Menners kunnen met Schorebrug voorgoed van tafel verdwenen 'Kapel van ziekenhuis wak °P'nt,bii mag met sluiten' in Zierikzee r v Nieuwe Kerk 1 8 Dinsdag 28 april 2009 PZC S 'Simpelweg het horen van die stappen van het paard op de weg. Dat is zo mooi' Trudy Hufcer, recreatief menner t Doordrukken plan wel in vertrouwelijke commissie besproken. door Harmen van der Werf kruiningen - Gedeputeerde Harry van Waveren (CDA, ruimtelijke or dening) stelt het dagelijks provin ciebestuur 12 mei voor om de aan leg van het natte bedrijventerrein Schorebrug bij Kruiningen defini tief te schrappen. Om twee beton bedrijven uit het Goese haven- en industriegebied te herhuisvesten, wil Van Waveren een aantal ande re locaties onderzoeken. Van Waveren heeft dit gisteren be kend gemaakt in reactie op bericht geving in de PZC over een beslo ten vergadering van de statencom missie ruimte, ecologie en water over Schorebrug. Tijdens die verga dering is gesproken over een spe- Goese Lyceum naar finale cabaretwedstrijd goes - Het Goese Lyceum (locatie Bergweg) heeft een plek veroverd in de finale van de cabaretbattle van de Vara. Twee weken geleden deed de theaterklas in Rotterdam mee aan de voorronde van de caba retwedstrijd voor middelbare scho len. De leerlingen speelden een deel van de afstudeervoorstelling Ontspoord, over ontspoorde jonge ren. De finale is op 14 mei in de Meervaart in Amsterdam. Neppistool gevonden bij 19-jarige hardrijder stellendam - In het dashboard kastje van een 19-jarige jongen uit Dirksland is in de nacht van zon dag op maandag een neppistool aangetroffen. De jongen werd aan gehouden omdat hij 30 kilometer te hard reed op een 80 kilometer weg nabij Stellendam. Zijn auto rook naar softdrugs. Bij controle is het wapen, een replica van een Walther P22, gevonden. Ook lag er een topje van een wietplant. Tractor met giertank kantelt in Middelburg middelburg - Na een opmerkelij ke manoeuvre is gisterochtend een giertank leeggelopen op de Middel burgse Torenweg. De tractor reed rond half tien op een stenen balus trade, waarna de tank kantelde en leegliep. Met een graafmachine is een deel van de balustrade wegge haald. Een kraan kreeg de tank overeind. De weg werd over hon derden meters afgesloten. De stankoverlast was enorm. Oosterscheldemuseum in teken van schelpdier yerseke - Het Oosterscheldemu seum in Yerseke opent vanaf zater dag ook weer in het weekend zijn deuren. Tot eind september is op zaterdagen van 10.00 tot 16.00 uur een expositie over eetbare schelp dieren te zien. Bezoekers kunnen ook eigen recepten met wulken, ta pijtschelpen, kokkels, krukels, mos sels en oesters aanleveren voor de website van het museum. www.oosterscheldemuseum.nl ciale procedure om Schorebrug toch te realiseren, ondanks de te genstand in de gemeente Reimers- waal. „Maar", zei Van Waveren gis teren, „ik heb niet aangedrongen op zo'n procedure." Zijn voorstel om Schorebrug definitief van tafel te halen, is ingegeven door het bre de verzet in Reimerswaal en de op lopende kosten. Het tekort was al begroot op twaalf miljoen euro en daar zou drie miljoen euro bijko men voor een sterkere waterke ring. Van Waveren wilde niet zeg gen welke locaties voor de beton bedrijven nu in beeld zijn. Genoemd worden: Wemeldinge, Vlissingen-Oost en Oude Veerha ven Kats. Op de vraag waarom vrij dag in beslotenheid moest worden vergaderd, antwoordde Van Wave ren gisteren: „Om onnodige on rust te voorkomen over mogelijke alternatieven voor de bedrijven." Lezing over stress bij Vrouwen van Nu noordwelle - Trieneke Wiersma houdt dinsdag 5 mei een lezing over Body Stress Release. Dat ge beurt op initiatief van de Vrouwen van Nu, afdeling Noordwelle. Bij Body Stress Release wordt het lichaam aangezet om vastzittende spieren los te maken. Dat zou het zelfgenezend vermogen van het lichaam activeren. De lezing wordt gehouden in het dorpshuis Noor dwelle en begint om 19.30 uur. Herinneringen aan de Tweede Wereldoorlog vlissingen - Vanaf vandaag is in Bibliotheek 't Spui in Vlissingen een expositie te zien van het beeld materiaal dat Vlissinger Cees van der Burght in zijn leven maakte, ter herinnering aan de TWeede We reldoorlog. Al in die jaren begon de kleine Cees zijn waarnemingen op papier, te zetten, later werden dat werken in olieverf De expo duurt tot 31 mei. Behalve kunst zijn er ook foto's te bezichtigen. Mannenkoor Randstad keert terug in Ouddorp ouddorp - Met kerstnacht was het Randstedelijk Mannenkoor al in Ouddorp present, zaterdag komen de circa honderd zangers op herha ling. Het koor, dat onder leiding staat van dirigent Arjan Breukho ven, geeft in de zaal van de Doops gezinde Gemeente Ouddorp een Oranjeconcert. Het optreden be gint om 19.30 uur. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de VW Ouddorp aan Zee: 0187 681789. André Williams speelt in Podium 't Beest goes - De zeventigjarige cultlegen- de André Williams doet zaterdag Podium 't Beest in Goes aan. Willi ams werd vooral bekend met hits als Cadillac ]ack, Agile, Mobile and Hostile, Bacon Fat en ]ailbait. Sup port-act The Slaves is een kwartet dat voor zijn zelfgeschreven reper toire put uit honderd jaar rock-'n- roll, pop, rhythm blues, funk en jazz. Het concert begint om 21.00 uur. De entree bedraagt 10 euro. door Luc Oggel GOES - De acht katholieke paro chies van De Bevelanden en Schouwen-Duiveland maken zich ernstig zorgen over de 'kille sane ring' van de Dienst Geestelijke Ver zorging in het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes. Dat schrijven zij in een gisteren verstuurde brief aan de directie. Aanleiding is de voorgenomen slui ting van de kapel. De ruimte is, door de fusie met ziekenhuis Wal cheren, nodig voor uitbreiding van de kinderafdeling. Volgens de Interparochiële Vereni ging (1PV) geeft de directie er daar mee blijk van dat het 'levensbe schouwelijke aspect blijkbaar geen enkele prioriteit heeft'. Geestelijke hulp in een ziekenhuis is echter onontbeerlijk, stelt het samenwer kingsverband van de parochies in de brief. Raad van Bestuur, Raad van Toezicht en managementteam worden met klem opgeroepen er voor te zorgen dat een kapel be schikbaar blijft. 'De behoefte van mensen aan een plaats waar je je even kunt terugtrekken kun je niet zomaar wegbezuinigen', aldus IPV-voorzitter Ad Schenk. 'Versto ken zijn van een geschikte kapel of stilteruimte zal zijn sporen achter laten, met alle gevolgen van dien'. Op zondag 3 mei wordt de laatste viering in de kapel van het Ooster- scheldeziekenhuis gehouden. zierikzee - Het Zeeuwse Weekend van de Amateurkunst (WAK) wordt in Zierikzee geopend op vrijdagavond 15 mei. Gedeputeer de Harry van Waveren geeft om 19.00 uur het startschot bij de Nieuwe Kerk. Vanaf dat moment staan acht ge meenten in Zeeland een weekend lang bol van de activiteiten. Veel verenigingen en clubs hebben iets georganiseerd, zoals work shops, toneeluitvoeringen, ten toonstellingen, muziekuitvoerin gen. Op de website van het WAK (www.wakzeeland.nl) zijn alle pro gramma's van de deelnemende ge meenten te vinden. Menroute Westhoek, 40 km Menroute Rondje Ouwerkerk, 24 km Nieuwerkerk Oosterfóbd Verklikkersduinen Vroongrondei Nieüw-Haamstede Zeepeduinen Meeuwenduinen iuwerkerk Zuiddiik BosWaehterij Wester schouwen' Westenschouwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42