Denktank is ei van Columbus 'Kapel ziekenhuis mag van straten in f 1^9 restauratie van Bonedljkebuurt UlCt WOrdCIl gCSidtCfl. gemaal De Piet 1 8 Dinsdag 28 april 2009 P2C Burgers praten mee over Westduingebied vlissingen - Voordat de gemeente Vlissingen het bestemmingsplan voor Westduin vastlegt, wil ze pre cies weten hoe bewoners en diver se belangengroeperingen over het gebied denken. Daarom komt er binnenkort een schriftelijke inspraakronde over de uitgangspunten van het vooront werp, dat in februari 2008 werd ge presenteerd. Nu de bezwaren van bewoners te gen het skateparkje door de Raad van State van tafel zijn geveegd, kan de gemeente Vlissingen ge woon weer verder gaan met het in richten van het Westduingebied. Herinneringen aan verwoest Vlissingen vlissingen - Vanaf vandaag is in Bibliotheek 't Spui in Vlissingen een expositie te zien van het beeld materiaal dat Vlissinger Cees van der Burght in zijn leven maakte, ter herinnering aan de Tweede We reldoorlog. Al in die jaren begon de kleine Cees zijn waarnemingen op papier te zetten, later werden dat werken in olieverf Alles staat in het teken van de oorlog, die zijn stad grote schade toebracht. Opval lend is dat de kleine Cees steeds te rugkomt. De expo duurt tot 31 mei. Behalve kunst zijn er ook fo to's van de oorlog, van het stadsar chief, te bezichtigen, in kamer 11. Voorlichtingsmiddag Veerse vijftigplussers veere - Een medewerker van het WMO-loket in Veere, een bestuur der van Zorgstroom en een mede werker van Woonburg komen van middag naar Nieuw-Sandenburg in Veere, om vragen van vijftig plussers te beantwoorden. Die kunnen bijvoorbeeld gaan over thuiszorg, seniorenwoningen, opplussen, verzorgingshuizen en de eigen bijdrage voor de zorg. De bijeenkomst, georganiseerd door de stichting en commissies, welzijn begint om 14.00 uur. Slachtoffers ongeval uit 's-Gravenpolder kapelle - De twee jongemannen die zondagavond op de landweg Vierwegen tussen Kapelle en 's-Gravenpolder verongelukten, ko men beiden uit 's-Gravenpolder. De twintigjarige bestuurder en zijn 26-jarige bijrijder raakten rond half zeven van de weg in de sloot. De inzet van traumahelikopters mocht niet meer baten. De precieze toedracht van het een zijdige ongeluk wordt nog onder zocht. Goese Lyceum naar finale cabaretwedstrijd goes - Het Goese Lyceum (locatie Bergweg) heeft een plek veroverd in de finale van de cabaretbattle van de VARA. TWee weken geleden deed de thea terklas in Rotterdam mee aan de voorronde van de cabaretwed strijd voor middelbare scholen. Zij speelden een deel van de afstudeer voorstelling ontspoord, over ont spoorde jongeren. De finale van de cabaretbattle is op 14 mei in de Meervaart in Am sterdam. vlissingen - De Leeghwaterstraat en de Calandstraat krijgen een nieuwe inrichting. De straten in de Vlissingse Bonedijkebuurt gaan nog dit kwartaal op de schop. De gemeente zegt in haar plan zo veel mogelijk tegemoet te zijn ge komen aan wensen van bewoners, die aanvankelijk vreesden het ge zellige sfeertje te verliezen. In de straten komen verkeersrem mers en verkeersplateaus, onder grondse afvalcontainers en meer bomen. In het begin van de Leeghwater straat kan straks aan beide zijden worden geparkeerd. Voor tekeningen zie www.vlissin- gen.nl/werkinuitvoering door Luc Oggel GOES - De acht katholieke paro chies van De Bevelanden en Schouwen-Duiveland maken zich ernstig zorgen over de 'kille sane ring' van de Dienst Geestelijke Ver zorging in het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes. Dat schrijven zij in een gisteren verstuurde brief aan de directie. Aanleiding is de voorgenomen slui ting van de kapel. De ruimte is, door de fusie met Walcheren, no dig voor uitbreiding van de kinder afdeling. Volgens de Interparo chiële Vereniging (IPV) geeft de di rectie er daarmee blijk van dat het 'levensbeschouwelijke aspect blijk baar geen enkele prioriteit heeft'. Geestelijke hulp in een ziekenhuis is onontbeerlijk, stelt het samen werkingsverband van de parochies in de brief Raad van Bestuur, Raad van Toezicht en manage mentteam worden met klem opge roepen ervoor te zorgen dat een ka pel beschikbaar blijft. 'De behoefte van mensen aan een plaats waar je je even kunt terug trekken kun je niet zomaar wegbe- zuinigen', aldus IPV-voorzitter Ad Schenk. 'Verstoken zijn van een ge schikte kapel of stilteruimte zal zijn sporen achterlaten, met alle ge volgen van dien'. Op zondag 3 mei wordt de laatste viering in de kapel van het Ooster- scheldeziekenhuis gehouden. LEWEDORP - Buizen van een nood- gemaal blokkeren de weg voor het oude gemaal De Piet bij Lewe- dorp. Tot 1 augustus moeten auto mobilisten omrijden. Waterschap Zeeuwse Eilanden laat de tweede fase van de restauratie van het ge maal uit 1917-1918 uitvoeren. De maalkom en uitwateringssluis rich ting Veerse Meer zijn aan de beurt. Sloopwerk is nog gaande. Een kwelstroompje zorgt onver wacht voor extra watertoevoer in de maalkom. Nu is dat nog geen probleem, maar bij het opnieuw metselen van de muren wel. Het zal meer moeite kosten om de kom helemaal leeg te houden. De restauratie kost 625.000 euro. Jeanette Marcusse (links) en Marianne Pauli hadden met de Dorpsraad Zoutelande de primeur van de eerste denktank van Veere. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 20