Sport Louis van Gaal moet contract AZ uitdienen Jürgen Klinsmann weggestuurd door Bayern A LEZERSE^TRA PZC 32 en 33 Kookboek lekker Hollands' Leontien van Moorsel met gesoigneerde meiden de weg op Dinsdag 28 april 2009 Bayern is gedroomde club, maar Scheringa wil er niets van weten. door Theo Brinkman alkmaar - Nog maar net is hij van het Alkmaarse feestpodium afge daald of de vraag rijst of Louis van Gaal volgend seizoen nog wel trai ner is van de nieuwe landskam pioen AZ. Zijn ambities reiken ver der. Het toeval wil bovendien dat een van zijn 'gedroomde' topclubs een nieuwe trainer zoekt. Bayern München ontsloeg giste ren trainer Jürgen Klinsmann. Als interim-trainer voor de rest van het seizoen is lupp Heynckes aan gesteld. Bekend is dat Louis van Gaal de Duitse club bijzonder aan trekkelijk vindt. De 'Rekordmeister' klopte volgens Van Gaal al eerder bij hem aan, maar steeds op het verkeerde mo ment. Dat wil zeggen: toen de trai ner nog onder contract stond bij een andere club. De grote vraag is of Van Gaal vindt dat hij nu wél beschikbaar is. Gezien zijn con tract bij AZ, dat nog doorloopt tot 2010, zou je zeggen van niet. Maar hij probeert inmiddels de deur op een kier te zetten. „Ik heb gedaan wat ik AZ had beloofd, namelijk een prijs winnen. En zelfs meer dan dat, want het is ook nog de mooiste prijs geworden: de landsti tel", zei Van Gaal vrijdag. Of dat wil zeggen dat hij klaar is bij AZ? Nee, haastte hij zich te zeg gen. Van Gaal roept niet dat hij per se weg wil, maar hij legt de bal bij AZ. Hij gaf een schot voor de boeg. Met de landstitel op zak zou de club hem eigenlijk best een mooie transfer kunnen gunnen, vindt hij. De reactie van Dirk Scheringa laat echter aan duidelijkheid niets te wensen over. Een tussentijds ver trek van Van Gaal is voor de voor zitter van AZ niet bespreekbaar. „De trainer heeft een contract tot 2010 en wij gaan ervan uit dat hij ons leidt in de Champions League. Daar heeft hij heel veel ervaring in", aldus Scheringa. De enige mogelijkheid die Scherin ga openlaat, is een dubbelfunctie voor Van Gaal. „Een combinatie tussen AZ en het Belgisch elftal zie ik wel zitten. Maar alleen als hij zijn contract bij ons verlengt." Jürgen Klinsmann in een wanhopige houding tijdens één van de laatste wedstrijden van Bayern München. De Duit se coach werd gisteren ontslagen, Louis van Gaal wordt genoemd als kandidaat om hem op te volgen. foto Roberto Pfeil/AP Duitse recordkampioen kan verwachtingen niet waarmaken. münchen - Bayern München heeft zijn trainer Jürgen Klinsmann gis teren aan de kant geschoven. De oud-topspeler leed zaterdag met Bayern München, de club van de Nederlandse international Mark van Bommel, in de competitie een thuisnederlaag tegen Schalke 04 (0-1). De titelkansen van de top club uit Beieren zijn daardoor ge slonken. Het was al de zevende competitie nederlaag voor de Zuid-Duitse for matie. In de Champions League kregen de Duitsers een pak slaag in de uitwedstrijd van de kwartfi nale tegen Barcelona (0-4), waarna een 1-1 en uitschakeling volgde in München. Klinsmann was pas tien maanden aan de slag bij de Duitse record kampioen. Hij had een contract tot de zomer van 2010. Bayern München was zijn eerste klus als clubcoach. De voormalige prof was eerder bondscoach van Duits land. Met de Duitse ploeg eindig de hij op het WK in eigen land in 2006 als derde. Duitsland verraste op dat toernooi met aantrekkelijk, aanvallend voetbal. „Deze beslissing was moeilijk", gaf voorzitter Karl-Heinz Rummenig- ge gisteren tijdens een persconfe rentie aan. „De resultaten van de laatste weken, maar ook de positie waarin we waren beland, maakten het noodzakelijk te handelen in het belang van de club." Klinsmann reageerde kort op zijn ontslag. „Ik ben natuurlijk teleurge steld, maar wil uit het diepste van mijn hart de club, de fans en de trainers bedanken voor de geweldi ge tijd die ik hier heb gehad." Moederdagtip In 'Lekker Hollands' van chef-kok Yolanda van der Jagt ziet u welke originele en lekkere gerechten u met producten van eigen bodem kunt maken. Ruim 100 verrassende, originele en begrijpelijke recepten •'Geïnspireerd door alle seizoenen Bijna 300 pagina's in luxe, hardcover uitvoering met kleurrijke foto's Adviesprijs €29,95 Lezersprij's 19,95 exclusief 3,95 verzendkosten H ikbestelsnel op www.pzc.nl/webwinkel BON KOOKBOEK LEKKER HOLLANDS Hierbij bestel ik; (aantal) x 'Kookboek Lekker hollands' a 19,95 per stuk VOORLETTERSVOORNAAM NAAM OM Ov TELEFOON E-MAIL GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Buckaroo Payment Service om in opdracht van Wege ner Nieuwsmedia BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. Bank-/girorekening Handtekening exclusief verzendkosten 3,95. Stuur de volledige in blokletters ingevulde bon in een envelop naar de Webwinkel, o.v.v. 'Kookboek Lekker hollands', Postbus 1090,5004 BB Tilburg. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33