Meningen PZC Dinsdag 28 april 2009 1 3 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Kinderlintjes Het uitgeven van kinderlintjes is een prachtig initiatief Ik heb wel mijn vraagtekens bij één ervan: Een lintje krijgen omdat je een paar dagen per week speelt met een lichamelijk gehandicapt meis je. Onze zoon Bob is ook lichame lijk gehandicapt. Gelukkig speelt hij elke dag met de kinderen in de wijk. Zijn beste vriend is onze buurjongen, daar wordt elke dag mee gespeeld. Er wordt nooit on derscheid gemaakt tussen wel of niet gehandicapt. Iedereen speelt met elkaar. Ik vind dit niet meer dan normaal. Om nu hiervoor een lintje te krijgen gaat mij toch echt te ver. Dit lijkt mij een vorm van positieve discriminatie. Kinderen horen te spelen met kinderen. Kin deren zijn de toekomst van deze wereld en als wij nu als volwasse nen het gaan belonen dat zij dit doen, is dat niet goed. Gemeente, denk de volgende keer goed na voor u een lintje geeft. Ik gun het Justin van harte maar vind het al leen maar normaal wat hij heeft gedaan. Ina Gotz Dwarsstraat 16, Vlissingen Nertsenfokkerij Over het artikel 'Beton tussen nerts en activist', wil ik graag het volgende opmerken. Natuurlijk is het primair dat anders denken nooit mag leiden tot vernieling van eigendommen en/of over schrijden van integriteit. Dit staat buiten elke discussie. Wat wel moet en mag is objectieve informa tie verstrekken over de nertsenfok kerij. Geen ondoordachte daden maar woorden zijn het middel om het doel, namelijk sluiting van nertsenfokkerijen, te bereiken. Hier wat tips aan alle dieractivis- ten; geef aan hoe er eufemisfisch met taal wordt gegoocheld om maar niet aan te durven geven hoe dieronwaardig een dergelijke vorm van intensieve nertsenhouderij in werkelijkheid is. Toon aan hoe on geloofwaardig en belachelijk het is als er vermeld wordt dat de kooien voldoen aan de hoogste Europese welzijnsnormen. Overtuig met het argument dat zolang dieren de du pe zijn van economische overwe gingen het welzijn op de laatste plaats komt. Uiteindelijk zal de kracht van het argument de markt werking reguleren. Daarvoor is een lange adem nodig, maar zie wat de Stichting Wakker Dier be reikt. Cees Cosijn Burgemeester Geillstraat 21, Terneuzen Nertsenfokkerij 2 In de krant van 25-4 stond een arti kel, met foto waarop het net lijkt alsof hij van zijn dieren houdt, over een nertsenfokker waar de nertsen van losgelaten zijn. Op zich een domme actie uiteraard want daar help je die arme dieren niet mee. De dieren zullen nu wel sneller aan hun einde komen om dat ze nutteloos zijn geworden voor de fokker, ze zijn alleen nog goed voor hun bontvelletje zegt hij. Dus hun ellendige bestaan in hun draadgazen kooien, waar ze hun natuurlijke leefgewoontes in de verste verten niet kunnen le ven, zal snel ten einde zijn. Het is een totaal overbodige vorm van de verderfelijke bio-industrie die zo snel mogelijk verboden moet wor den. Het zou eigenlijk onder de noemer van dierenmishandeling moeten vallen om op een dergelij ke manier dieren uit te buiten. Zeer binnenkort zal er in de Twee de Kamer gestemd worden over de nertsenfokkerijen en dan zul len we zien of de partijen die in de campagne vonden dat het afge schaft moet worden nu echt dier vriendelijk zijn. Rob Ossewaarde Prins Bernhardstraat 25, Oud Sabbinge Regeerakkoord Regeerakkoord is niet aangetast: Om op het pluche te blijven zitten heeft de PvdA weer een behoorlij ke draai gemaakt met het 'instem men' met de 'aankoop' van de JSF. Als we nu eens aan al de draaien de PvdA'ers een dynamo monte ren is gelijk het energieprobleem voor een deel opgelost. Kees de Roos Clijverstraat 27, Vlissingen Groene havens De Statenfractie van Groenlinks Zeeland en 'evenknie' van de frac tie Groen in het Vlaams parle ment pleiten voor meer samenwer king tussen de havens in de Schel- de-Rijndelta op het gebied van na tuur en milieu. Haventerreinen zouden nadrukkelijker met groen moeten worden gestoffeerd en de vracht beter verdeeld. Alsof dat al niet gebeurt! De Haven van Rotter dam en Zeeland Seaports zijn kop lopers in het streven naar een duurzame invulling van hun ha vengebieden. De 'groene bewe ging' wordt daar trouwens nauw bij betrokken. Bij een recente ex cursie in de Rotterdamse haven heb ik kunnen constateren hoe zorgvuldig er met het milieu en de natuur wordt omgesprongen. Eco logen gaven toe dat het proces in feite uit de hand loopt. Als men zo doorgaat, zal er op den duur wei nig ruimte overblijven om te on dernemen. Dan hebben de natuur- jongens hun zin, maar van een ha veneconomie blijft weinig over eind. johan Robesin Kreeksingel 43, Hoek Waterveiligheid Minister-president Balkenende blijkt zeer bezorgd te zijn over de waterveiligheid in ZW-Nederland. Hij vindt het belangrijk in veilig heid te investeren (krant, 24/4). In de kustwaterbouw wordt in de herfst-winter-voorjaarperiode we gens te grote risico's 5 maanden niet aan dijken en duinen ge werkt. In de overige 7 maanden kan men wegens getijomstandighe den en onwerkbaar weer ook niet voor de 100 procent aan de gang zijn. Door de klimaatverandering kan weerverruwing optreden, waardoor de werkbaarheid nog meer onder druk komen te staan. Dit betekent dat in de kustwater bouw door uitgekiende planning en tijdschema's efficiënt met de-be schikbare tijd wordt omgegaan. Het laten verlopen van een getij is een doodzonde. Nederland staat voor grote wateropgaven: verster king van waterkeringen, stroomge- biedbeheerplannen. Het is nodig dat politici en beleidsambtenaren zich in het werkbaarheidsdenken van kustwaterbouwers inleven en hun procedures en beraadslagin gen terzake zo kort mogelijk laten verlopen. De belangen vertakken zich op hun beurt naar secundaire belangen (Waterdunen, Perkpol- der) en verder. En daarmee wordt een kluwen van bureaucratie ge schapen, waarmee de 'veiligheid' niet is gediend. Minister Balkenen de: zegt het voort. En laat daarme de uw excellentie blijken! Herman Bijl Caustraat 65 Zierikzee Kabinetsbesluit De kop 'Kabinetsbesluit tast Wes- terschelde aan' sierde vrijdag een artikel in de krant. Over de in houd was ik zowel verbaasd als verontwaardigd. Betoogd wordt dat de veiligheid van het achter land er niet mee wordt gediend en Antwerpen alvast de hoogwater- keermuren kan verhogen. De krant steunt kennelijk niet het ka binetsbesluit. U wilt ontpolderen en gebruikt daarbij de in Zeeland gevoelig liggende 'veiligheid' als wapen. Realiseert U zich dat een geheel ontpolderde Hedwigepol- der op het totale estuarium bijna niets uitmaakt en in geval van een overstroming hooguit enkele mi nuten soelaas biedt. Voorts levert de aanleg van hoge voorlanden wel degelijk extra veiligheid op voor de waterkeringen en derhalve ook voor het achterland. Onver meld laat U dat 'Proces' rappor teert dat de verdiepingen tot nu geen waarneembare schade heb ben opgeleverd. U claimt met opge klopte termen compensatie terwijl de schade nog niet is waar te ne men. P. van der Maas Julianastraat 6, Kortgene Poolse arbeiders Volgens wethouder Jaap Sinke zijn er geen klachten uit de buurt over overlast. De wethouder vergeet te vermelden dat er in 2008 al een be richtje per e-mail is verstuurd naar de gemeente Reimerswaal met een aantal dingen erop die kun nen worden aangemerkt als over last, hierop is ook een bericht te rug ontvangen door mij en ik zou op de hoogte gehouden worden van eventuele vorderingen. Nu de rechter uitspraak heeft gedaan over deze zaak heb ik tot op heden niets vernomen waardoor de ge meente voor de zoveelste keer in gebreke blijft. Als ik dan nu lees dat er gecontroleerd is op hoe alles eruit ziet waar het helemaal niet om draait, en niet op overlast voel ik mij niet echt serieus genomen. Misschien moet er in het weekend maar eens iemand bij ons achter in de tuin komen zitten als het goed weer is, dan weten ze precies wat wij al twee jaar meemaken: rust en privacy weg in je eigen tuin. Nu alles weer naar eind 2009 is verschoven gaan wij weer hopelijk een beetje een rustige zomer tege moet en wordt het in de zomer van 2010 echt rustig. P. de Smit Vroonland 8, Yerseke Vrijmaking Gelezen bij de 50-jarige herden king vrijmaking: 'Het is niet onze kerk, maar Christus' kerk'. Dat be tekent: Christus is het hoofd en wij Zijn leden. Het hoofd bepaalt wat de leden van het lichaam (de kerk) moeten doen. Vers 22: en zij stonden versteld over zijn leer want Hij leerde hen als gezagheb bende en niet als de schriftgeleer- den. Lees heel hoofdstuk 1! In het artkel (krant, 24 april) spreekt Jeroen Sytsma zichzelf tegen. Het is allang tendens binnen de GKV de gezaghebbende woordverkondi ging over te hevelen naar de lief lijk klinkende liturgie. Derhalve onstaan er binnen kerks twee stro mingen. Hierdoor wordt de GKV van binnenuit kapot geschoten. Zo is de weg vrij voor een ieder om zelf keuzes te maken. Een deel doet dat ook en volgt trouw schrift en belijdenis na. Een ander deel maakt her en der eens uitstapjes. Bij voorkeur richting de PKN. Het is onmogelijk dat een lichaam twee hoofden heeft. Het lichaam brengt dan zichzelf in de war. Een kerkelijk lichaam, ook het gerefor- 4 meerd vrijgemaakt kerklichaam, wordt zo nooit waarlijk vrijge maakt in Christus! J. de Putter Axelsestraat 31Zaamslag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13