Zeeland PZC 17 Jeugd aan het roer bij Jop U heeft nog 2 dagen om een Koninginnedaglot te kopen! SCHOUWEN-DUIVELAND 18 18 Roeien Waterwijk laat zijn gezicht zien JJ J 13 Inladen! €100.000 Koninginnedagtrekking 30 april Alles kan i Menners kunnen met nieuwe routes prima in regio terecht Dinsdag 28 april 2009 'Kapel ziekenhuis in Goes mag niet sluiten' Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl Toeristenpas op de nominatie voor prijs burgh-haamstede - De Schou- wen-Duivelandpas is genomi neerd voor de Rob de Bes Award. Dat is een prijs van de landelijke VW-organisatie, die dit jaar wordt toegekend aan het beste voorbeeld van vernieuwend gast heerschap. De toeristenpas is één van de tien genomineerde inzen dingen. Op 3 juni wordt bekend ge maakt welke organisatie de prijs én ïo.ooo euro heeft gewonnen. Slachtoffers ongeval uit 's-Gravenpolder kapelle - De twee jongemannen die zondagavond op de landweg Vierwegen tussen Kapelle en 's-Gravenpolder verongelukten, ko men beiden uit 's-Gravenpolder. De 20-jarige bestuurder en zijn 26-jarige bijrijder raakten rond half zeven van de weg in de sloot. De inzet van traumahelikopters mocht niet meer baten. De toe dracht van het eenzijdige ongeluk wordt nog onderzocht. Lokale radio past programmering aan zierikzee - Radio Schouwen-Dui- veland gaat de komende twee we ken elke werkdag op 'lentetoer'. 's Ochtends wordt een programma uitgezonden met nieuws en de agenda. Op Koninginnedag staat de hele dag in het teken van het feest. De omroep besteedt ook aan dacht aan de dodenherdenking met een aangepaste uitzending. MTB Ladies Day op parcours boswachterij burgh-haamstede - ATB Team X-Treme houdt zaterdag g mei spe ciaal voor meiden en vrouwen van af 14 jaar een mountainbike op- stapdinic op het bikeparcours in boswachterij Westerschouwen. Be langstellenden kunnen kennisma ken met de sport, maar ook gevor derden zijn welkom. Opgeven tot 8 mei via: 0111-407323 of x-tre- me.prt@zeelandnet.nl. ZEEUWSE EZlGZIMB Tip? redactie@pzc.nl Bewegen is goed voor iedereen. Zeker mensen met een kantoor baan die zich een dag lang be perkt tot één bureaustoel, moe ten ervoor zorgen dat ze buiten werktijd regelmatig in actie ko men. Op het Middelburgse kan toor hebben enkele watersport- minnende collega's elkaar gevon den in het roeien. Onlangs trainden ze 's avonds op het Kanaal door Walcheren. Vrolijk kletsend roeiden ze hun boot van Vlissingen naar Middel burg. En ze hadden al snel een lekker tempo te pakken. Dachten ze. Tot één van hen een blik naar de wal wierp en zag dat ze wer den ingehaald. Door een wande laar. Nieuw jeugdhonk in Scharendijke wordt donderdag geopend. door Melita Lanting scharendijke - De jeugd krijgt veel verantwoordelijkheid bij het beheer van de nieuwe Jop in Scha rendijke. Dat hebben alle betrokke nen (jeugd, gemeente, Zeeuwland, dorpsraad en Welzijnshuis) met el kaar afgesproken. Deze nieuwe structuur moet straks ook bij andere Jops (Jonge ren Ontmoetings Plaatsen) en jeugdsozen op het eiland gaan gel den. „Je geeft ze eigen verantwoor delijkheid", zegt Jeroen Portier van het Welzijnshuis. „Dat werkt beter dan wanneer volwassenen het voor het zeggen hebben. Maar je moét ze dan ook wel de ruimte geven om foutjes te maken, daar le ren ze van." In Scharendijke wordt de groep jongeren die het initiatief heeft ge nomen voor de )op het eerste aan spreekpunt. Deze groep heeft zich erg ingezet voor herbouw na de brand, twee jaar geleden. Om de communicatie tussen de jongeren en de rest van het dorp te verbeteren, gaat een van de jon geren - Jean-Paul van der Weele - in de dorpsraad zitten. „We gaan nu van binnenuit naar de dorps raad toe", zegt hij. Jean-Paul is blij dat de jongeren veel vrijheid krijgen. „Het is ten slotte onze eigen Jop en nu kun nen we zelf weten wat we ermee doen." Helemaal zonder toezicht is de Jop niet. TWee ouders hou den op afstand nog wel een oogje in het zeil. De Jop kent geen vaste openingstij den. Op drie plekken (bij leden van de initiatiefgroep) ligt de sleu tel en de Jop is open als de jonge ren dat zelf willen. Om te voorko men dat het een bende wordt, zijn in overleg met het Welzijnshuis wel huisregels opgesteld. „Dat zijn De jeugd krijgt veel verantwoor- delijkheid bij de nieuwe Jop in Scharendijke. Deze structuur moet ook bij andere Jop's en jeugdsozen gaan gelden. de basisregels zoals die ook in de wet staan", zegt Jean-Paul. „Geen drugs, ook geen softdrugs. Niet ro ken binnen, want het is een open baar gebouw en geen alcohol on der de zestien jaar." Verder zijn er afspraken gemaakt over muziek, dat het rustig moet zijn na tienen 's avonds en dat er zorgvuldig met eikaars spullen moet worden om gegaan. De ontmoetingsplek is bedoeld voor jongeren in de middelbare- schoolleeftijd. De jongeren die nu het eerste aanspreekpunt zijn, zijn inmiddels allemaal rond de acht tien. „Maar de nieuwe generatie staat al klaar." Donderdag (Konin ginnedag) wordt de nieuwe Jop feestelijk geopend. ZIERIKZEE - Nog even en dan zijn ook de kadewo ningen (rechts op de foto) van de nieuwe woon wijk Waterwijk of Poortambacht 11 in Zierikzee bewoond. De nieuwe woonwijk aan de rand van stad langs het Havenkanaal krijgt steeds meer vorm en laat langzaam maar zeker zijn definitie ve 'gezicht' zien. Het is voor de eerste bewoners van deze moder ne wijk nog wel afzien, met straten die nog niet afgemaakt zijn en veel stuiverij van zand over de kale vlakte rondom de wijk waar de wind nu nog vrij spel heeft. foto Ronald den Dekker intratuin Koudekerke Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke. Donderdag en vrijdag koopavond. www.intratuin.nl Spaanse margriet 'Osteospernum' diverse kleuren, hoogte 25 potmaat 10,5 cm per stukXJ&

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41