om zo lokaal de economie wat impulsen te geven, komt op deze manier natuurlijk niets terecht. Via de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) wordt eerst gevraagd snel aanvragen in te dienen. Vervol gens kunnen ze in Den Haag geen keuze maken. Zo blijf je natuurlijk bezig en de economie is er geen beetje mee geholpen", zegt Van Schaik. Van 't Westeinde deelt die De gemeente Goes houdt hoop op rijksgeld om een aantal projec ten versneld uit te voeren, zoals de aanleg van een tweede afslag vanaf de A58. kritiek niet. „De eerste aanmel ding van projecten via de VNG was heel summier. Als je bedolven wordt onder de aanvragen, vind ik het logisch dat je om een toelich ting vraagt. Bovendien valt er niet zo heel veel te verdelen (er is een fonds van 400 miljoen euro, red.), dus is het begrijpelijk dat je goed nadenkt voordat je geld geeft." De gemeenten Goes, Terneuzen, Hulst en Vlissingen dienden sa men voor ruim 73 miljoen euro aan projecten in. Goes had met 51 miljoen euro een aanzienlijk aandeel in dat bedrag. Zo wil de gemeente onder meer een tweede afslag vanaf de A58 richting het ziekenhuis versneld aanleggen. Van 't Westeinde verwacht dat het kabinet in mei keuzes maakt. Voorjaarsmarkt bij opvang kleindieren KATTENDIJKE - De Kleindierenop- vang Zeeland in Kattendijke houdt vrijdag en zaterdag een voorjaars markt. De opbrengst komt geheel ten goede aan de opvang van klei ne dieren zoals konijnen, tamme vogels, papegaaien en reptielen. Doel is om deze dieren aan een nieuwe baas te helpen. De markt aan de Monnikendijk 24 is op vrij dag van 10.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur. Expositie Samen Solo in kerkje van Eiiesdiek ELLEWOUTSDIJK - Het kunstenaars paar Christine Altena en Willem Ploum uit Wemeldinge houdt van af zondag een tentoonstelling in 't Kerkje van Eiiesdiek. Altena expo seert een aantal beelden van men sen en hun levensverhaal. Ploum laat voor het eerst kleurige en ab stracte doeken zien. Jacques de Poel opent de tentoonstelling zon dag om 14.30 uur met een korte le zing en het trio Zebra treedt op. Wandelen van Ooster- naar Westerschelde WEMELDINGE - De Zeeuwse Nordic Walking Club houdt zaterdag een wandeltocht van de Oosterschelde naar de Westerschelde. Vanaf dorpshuis De Wemel in Wemel dinge leiden routes van tien, twin tig, dertig en veertig kilometer langs dorpjes, natuurgebieden en historische panden. Deelname kan ook zonder nordic walkingstok- ken. De start is vanaf 7.00 uur. Deelname kost drie euro. Jong Zeeuws talent speelt in Goese polder GOES - SMWO houdt morgen van 19.00 tot 21.30 uur het minifestival RepreZeeland met dans en muziek op het plein van jeugdcentrum Goese Polder. Naast een optreden van de dansgroep van het jeugd centrum, is er muziek van gitarist Julian Sibbald (16), dj Oli4 (Olivier Gerretsen, 16), singer/songwriter Annika Bos (20) en gitarist Jahja Telussa (14). Bij slecht weer ver huist het podium naar binnen. Middenstand en horeca betalen mee aan meer leven in binnenstad. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De stadsmanager, die vanaf de zomer voor meer leven in de Vlissingse binnenstad moet zorgen, wordt de eerste twee jaar door de gemeente betaald en daar na mede door ondernemers. Eigenlijk was het de bedoeling dat de man of vrouw volgende maand al aan de slag zou gaan. Maar dat is niet gelukt. De voorbereiding verg de veel tijd, verklaart de gemeente. Die moest eerst nog 'alles op de rails zetten' en een goede functie omschrijving formuleren. Binnen drie tot vier weken komt er een vacature naar buiten. Daar in Een nog door de gemeente te werven stadsmanager moet af spraken maken met winkeliers en horeca in de binnenstad van Vlissingen. in worden zowel zelfstandigen als gespecialiseerde bedrijven ge vraagd te reageren. De selectie vindt plaats binnen twaalf weken. Tegen die tijd hebben de gemeen te en de winkeliers - samen met in stanties als Koninklijke Horeca Ne derland en de Stichting Vlissingen Promotie - collectief een stichting opgericht. Die bepaalt het beleid en de doelstellingen. De stichting vormt als het ware het bestuur, de stadsmanager voert uit. Wethouder Rob van Dooren re kent erop dat de functie, voor een 25-urige werkweek, 90.000 euro per jaar kost. Dat is inclusief het se cretariaat en de huisvesting ergens in de binnenstad. De stadsmana ger heeft de opdracht binnen twee jaar te zorgen voor een structuur plan en een convenant met winke liers, waarin ieders taak is vastge legd. Het gebied dat de stadsmana ger bestiert, blijft niet beperkt tot de binnenstad. Ook de boulevards, de Aagje Dekenstraat en de Coosje Buskenstraat horen erbij. door Wout Bareman De watersport zit in de lift. De pro vincies Oost- en West-Vlaanderen en Zeeland spelen daarop in "met plannen voor een grensoverschrij dend vaarroutenetwerk. De 3 provincies, die elkaar regelma tig in Euregio-verband treffen, wer ken aan een netwerk dat vaarrou tes in Zeeuws-Vlaanderen en Oost- en West-Vlaanderen met el kaar moet verbinden. De Gront- mij heeft mogelijkheden onder zocht. De onderzoekers stellen een paar trends vast. In 2015 telt Neder land ruim één miljoen extra vijftig plussers. En: waterrecreanten gaan voor beleving in plaats van voor va kantie. Uit cijfers blijkt dat de om zet in de watersport alleen al in Nederland ongeveer 2,5 miljard eu ro bedraagt. De vraag naar motor boten groeit snel. Rond 2050 zal de Nederlandse vloot uit zo'n 230.000 boten bestaan; nu zijn het er nog 170.000. En zonder sloep of kleine motorboot tel je straks niet meer mee. Zeeland telt ruim 12.500 ligplaat sen in jachthavens en bij water sportverenigingen. Nergens groeit het aantal watersporters overigens zo als in België, waar al 8500 lig plaatsen zijn. De groei biedt Zee land en vooral Zeeuws-Vlaande- ren tal van kansen. SOÜNPV- FULL HD DIGITALE CAMERA Type DSC-W170. 10 1 mega- pixels. 2,7 inch LCD scherm 5x optische, ÏO fin 25x smart zoom. Zeiss Vario Tessar lens Moviemode. Super Steady Shot. normaal Hulst Zoetevaart 8, tel 0114 314398 Goes** Marconistraat 4, tel 0113 214224 Middelburg** De Lange Geere 149, tel 0118 614406 Middelharnis Spui 2, tel 0187 482435 Oostburg Veerhoeklaan 5, tel'0117 440050 Terneuzen Kennedylaan 94, tel 0115 612423 Vlissingen Hermesweg 23, tel 0118 412563 Zierikzee** Varremarkt 2-6 tel 0111 411059 **Donderdag koopavond www.mikro.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45