Korfballers TOP raken ongeslagen status na twintig wedstrijden kwijt Koole wint ondanks trainingsachterstand Oosterscheldeloop Massa's winstpunten in Zaamslag MLTC verliest en zakt naar degradatiezone Waterpoloërs De Stormvogel 2 in tweede klasse w pzc Maandag 27 april 2009 3 7 Michel Schrier wint tien kilometer in parkoersrecord. door Sjaak Sinke GOES - De marathon van Zeeuws- Vlaanderen heeft Niels Koole uit Zoutelande moeten afzeggen we gens een trainingsachterstand door een flinke griep. In de derde editie van de Oosterscheldeloop over 20 km was hij toch de snelste, voor Alwin Vermeulen (AV'56). Leonie Ton (Delta Sport) won bij de vrouwen de 20 kilometer. In de eerste kilometers werd het tempo bepaald door de 'tieners' Michel Schrier (Dynamica) en Jes- per Francke (Dynamica). Wilko de Vos (AV'56) en Wim van Sparren- tak (Dynamica) voerden de kop aan bij de 'twintigers', op ruime af stand gevolgd door Vermeulen en Koole. „Ik ben rustig gestart om te kijken hoe het ging", liet Koole na zijn overwinning weten. Dezelfde strategie -voerde Vermeulen, die hooguit nog drie keer per week kan trainen. Na een kilometer of negen werden De Vos en Van Spar- rentak bedankt voor de moeite en nam Vermeulen de kop over. Toen Koole het tempo opvoerde raakte hij Vermeulen nog niet kwijt. Maar tegen wind in was Koole net iets sterker en won in 1.13.37, een snellere tijd dan waarmee hij twee jaar geleden zijn meerdere moest erkennen in Theo Rabout. Voor Alwin Vermeulen restte er net als vorig jaar niet meer dan de tweede plaats op veertig seconden van de winnaar. Wim van Sparren- tak maakte het podium vol, voor De Vos en ultraloper Edward de Leng (Dynamica). Michel Schrier vestigde op de tien kilometer een parcoursrecord: 33.25. Hij was daarmee bijna veer tig seconden sneller dan [oost de Klerk, die in de eerste editie een tijd van 34.02 liet noteren. Schrier was tevreden met zijn pres tatie aangezien hij de afgelopen week op diverse excursies was ge weest met ROC-studenten van de hotelschool. Kevin Francke was de beste van de rest, voor Frans Deenen (Venray), Erik Kok (Dynamica) en Nap Ha- ge (Poortvliet), de broer van Han- nie de Jager-Hage die deze loop be dacht heeft. Fortis heeft na zege op IJsselvogels meer lucht in eerste klasse. door JaapJan Ritsema GOES - Een zucht van opluchting bij Fortis na de belangrijke zege op IJsselvogels. Lijfsbehoud van de Souburgers lijkt een stuk zekerder nu ze zich naast TOP in de mid denmoot van de eersteklasse neste len. TOP en Swift verloren. Voor Swift dreigt de teruggang naar de tweedeklasse, het niveau dat steeds nadrukkelijker lonkt naar derdeklasser Ondo. Fortis-IJsselvogels 10-9: In een meer spannend dan goede wed strijd bleef Fortis de nummer één na laatst nipt voor. De thuisploeg had het initiatief maar zag IJsselvo gels met vrije worpen steeds weer langszij komen. Een tussenspurt naar 10-8 bleek beslissend. Coach Crucq prees zich gelukkig met de twee punten en het feit dat Fortis zich op veilige afstand lijkt te heb ben gespeeld van de degradatiezo ne. Toch is Crucq voorzichtig daar over: "Het moet nogal gek gaan, maar het blijft een gek klasje. Maar dit geeft wel een stuk rust." Scores Fortis: Patrick Koppejan en Alle deelnemers nemen winstpunt(en) mee naar huis in klasse Li. zaamslag - De laatste indoor dres- suurwedstrijd van het seizoen in manege De Beatrixhoeve was goed voor een massa winstpunten. Kurt Stevens bleek de absolute topper. Hij schreef met Secretaris beide proeven van de klasse Li op zijn naam en toonde zich in het over allklassement de beste. De klasse Li onderscheidde zich door het hoge niveau en het gerin ge krachtverschil. Vooral in de eer ste proef bleken de deelnemers aan elkaar gewaagd. Chantal Caljouw beiden 3, Remi van de Broeke, Rens Zwartepoorte, Remco Crucq en Jessica de Boer allen 1. TOP-Kinderdijk 8-13: TOP weet weer hoe een nederlaag voelt. Pre cies twintig wedstrijden geleden ervoer TOP (op 27 september 2008) dat voor het laatst. Ook toen maakte Kinderdijk de Arnemuidse eersteklasser de volle buit afhan dig. Coach Edwin Coppoolse: „Wij misten de flair vandaag." Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Petra de Ridder 2, Leon van Belzen 1 ODO-Swift 12-7: Geen schijn van kans gunde Swift zichzelf in Maas land om zich aan de laatste plaats te ontworstelen. „Daarvoor was ons rendement simpelweg veel te laag", moest coach Ralph Gillissen erkennen. Het treffen tussen een efficiënte thuisploeg met titelkan- sen versus Swift zonder al te veel vertrouwen, leverde een weinig en erverende wedstrijd op. Scores Swift: Richard Geldof 3, Roel Klootwijk 2, Judith Steenbergen 2. Ondo-Nikantes 12-5: Koploper Ondo had geen kind aan de degra datiekandidaat. „We werden een beetje in slaap gesust door het een zijdige spelletje van Nikantes. On ze score had hoger uit moeten val len", aldus coach Hoefkens. Ondo Honderd procent van de deelne mers scoorde een voldoende voor een winstpunt. In de strijd om de overwinning van klasse M2 wisselden Jeantien van Gorsel en Eveline de Winne stuivertje. In de eerste proef stuur de Jeantien van Gorsel de Polans- ky afstammelingen Ufazza met 187 punten naar de zege. De amazone uit Heinkenszand bleef daarmee Eveline de Winne met Kurioso drie puntjes voor. In de herkansing toonde Evelien de Winne zich oppermachtig. De amazone uit Clinge stuurde de mooi bergopwaarts gaande en veel souplesse tonende Kurioso naar een totaal van 190 punten. Zij ein- profiteerde van het gelijkspel van' Oranje Zwart, waardoor de Middel burgers nog steviger in het kam pioenszadel zitten. Scores Ondo: Joris Hoogwerf 5, Wim Allaart, Martijn Walraven en Robbie Mesu allen 2, Renee Groenleer 1. Seolto-SKV 14-6: Met de 8-16 in Sl- eeuwijk nog in het achterhoofd, kreeg Seolto tegen hekkensluiter SKV de verwachte gemakkelijke- middag. De Vlissingers konden het zich permitteren legio opgeleg de kansen te missen. Coach Ri chard Ollefers: „Het leek wel zo meravondkorfbal af en toe." Scores Seolto: Anniek Reijnierse en Chris Mol beiden 3, Dennis Goedege- buur en Mariëlle Francke beiden 2, Maurice Brul, Ralf Dourlein, Tom Hart- hoorn en Rob Harthoorn allen 1. DSO-Stormvogels 7-10: Zo een voudig Stormvogels thuis DSO op zij schoof (15-6), zo moeilijk had de nummer twee het in Klundert. Een te gehaaste eerste helft werd gevolgd door een puike tweede, waarin DSO kapot gespeeld werd. Meteen na rust stelde Stormvogels orde op zaken door van 5-6 door te drukken naar 5-10. Scores Stormvogels: Niek Peene, Lin da de Witte beiden 3, Arjen Schoe 2, Francky Koole, Frank Peene beiden 1. digde daarmee met een straatleng te en voorsprong op Jeantien van- Gorsel. Eveliene de Winne was met Puriosa nazaat in deze proef de enige combinatie die een vol doende voor een winstpunt scoor de. In de klasse Mi toonde Steffy Pauwels zich met Varona in de eer ste proef nipt de beste. Zij stuurde de Montecristo-dochter naar een totaal van 187 punten. Slechts een puntje meer dan Mascha Boone uit Geersdijk met Zucherre. In de herkansing hielden Mascha Boone' met Flo en de Axelse Joyce van .Alphen met Rob Roy met 184 pun ten de balans in evenwicht. Maar dankzij beslissende onderdelen was het oranje erelint voor Boone. door Ko Mechielsen MIDDELBURG - In de laatste ronde van de districts-waterpolocompeti- tie hebben de reserves van De Stormvogel de titel in de derde klasse behaald door een 4-7-zege op ZVDO'74 uit Gorinchem. De Stormvogel 2 had in de laatste wedstrijd nog één punt nodig om het kampioenschap te behalen. De Vlissingers namen in de eerste pe riode een o-2-voorsprong. Ook daarna werd verdedigend niets weggeven, 0-3 halverwege. ZVDO'74 kwam in de derde perio de beter in de wedstrijd. Het werd 3-4, waarna er een spannende slot fase aanbrak. Daarin hield De Stormvogel het hoofd koel, liep de score op naar 4-7, waardoor de> Vlissingers volgend jaar in de twee de klasse spelen. Scores De Stormvogel 2: Pim Bekkers 4, Jaap Bovendorp 2 en Ad van't West- ende 1 maal. Tennissters De Schelde debuteren sterk in de hoofdklasse. door Sven Bakker BERGEN OP ZOOM - Het tennisteam van MLTC moet in de derde klasse van de landelijke gemengde com petitie uit gaan kijken dat het niet degradeert. Er werd gisteren met 5-3 verloren in Bergen op Zoom te gen Smash Boz. Er is door de Middelburgers nog niet één keer gewonnen en ook gis teren kwam het niet tot een zege tegen Smash Boz, een belangrijke concurrent in de strijd tegen degra datie. Daardoor komt MLTC wel erg gevaarlijk dicht in de buurt van de onderste twee plekken. Sterker nog, MLTC staat laatste. Gisteren werden de punten bin nengehaald door Jeantien van den Dries, die in al haar drie wedstrij den winnend van de baan kwam. Ze won haar enkelspel, dubbelspel met Saskia Oranje en gemengd- dubbelspel met Stijn Sprinkhui- zen. Raymond Barten, Sprinkhui- zen, Oranje, Dmitri van Hoof/Barten en Van Hoof/Oranje konden niet voor punten zorgen. In de vijfde klasse gemengd is er een spannende strijd voor het kampioenschap gaande tussen drie teams: De Schelde, Souburg en Zierikzee. De Schelde won gis teren met 6-2 van MLTC en heeft tot nog toe alles gewonnen. Sou burg en Zierikzee, die gisteren wonnen van respectievelijk Axel en Zuid/West Hoek, speelden bei de al een keer gelijk. De eerste on derlinge confrontatie is die tussen Souburg en Zierikzee, over twee weken. De Schelde ontvangt Sou burg en Zierikzee op de laatste twee speeldagen voor de beslissing in de titelstrijd. De vrouwen van De Schelde moes ten in de hoofdklasse van de lande lijke vrouwencompetitie uit naar Maarssen. Na afloop van de met 6-0 gewonnen wedstrijd tegen ten nisclub De Blauwe Reiger stonden de bitterballen op tafel en kon er tevreden worden teruggekeken. De Schelde staat inmiddels na twee overwinningen uit drie con frontaties in de top van de stand en wil daar ook eindigen. Gisteren waren namens het Vlissingse team Caro Schuitema, Marjolein Meu- lenberg, Esther Vendrik en Nancy Baecke goed voor punten in het enkelspel. De enige set werd verlo ren in het dubbelspel van Meulen- berg en Vendrik, maar zij herstel den zich tijdig en wonnen in drie sets. Schuitema en Baecke haalden het zesde punt binnen. Jeantien van den Dries sleepte voor MLTC drie punten uit het vuur. foto Ruben Oreel Michel Schrier (581) en Jesper Fancke (536) voeren het veld van de Oos terscheldeloop aan. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 83