Goed nieuws voor gedegradeerd TTCM Opnieuw feest voor tennisteam De Schelde 36 Maandag 27 april 2009 PZC W Het kampioensteam van Arnemuiden werd zaterdag in de bloemetjes gezet. Van links naar rechts Jan Henk Bom- hof, invaller Wilbert Poppe en Marc Hackenberg. Rini Kasse (kuitbeenbruik) en Stefan de Groot (rugblessure) wa ren niet van de partij. foto Ruben Oreel Vlissingers dankzij ruime zege bijna zeker van lijfsbehoud. vlissingen - Het was zaterdag weer feest op tennisclub De Schel de. Het eerste team won in de hoofdklasse van de districtscompe titie met 5-1 van Westerschouwen en dus werd er traditiegetrouw ge proost op de overwinning. De Schelde is met de zege verze kerd van lijfsbehoud in de hoofd klasse en zorgde ervoor dat Wes terschouwen zo goed als zeker ge degradeerd is. Het verschil tussen beide teams was overduidelijk aan wezig op de banen in Vlissingen. Dimitri Kaijser, Sven Bakker en Orestis Molopodis wonnen hun enkelspelpartij met overtuiging van respectievelijk Michel de Vlie ger (6-2 6-4), Patrick Meuldijk (6-1 6-0) en Robert Kort (6-0 6-1). Al leen Rogier van Housselt had z'n dag niet. De 'André Agassi van Zee land' kon ballen rapen tegen John ny Quaak: 1-6 2-6. Quaak haalde het enige punt van de dag binnen, want beide dubbelspelen vielen de kant op van De Schelde. Vanuit de eerste klasse staan MLTC en DOS er het beste voor om kampioen te worden en te pro moveren. MLTC (Middelburg) won uit in Terneuzen met 6-0 van Animo dankzij drie gewonnen driesetters van Arjan Jonkman, Roelof van Gilst en Ramon de Jong in het en kelspel. Coen de Water won zijn enkel in twee sets. In de andere poule pakte DOS (Vlissingen) een 5-1-zege in Vogel waarde tegen Vogelvlucht. Aan staande zaterdag staat op tennis park DOS de belangrijke confronta tie met Domburg op het program ma. 't Hooft wint bij afscheid van FVT middelburg - Kim 't Hooft heeft in haar laatste tafeltenniswedstrijd voor het Schiedamse FVT met 4-3 gewonnen van De Treffers Roelof- arendsveen. De Middelburgse won haar beide partijen, van Maaike Dekkers en ludith Kuyf. 't Hooft vertrekt bij eredivisionist FVT en zal volgend seizoen uitko men voor een andere vereniging. Welke dat zal zijn is op dit mo ment nog niet bekend. JVOZ D1 promoveert naar hoogste niveau middelburg - De Di-pupillen van Cortgene/JVOZ komen volgend voetbalseizoen uit in de eerste divi sie, het hoogste niveau in Neder land. De ploeg van trainer Gérard de Nooijer speelde zaterdag met 0-0 gelijk tegen Baronie en dwong daarmee promotie af De tweede plaats achter PSV D2 geeft recht op promotie. IVOZ Dx maakt ook nog kans op de titel. Topscorer John Scott blijft bij Middelburgse tafeltennisploeg. door Koen de Vries en Kim 't Hooft middelburg - Het Zeeuwse tafel tennis krijgt dit najaar waarschijn lijk een echte Zeeuwse derby. Vori ge week greep Arnemuiden de ti tel in de derde divisie en afgelopen zaterdag degradeerde ttc Middel burg uit de eerste divisie. Met wat medewerking van de competitielei der treffen beide ploegen elkaar in de herfst op tweededivisie-niveau. De degradatie van ttc Middelburg kwam zaterdag niet onverwacht. De spelers hadden zich er al mee verzoend. Na een sterke competi tiestart viel de sterk verzwakte ploeg in de slotfase ver terug. Westa 2 velde uiteindelijk het von nis. De Limburgers wonnen zaterdag met 6-4 terwijl TTCM met min stens 7-3 had moeten winnen. Goed nieuws was dat John Scott ook volgend seizoen voor TTCM speelt. Hij gaf na de degradatie zijn ja-woord aan de Middelburgse club. Scott won bijna al zijn par tijen in de eerste divisie. „Ik voel me hier gewaardeerd", motiveerde de Brabander zijn besluit. „Dat is voor mij misschien wel belangrij ker dan op hoog niveau spelen." Tegen Westa 2 scoorde Scott heel ongebruikelijk slechts één puntje. Maar hij had dan ook een 'wok- arm', die hem het tafeltennissen moeilijk maakte. „Opgelopen bij het optillen en schudden met één arm van een hele zware wok", was zijn analyse van het ontstaan van de blessure. Opvallend was dat der de man Jelle Rhee in zijn allerlaat ste partij van de competitie zijn al lereerste wedstrijd won. Hij ver sloeg Vanja van Pol met 3-0. Ook Sören de Witte won één partij en het dubbel zorgde voor het vierde punt. „Ik ben blij dat John Scott blijft", reageerde trainer Peter Boon. „Dankzij hem kwam Sören de Witte bij zijn debuut in de eerste divisie goed uit de verf Hij is in een half jaar tijd een klasse beter gaan spelen. Met Scott moeten we De Fouw verrast in Gust Boonen toernooi colijnsplaat - Joop de Fouw van de organiserende biljartvereniging Delta is winnaar geworden van de 12e editie van het Gust Boonen driebandentoernooi dat in Colijns- plaat werd gehouden, in de halve finale versloeg Wim Walraven Rinus Mulder in vijf sets en was Joop de Fouw te sterk voor Martin Sturm. In de finale was De Fouw te sterk voor Walraven. Ri nus Mulder werd derde. Hersenschudding voor keeper Robur middelburg - Maarten Willemen, de keeper van het Goese Robur, heeft gisteren het eind van het duel met Odio niet gehaald. Willemen werd voor rust aan het hoofd geraakt tijdens een duel met een Brabantse speler. De onfor tuinlijke doelman werd naar het ziekenhuis vervoerd, waar door de doktoren een hersenschudding werd geconstateerd. in de tweede divisie voor de titel gaan." Onzekere factor bij TTCM blijft Wouter van der Mark. De jonge aanvaller kwam dit voorjaar niet in actie vanwege een knieblessure. Nu blijkt dat hij reuma in het ge wricht heeft. Het hangt van de reactie op de medicijnen af of Van der Mark na de zomer in actie kan komen. De vrouwen van SAR handhaaf den zich in de eerste divisie. In het duel met Scylla moesten de vrou wen uit Kloosterzande twee pun ten scoren en dat gebeurde op het nippertje. Bij 8-1 wist Lacey Koole het zo nodige tweede punt binnen te slaan door in een thriller Marie Dupuyt met ir-9 in de vijfde game te verslaan. SAR 2 miste op een haar het kam pioenschap in de tweede divisie. In de uitwedstrijd tegen Treffers werd 5-5- gelijkgespeeld waardoor het team uit Roelofarendsveen één punt voorbleef Het mannenteam van Arnemui den was al kampioen in de derde divisie en wist ook de laatste wed strijd een overwinning te boeken. Met 6-4 werd Salamanders aan de kant geschoven. Jan Henk Bornhof won drie wedstrijden en heeft dit seizoen maar één tegenstander de hand moeten schudden. Mare Hac kenberg won twee wedstrijden en samen met Bomhof werd het dub bel binnengehaald. Invaller Wil bert Poppe kon niet tot een over winning komen. Het al gedegradeerde TTC Middel burg 2 kende een roemloos af scheid en moest met maar liefst 0-10 de eer laten aan Irene. In het landelijk A is het team van Scaldina kampioen geworden. Met 8-2 werd Belcrum verslagen. Tristan Bensschop, Koen van Veld hoven en Dennis Smalheer gaan volgend seizoen op jacht naar een plaats in de kampioensgroep om te spelen voor het kampioenschap van Nederland. Hetzelfde doel hebben de jongens van Delta/TTC Middelburg. Zij slo ten het seizoen af met een 9-1- overwinning op Tanaka waardoor ze achter Scaldina de tweede plaats behaalden. Topduel in hoofdklasse eindigt in gelijkspel zierikzee - De titelstrijd in de hoofdklasse B van het zondagvoet bal blijft ongemeen spannend. Koploper Gemert en achtervolger Baronie speelden gisteren met 1-1 gelijk. Bij Bafonie speelde oud-Zie- rikzeespeler Mathijs Hage de eer ste helft mee. Het betekent dat de titelrace een spannend slot Jcrijgt. Met nog twee duels leidt Gemert met 48 punten uit 24 duels. Baro nie heeft één punt minder. Van der Smissen wint duatlon Druten druten - Armand van der Smis sen heeft de duatlon van Druten gewonnen ondanks een fikse ver koudheid. Hij voltooide de 6 km lopen, 30 km fietsen en nogmaals 3 km lopen in 1 uur, 8 minuten en 57 seconden. De routinier uit Til burg had 17 seconden voorsprong op Roland Besselink. De Duitser Kapelhoff werd derde. Nederlands kampioen Nieuwkerk ontbrak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 82