Feestje in het teken lETO,>! lETOP! Nat bedrijventerrein Schorebrug voorgoed van tafel verdwenen Goes hoopt nog op rijksgeld voor crisis A.S. WOENSDAG WEE KMA RH Van MIDDELBURG 08.00-16.0C Beste service, laagste prijs! WPZC Dinsdag 28 april 2009 21 Lezingen, debat, veiling en mozaïekwedstrijd op zondag 17 mei. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Om iedereen in Vlis- singen te doordringen van het idee dat de mozaïeken van Britan nia te bijzonder zijn om bij het grof vuil te zetten, vindt zondag 17 mei een Hotel Britannia-middag plaats. In Hotel Arion. De bijeenkomst wordt georgani seerd door Doeke Roos junior van de Stichting Stadsherstel, Willem Heijbroek van de Bond Heem schut en kunstenares Liesbeth Vas- trick. Allemaal mensen die ijveren voor behoud van 'Brit' maar die emoties voeren volgens Roos niet de boventoon. „Het gaat ons er ge woon om een leuk Brit-feestje te hebben." Die middag begint om 13.30 uur met een lezing over de architec tuur van het vooroorlogse Britan nia. Daarna schuiven Brit-betrok kenen bij elkaar aan tafel. Dat zijn onder meer oud-directeur Kees Brouwer, oud-medewerker Bart Stinenbosch, mozaïekmaakster Wil van Kooij en Robi van Roode, dochter van mozaïek-ontwerper Louis van Roode. Zij reageren op historische foto's, die op een groot scherm worden getoond. Dan is er nog de veiling van een schilderij met het vooroorlogse Bri tannia, gemaakt door H. van der Haar. En dat zou zomaar eens Her- manus van der Haar kunnen zijn, ontdekte het gemeentearchief De Hagenaar (1867-1938) verbleef eni ge tijd in Zeeland. Van de op brengt hoopt Roos in elk geval de rekening van Arion te betalen. Vervolgens weer een lezing, over de architectuur van Britannia zo als het er nu nog bijstaat. Liesbeth Vastrick sluit de middag af met de prijsuitreiking van haar mozaïek wedstrijd. De afgelopen tijd heeft zij leerlingen van haar tekenclub Spetters, maar ook van basisscho len werkstukken van de ooit zo kleurrijke mozaïeken laten maken. Juryleden Anke 'Miss Moza' Eisen, Willem Uilenbroek van de Middel landse Zeetuinen in Buttinge en Vastrick bepalen wie er met de prijzen vandoor gaan. Aan de mozaïekwedstrijd kan tot 7 mei worden meegedaan: www.teken- clubspetters.nl WAK opent bij Nieuwe Kerk in Zierikzee ZIERIKZEE - Het Zeeuwse Weekend van de Amateurkunst (WAK) wordt in Zierikzee geopend op vrijdagavond 15 mei. Gedeputeer de Harry van Waveren geeft om 19.00 uur het startschot bij de Nieuwe Kerk. Vanaf dat moment staan acht ge meenten in Zeeland een weekend lang bol van de activiteiten. Veel verenigingen en clubs hebben iets georganiseerd, zoals work shops, toneeluitvoeringen, ten toonstellingen, muziekuitvoerin gen. Op de website van het WAK (www.wakzeeland.nl) zijn alle pro gramma's van de deelnemende ge meenten te vinden. Minister mist feest biopark door file ZELZATE - Bijna driehonderd be stuurders, wetenschappers en ver tegenwoordigers van bedrijven en instellingen woonden gisteren de kick-off bijeenkomst van Bio Base Europa in Zelzate bij. Grote afwezi ge was minister Maria van der Hoeven, die in Antwerpen in een file was blijven steken. De be windsvrouwe had het begin van het grensoverschrijdende project - een onderzoekscentrum van bioge- relateerde chemie - een feestelijk tintje moeten geven. Het centrum komt aan het Rodenhuizedok na bij het Kanaal Gent-Terneuzen. De komende jaren worden er bioche mische toepassingen klaargemaakt voor commerciële toepassingen. Doordrukken plan wel in vertrouwelijke commissie besproken. door Harmen van der Werf KRUININGEN - Gedeputeerde Harry van Waveren (CDA, ruimtelijke or dening) stelt het dagelijks provin ciebestuur 12 mei voor om de aan leg van het natte bedrijventerrein Schorebrug bij Kruiningen defini tief te schrappen. Om twee beton bedrijven uit het Goese haven- en industriegebied te herhuisvesten, wil Van Waveren een aantal ande re locaties onderzoeken. Van Waveren heeft dit gisteren be kend gemaakt in reactie op bericht geving in de PZC over een beslo ten vergadering van de statencom missie ruimte, ecologie en water rwm Gedeputeerde Harry van Wave- ren wil het plan voor een nat be drijventerrein schrappen na ver zet uit Reimerswaal en een moge lijk tekort van 15 miljoen euro. GOES - De Goese wethouder Sop hie van- 't Westeinde houdt hoop op een rijksbijdrage als impuls voor de lokale economie. Het Rijk stelt geld beschikbaar om investe ringen vervroegd uit te voeren. De gemeente Goes kreeg onlangs het verzoek om een aantal bij het ministerie van Volkshuisvesting aangemelde projecten (zoals een tweede afslag vanaf de A58) nader te onderbouwen. Terneuzen kreeg dezelfde vraag, tot ergernis van wethouder Co van Schaik. Hij stelt dat er sprake is van 'een farce', om dat het ministerie niet bij machte was om uit de eerste stroom pro jectaanvragen een keuze te maken. over Schorebrug. Tijdens die verga dering is gesproken over een spe ciale procedure om Schorebrug toch te realiseren, ondanks de te genstand in de gemeente Reimers waal. „Maar", zei Van Waveren gis teren, „ik heb niet aangedrongen op zo'n procedure." Zijn voorstel om Schorebrug defi nitief van tafel te halen, is ingege ven door het brede verzet in Rei merswaal en de oplopende kosten. Het tekort was al begroot op twaalf miljoen euro en daar zou drie miljoen euro bijkomen voor een sterkere waterkering. Van Waveren wilde niet zeggen welke locaties voor de betonbedrij- ven nu in beeld zijn. Genoemd worden: Wemeldinge, Vlissin- gen-Oost en Oude Veerhaven Kats. Op de vraag waarom vrijdag in be slotenheid moest worden verga derd, antwoordde Van Waveren gisteren: „Om onnodige onrust te voorkomen over mogelijke alterna tieven voor de. bedrijven." „Van het idee om lokaal de econo mie wat impulsen te geven, komt op deze manier niets terecht." Van 't Westeinde deelt die kritiek niet. „De eerste aanmelding van projecten via de VNG was heel summier. Als je bedolven wordt onder de aanvragen, vind ik het lo gisch dat je om een toelichting vraagt. Bovendien valt er niet zo heel veel te verdelen." Er is een fonds van 400 miljoen euro. De gemeenten Goes, Terneuzen, Hulst en Vlissingen dienden sa men voor ruim 73 miljoen euro aan projecten in. Goes had met 51 miljoen euro een aanzienlijk aan deel in dat bedrag. SON" FULL HD DIGITALE CAMERA Type DSC-W1 70. 10.1 mega- pixels. 2,7 inch LCD scherm. 5x optische, 1 Ox precision en 25x *smart zoom. Groothoeklens. Carl Zeiss Vario Tessar lens. Moviemode. Super Steady Shot. ^g| normaal Hulst Zoetevaart 8^ tel 0114 314398 Goes** Marconistraat 4, tel 0113 214224 Middelburg** De Lange Geere 149, tel 0118 614406 Middelharnis Spui 2, tel 0187 482435 Oostburg Veerhoeklaan 5, tel 0117 440050 Terneuzen Kennedylaan 94, tel 0115 612423 Vlissingen Hermesweg 23, tel 0118 412563 Zierikzee** Varremarkt 2-6 tel 0111 411059 "Donderdag koopavond www.mikro.nl VISA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23