PZC Onderzoek naar Veerse musea WALCHEREN 27 17 18 Een kijkje in de keuken Inladen! 'Hulp is vaker nabij als vraag naar zorg stijgt' Roeien Anna Drijver is het gezicht van 2009 van Film by the Sea Denktank is het ei van Columbus voor gemeente Veere Dinsdag 28 april 2009 Tip? walcheren@pzc.nl 'Komen toeristen voor monumentaal gebouw of voor kunstwerken?' door Setma Osman DOMBURG - Het gaat best goed met de Veerse musea. Toch wil de ge meente een onderzoek laten uit voeren naar de kwaliteit ervan. Zo'n onderzoek moet onder meer inzicht geven in de toekomstige functies van de monumentale ge bouwen waarin de meeste Veerse musea huizen. Als de gemeenteraad akkoord gaat, bekijkt een onderzoeksbureau dit jaar hoe De Schotse Huizen, De Vierschaar en de Grote Kerk in Veere, het Marie Tak van Poort- vlietmuseum in Domburg en Het Polderhuis in Westkapelie er voor staan. „Ons uitgangspunt is dat de verschillende musea niet hetzelfde zouden moeten doen. Dat geldt ook voor presentatieruimtes zoals de Gtote Kerk in Veere", licht wet houder Jan Bostelaar toe. „Zo wil len we bijvoorbeeld weten waar voor bezoekers naar De Vierschaar komen. Komen ze voor het stad huis of voor de kunstwerken?" Daarnaast overweegt de gemeente om twee musea er eenmalig finan cieel bovenop te helpen. Het Pol derhuis kampt met een rentelast als gevolg van Europese subsidies die het museum moest voorschie ten. Hoe groot die schuld is, kan en wil woordvoerster Ada van Hoof niet zeggen. „Op zich draait ons museum hartstikke goed. Als we die rentelast niet zouden heb ben, zouden wij als beginnend be drijf op het break even point zit ten." De Schotse Huizen heeft geld nodig om huur te gaan beta len. Het museum wordt daartoe verplicht door de eigenaar van de panden aan de Kaai: de Rijksge bouwendienst. De gemeente Veere wil weten hoe de musea er voor staan. Een onderzoek moet uitwijzen of de inrichting nog wel van deze tijd is en wat bezoekers verwachten. „Die financiële problemen zijn overigens niet de directe aanlei ding voor het onderzoek", bena drukt Bostelaar. „Een modern mu seum moet collectie en presentatie- ruimtes in orde hebben." Hij wijst op recente herinrichtingen bij het Zeeuws Museum en bij Boijmans - van Beuningen in Rotterdam. „Zo grootschalig kan het in Veere na tuurlijk niet. Het gaat ons er om: wat is er in Veere, is de inrichting nog wel van deze tijd en hoe trek je meer bezoekers?" Het Polderhuis, dat in november vijf jaar bestaat, heeft als jong mu seum weinig te vrezen. Ada van Hoof: „Binnen het landelijk mu seumbeleid wordt gehamerd op t VLISSINGEN - Heb je vakantie, moet je nog wer ken. Maar daar hebben deze Vlissingse kinderen zelf voor gekozen. Ze deden gisteren mee aan de Roefeldag. Bij Bagels and Beans mochten ze let terlijk een kijkje in de keuken nemen. En als ze daar toch waren, konden ze meteen ook wel de broodjes meenemen en serveren. Roefelen bete kent snuffelen of ontdekken. En dat is dus ook het doel van de Roefeldag: een beetje rondsnuffe len op plekken waar je anders niet komt. Ook Spaanse margriet 'Osteospemum' diverse kleuren, hoogte 25 cm potmaat 10,5 cm per stuk.WHf Koudekerke Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke. Dgnderdag en vrijdag koopavond, www. i ntratuin. n l Koninginnedagtrekking 30 april U heeft nog 2 dagen om een Koninginnedaglot te kopen! Alles kan i Staatsloterij specificeren en onderscheiden. Dan heb je veel meer potentie om te overleven. Wij zijn al een heel specifiek museum." Anders ligt het in het stadje Veere. „Ie hebt binnen één kern de kerk, het stadhuis en de Schotse Hui zen", zegt de Veerse museumcoör dinator Sylvia van Dam Merrett. „Het onderzoek zou ertoe kunnen leiden dat één van die drie moet sluiten." Het Marie Tak van Poort vliet Museum in Domburg zou vol gens Van Dam Merrett het mu seum voor moderne kunst van Walcheren kunnen worden. „Maar dan moet er wel een toe gang bij de Ciooo komen. De loca tie is nu nog lastig te bereiken." door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Als meer bewoners van de Vlissingse wijk Papegaaien burg hulp inroepen van de SVRZ, dan zal de zorgverlener vaker aan wezig zijn in Weyeblick. In het veelbesproken appartemen tencomplex komt definitief géén bemenste zorgpost. Omdat te wei nig bewoners van Weyeblick zorg behoevend zouden zijn, heeft de SVRZ die belofte nooit waarge maakt. Wel zegt de SVRZ nu toe de zorgvraag in de omgeving te on derzoeken, door middel van een brochure die huis-aan-huis wordt verspreid. Als die aanslaat en om wonenden doen inderdaad een be roep op de zorgverlener, dan zal die dus vaker rondom Weyeblick verblijven» zo luidt de blije bood schap van een persbericht. Voor bewoners zit er niets anders op dan zich daar bij neer te leggen. „We moeten wel", zegt Sylvia Ho ving, die de hele kwestie aanzwen gelde. „Al is het wel jammer. Veel mensen zijn hier voor de zorg ko men wonen. In elk geval wel posi tief dat we volop in gesprek zijn." winkels als Albert Heijn XL en Pet's Place, Biblio theek 't Spui en zorginstelling Ter Reede gunnen kinderen vandaag en morgen nog een blik achter de schermen. Aanmelden kan bij stichting Palla dium. foto Ruben Oreel MWWSW Tip? redactie@pzc.nl Bewegen is goed voor iedereen. Zeker mensen met een kantoor baan die zich een dag lang be perkt tot één bureaustoel, moe ten ervoor zorgen dat ze buiten werktijd regelmatig in actie ko men. Op het Middelburgse kan toor hebben enkele watersport- minnende collega's elkaar gevon den in het roeien. Onlangs trainden ze 's avonds op het Kanaal door Walcheren. Vrolijk kletsend roeiden ze hun boot van Vlissingen naar Middel burg. En ze hadden al snel een lekker tempo te pakken. Dachten ze. Tot één van hen een blik naar de wal wierp en zag dat ze wer den ingehaald: Door een wande laar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19