Hendriks Trofee Hockeysters Rapide bijna zeker van titel 's Lands Welvaren haalt met Caudron wereldtopper in huis Verbrugge blijft ongeslagen in de eerste divisie PZC Maandag 27 april 2009 39 Wielerkoers wordt voor het eerst beslist door massasprint. door Wim de Vos KOEWACHT - Waar was de wind? En waar was de regen gebleven? Normaal gesproken zijn dat de grootste tegenstanders van de cou reurs, maar gisteren niet. Dat leid de er toe dat voor de eerste maal in de geschiedenis van deze wieler koers een groepsspurt de beslis sing moest brengen: Martijn Ver schoor uit Bovensmilde bleek de snelste. Zondagochtend regende het nog fijntjes, maar toen de Wim Hen driks Trofee op weg werd gescho ten kwam het zonnetje weer door. Bovendien was het zowat wind stil. Wegrijden werd daardoor een haast onmogelijke taak en zodoen de kwamen meer dan zeventig ren ners op de finishlijn afgedenderd. Verschoor, een 23-jarige eliteren ner van Asito-Craft Cycling, wrong zich door de gaatjes en won met een halve fietslengte voorsprong. De Wim Hendriks Trofee ligt de renners uit die ploeg blijkbaar erg goed. Vorig jaar, bij de eerste editie als vrije wedstrijd, ging de over winning ook al naar een coureur uit de formatie. Toen won het ta lent Robin Chaigneau en nu was het dus de beurt aan Martijn Ver schoor. Dit weekeinde betekende voor Verschoor een beetje een doorbraak van dit wielerseizoen: „Zeg dat wel. Zaterdag was ik al derde in de PWZ-Zuidenveld Tour en nu pak ik dus de overwinning. Het kan feitelijk niet beter", vertel de Verschoor na zijn machtige spurt in de straten van Koewacht. Eerder dit jaar werd Verschoor ook al tweede in de Omloop van de Veenkolonieën. Vorig jaar, in zijn debuutjaar als elite, schreef hij een paar criteriums op zijn naam zoals in Zwaagwesteinde en Dene- De 23-jarige eliterenner Martijn Verschoor uit Bovensmilde wint de Wim Hendriks Trofee. Voor het eerst werd die beslist door een massasprint. Vlissingen lijdt op eigen veld grote nederlaag tegen DES: 1-5. hulst - Door een 5-0-zege op Udenhout kan het vrouwenteam van Rapide komende zondag kam pioen worden in de derde klasse. Vrouwen. Derde klasse. Rapide-Udenhout 5-0: Het duur de tot de 25e minuut voordat Rapi de via Sonja Matena scoorde. Tien minuten na rust werd het 2-0 via een strafbal van Tatsjana van den Eynde. Daarna liep Rapide uit naar 5-0 door treffers van Sonja Matena (strafbal), Tatsjana van den Eynde en Anniek Dieleman. Vlissingen-DES 1-5: Al na twee minuten nam DES de leiding en rond het half uur was het al 0-3. In de tweede helft probeerde Vlissin gen nog iets te forceren, maar de treffers vielen aan de andere kant. kamp. „Het gaat inderdaad steeds beter. Nu maar hopen dat die ont wikkeling zich voortzet. Een paar overwinningen er nog bij dit jaar zou zeker niet misstaan en daar gaan we voor uiteraard voor", al dus Verschoor, die in het verloop van de wedstrijd nimmer zenuw achtig was geworden. Er waren toch een paar groepjes weggere den, maar het peloton bleef tel kens attent. „Het was bijna onmo gelijk om weg te rijden vandaag. Daardoor was het veel te stil in de polders. Als er echt wind had ge staan, waren er zeker niet zoveel renners naar de streep gekomen", zei Verschoor over het verloop van de wedstrijd. In de slotkilometers waren Erik-Jan Kooiman (De Jon ge Renner) en Thom van Duimen (Jo Piels) nog losgekomen, maar zij konden het karwei niet afma ken. Zij moesten lijdzaam toezien dat het peloton terug kwam en met nog eenkilometer of vijf voor de wielen werd het tempo zo hoog opgevoerd dat een ultieme ontsnappingspoging onmogelijk werd. „En dat was wel in mijn voordeel", zei Verschoor. „Daar had ik ook min of meer op gegokt en zo pakte het dus uit. Ik werd nog wel ingesloten, maar zag uit eindelijk nog een gat. Daar ben ik ingedoken." Tweede werd Corne lius van Oyen (jo Piels), derde Ste fan Limburg (Metec). Nieuwdorp vijfde Een recordaantal van 178 ren ner ging van start in de 27e Wim Hendriks Trofee voor eli te en belofterenners. Daarvan bereikten er 124 de finish. Nick Nieuwdorp bewees op nieuw met de betere renners mee te kunnen. De Yerseke- naar finishte als vijfde. Daar mee was hij de best geklasseer de Zeeuw. Van de ploeg van zrtc Theo Middelkamp reed Alex Gres- nigt uit Kapelie een opvallende wedstrijd. Uiteindelijk finishte hij als 25e, nog ruim achter Bart Maas uit Hansweert die 20e werd. Pas bij 0-5 redde Fredericque van Amersfoort de eer. Vierde klasse. Teteringen-Olym- pia 7-0: Olympia speelde alleen in de openingsfase van de eerste als de tweede helft behoorlijk. Toch werd een grote nederlaag geleden. Mannen. Derde klasse. Berlicum-Rapide 2-1: Rapide begon goed en kwam via Jan Loof op voorsprong. Hij scoorde uit de rebound van een strafcorner. Daarna zakte Rapide terug en kwam Berlicum beter in de wedstrijd. Dat resulteerde kort voor de pauze in de gelijkmaker. Twee minuten na rust scoorde de thuisploeg via een uitval 2-1. Vierde klasse. Teteringen-Olym- pia 5-6: Zonder wissels begon Olympia te slap en stond binnen tien minuten met 3-0 achter. Het werd in de eerste helft zelfs 4-0 voordat Olympia scoorde. In de tweede helft kwam het op basis Kerkhove twee keer onderuit in kwartfinale BEAULIEU SUR MER - Tennisster Les ley Kerkhove is er in Beaulieu sur Mer niet in geslaagd de halve fina les van zowel het enkel- als het dubbelspel te halen. De Zierikzee- se tennisster verloor in de singles van het ITF-jeugdtoernooi van de Russin Daria Gravilova: 7-5 6-2. In het dubbelspel, waarin ze uitkwam met Richel Hogenkamp, leed ze een nederlaag tegen een Servisch/ Russisch duo: 6-3 4-6 10-4. Van 't Westende snel klaar in Sint-Petersburg SINT PETERSBURG - judoka Sam van 't Westende heeft zaterdag geen rol van betekenis kunnen spelen tijdens het A-toernooi van Sint-Pe- tersburg. De Vlissinger, die binnen de leeftijdscategorie uitkomt in de klasse tot 66 kilo, werd in Rusland vroegtijdig uitgeschakeld. Van 't Westende (17) probeert zich via diverse A-toernooien te plaat sen voor het EK -20. van karakter terug tot 4-4. Teterin- gen liet daarna 5-4 noteren, maar Olympia kwam opnieuw langszij en scoorde tien minuten voor het einde zelfs de winnende treffer. Doelpunten Olympia: Ingvar Neve ZK driebanden heeft veertig deelnemers kwadendamme - Het Zeeuws Kampioenschap driebanden op de kleine tafel begint vanavond in Kwadendamme met de voorron den. Veertig deelnemers schreven in waarvan er zestien direct zijn ge plaatst voor het hoofdtoernooi. De andere 24 spelen eerst in poules van drie voorrondes. Hiervan gaan er nog eens zestien naar het hoofd toernooi. De voorronden begin nen telkens om 19.00 uur. Zevende plaats voor Zweedijk in België mons - Sebastiaan Zweedijk reed een sterke wedstrijd in het Waalse Mons. De mountainbiker uit Ka pelie moest vanaf de achterste rij starten, maar snelde vervolgens naar voren. De eerstejaars belofte eindigde uiteindelijk knap op de zevende plaats. De wedstrijd werd georganiseerd in het teken van de Wallonia Cup en werd gereden op een sterk heuvelachtig parkoers. (3x), Jeroen Blanckaert en Eric Leli- veld (2x). DES-Vlissingen 3-0: Vlissingen maakte het DES moeilijk. De thuis ploeg had pech dat Sam de Feijter tegen de paal schoot. Mountainbikester Didi de Vries beste in Breda BREDA - Bij de vierde landelijke jeugdwedstrijd mountainbiken in Breda is Didi de Vries (Wilhelmi- nadorp) eerste geëindigd in catego rie 4. Emma Verloop (Wissenker- ke) werd derde meisje in categorie 1, Aimee Schoe uit Vrouwenpol der werd tweede meisje in catego rie 3. Ook Tim van Dijke (Wissen- kerke) (derde in cat. 2) en Milan Vader uit Middelburg (tweede in cat. 6) eindigden op het podium. Corré en Kort negende op NK langeafstand DORDRECHT - Op de Nederlandse juniorenkampioenschappen lange- afstanden in Dordrecht zijn de Zeeuwse zwemmers Levy Kort en Sonny Corré aan de start gekomen op de 1500 vrij. Corré tikte als ne gende aan in zijn categorie junio- ren-4, met 17.58,82. Kort behaalde in zijn leeftijdsgroep, junioren-i, ook een negende plaats met een persoonlijk record van 20.51,31. gen de Jol met dezelfde cijfers. Slechts drie overwinningen en een gelijkspel bedroeg de oogst van het eerste jaar op het hoogste ni veau. Toch werd het in verscheidene op zichten een goed seizoen. Aller eerst werden de schijnwerpers in Zeeland weer gericht op de klassie ke spelsoorten. De spelers kregen zaterdag een keu ter waarde van 900 euro, geschonken door Wil van der Lee van biljartservice van der Lee uit Heel. Dat het materiaal niet garant staat voor succes werd ook nu duidelijk tijdens de partijen. Alleen Ad Koorevaar won een keer het band stoten en Wiel van Gemert een keer het 71/2. Peter de Bree, die Ian van Krieken verving die van een gebroken en kel revalideert, verloor beide par tijen in het 47/2 met gering ver schil. sluiskil - Het driebandenteam van Verbrugge Terminals bleef ook in de laatste competitiewed strijd ongeslagen. De eerste-divisio- nist Gras Groep/Halpaco uit Val- kenswaard werd met 6-2 versla gen. De kampioensploeg had aanvanke lijk de bedoeling de reserves Berry Dallinga en Patrick Vasseur te la ten spelen als dank voor bewezen diensten. Daar de tegenstander nog in de degradatiestrijd was be trokken werd hiervan afgezien om de sportieve plicht geen geweld te doen. Spoormans (1.285) was de enige die zijn partij verloor. Land genoot Danny Jansen, die zijn laat ste wedstrijd speelde omdat hij als makelaar zijn carrière gaat vervol gen, nam op waardige wijze af scheid van zijn geliefde sport. Ron- ny Daniëls (1.285), Kees Wittens (1.406) en Glenn Hofman (1.551) wonnen zoals zij wilden. Belgische biljarter tekent overeenkomst voor drie jaar. door Joop van den Oudenhoven KWADENDAMME - Het topteam 's Lands Welvaren uit Kwadendam me heeft met Frédéric Caudron een wereldtopper binnengehaald. Vanaf het nieuwe seizoen speelt de Belg voor het Bevelandse team. Caudron is aangetrokken om het team, dat dit seizoen uit de eredivi sie degradeerde, vooral in het ka- derspel te versterken. Nico Peeters, uitbater van Tapperij 's Lands Welvaren, zegt: „Toen ik vier jaar geleden deze zaak over nam, wilde ik in vijf jaar tijd een eredivisieteam in de klassieke spel soorten in huis hebben. Dat lukte dit seizoen al, maar het team was niet sterk genoeg om zich te hand haven. Ik wil bouwen aan een team dat een vaste waarde in de hoogste klasse wordt en dat moet met de komst van Caudron luk ken. Ik had niet gedacht dat we de ze man hierheen konden halen, maar hij geloofde stellig in mijn plannen en aanpak en gaf daarom zijn jawoord." Caudron, die tot nu toe uitkwam voor Karei Lassche automaten in Doetinchem, was vrij man omdat Lassche stopte met sponsoring. Caudron heeft een overeenkomst voor drie jaar getekend. Het topteam 's Lands Welvaren be sloot de competitie dit weekeinde met een dubbele nederlaag. Eerst was De Pelikaan 1 met 2-4 te sterk en later volgde een nederlaag te- NW Het topteam 's Lands Welvaren uit Kwadendamme heeft een we reldtopper binnengehaald. Vanaf volgend seizoen speelt de Belg Frédéric Caudron voor de ploeg. Een moment uit de wedstrijd tussen Vlissingen (rode shirt) en DES. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85