Moorden VS schokken VU KRAS.NL: dé ITALIE-specialist! celstraf afkopen ANC raakt tweederdemeerderheid kwijt in parlememt Zuid-Afrika KRAS.NL. Supervoordelige en complete fly-drives, stedenspecials en rondreizen! BOEK ONLINE of bel 0900-9697 is cpm Verslaggever Joost Bosman is in de Verboden Stad. www.pzc.nl/blog/joostbosman pzc Maandag 27 april 2009 7 Grootste partij kan grondwet niet langer op eigen houtje wijzigen. pretoria - Het Afrikaans Natio naal Congres (ANC) heeft de woensdag gehouden parlements verkiezingen in Zuid-Afrika zoals verwacht met grote overmacht ge wonnen. Maar de partij beschikt voor het eerst sinds de stembus gang van 1994, na de afschaffing van het apartheidsregime, niet lan ger over een tweederdemeerder heid in de volksvertegenwoordi ging- De voormalige anti-apartheidsbe weging kreeg 65,9 procent van de stemmen, bleek uit de resultaten die zaterdag werden bekendge maakt door de kiescommissie. De partij had 66,7 procent van de stemmen nodig om in de toe komst de mogelijkheid te behou den om op eigen houtje de grond wet te wijzigen. In het verleden maakte de partij nooit gebruik van die mogelijk heid, maar partijleider Jacob Zuma zou plannen hebben om de grond wet zo aan te passen dat hij gevrij waard zou blijven van nieuwe strafzaken. Eerdere pogingen om hem voor onder meer corruptie te vervolgen liepen op niets uit. De Nationale Vergadering kiest Zu ma begin mei vrijwel zeker tot pre sident. Hij zei na de bekendma king van de verkiezingsuitslag dat hij president voor alle Zuid-Afrika nen wil zijn. Alle negatieve zaken uit het verle den moeten we achter ons laten, aldus Zuma, die ook zei dat er geen drastische wijzigingen in het regeringsbeleid zullen komen. De Democratische Alliantie (DA) van de blanke Helen Zille verstevigde haar positie als belangrijkste oppo sitiepartij. DA behaalde 16,66 pro- cent van de stemmen, tegen 12,4 procent in 2004. In de provincie West-Kaap behaalde de partij zelfs een meerderheid met 51,4 procent van de stemmen. De 58-jarige Zil le, een voormalige anti-apartheids strijdster en journaliste die nu bur gemeester van Kaapstad is, had de kiezers opgeroepen Zuma „te stop pen om de grondwet te bescher- men" en te voorkomen dat Zuid-Afrika een corrupte en crimi nele staat wordt. Volgens haar staat Zuma voor alles wat laakbaar is aan het ANC. Nieuwkomer Cope, een afsplitsing van het ANC, kreeg woensdag de steun van 7,4 procent van de kie zers en eindigde als derde. Volgens de kiescommissie maakte 77,3 pro cent van de ruim 23 miljoen stem gerechtigden de gang naar het kies- lokaal. In 2004 lag de opkomst iets alle vormen van misdaad. Devlies zegt niet bang te zijn dat de aan pak tot klassenjustitie zal leiden. „Het klopt dat enkel wie geld heeft zich een schikking kan ver oorloven. Maar wat gebeurt er nu? Wie rijk is, kan dure advocaten be talen om een vrijspraak of verja ring te bekomen. Wat de rijken vandaag uitgeven aan advocaten, zullen ze morgen aan een schik king betalen." Medewerker van universiteit schiet drie mensen dood. athens - De Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam is geschokt door het bericht dat een van haar medewerkers, de Amerikaanse pro fessor G. Z., in de Verenigde Staten wordt gezocht wegens een drievou dige moord. Dat staat zondag op de website van de VU. De 57-jarige Z. zou zaterdag in Athens in de staat Georgia drie mensen hebben doodgeschoten, onder wie zijn ex-vrouw. Twee mensen raakten gewond. De VU schrijft: „Onze eerste gedachten en medeleven gaan uit naar de slachtoffers en de nabestaanden. Wij kunnen slechts gissen naar de motieven van de heer Z. die wij kennen als een rustige en begena digde onderzoeker." De faculteit zegt de verdachte te kennen als een rustige, inspirerende man. Een uitstekend wetenschapper met een brede interesse en een toege wijd begeleider van jonge onder zoekers. Z. was in 2006 enkele maanden te gast bij de Faculteit der Economi sche Wetenschappen en Bedrijfs kunde van de VU. De samenwer king beviel zo goed dat de Ameri kaan per 1 april 2007 voor een dag in de week werd aangesteld als hoogleraar. Hij werkte gedurende periodes van een tot twee maan den achtereen. Eerder deze maand meldde de VU dat Z. voor de twee de keer in zijn carrière de 'Terry Outstanding Faculty Award' heeft gewonnen, wegens 'zijn indruk wekkende bijdrage aan de weten schap en de zakenpraktijk'. De professor zou zaterdag naar een theater bij de universiteit van Georgia zijn gegaan, leden van de toneelclub picknickten. Er zou zich een hevige woordenwisseling hebben voorgedaan. Daarna ging Z. volgens ooggetuigen weg, om enkele minuten later terug te ke ren. Hij opende het vuur en vluchtte in een rode Jeep. De auto riteiten hebben een klopjacht op hem geopend en houden ook de vliegvelden in de gaten. klaagd over (vooral Duitse) wandelaars die alleen sokken en wandelschoe nen droegen. Jaarlijks wordt tijdens de Landsgemeinde, op de laatste zon dag van april, bij handopsteken beslist over actuele thema's. Alle stemg- rechtigden uit het gebied mogen daaraan mee doen. foto Ennio Leanza/AP '■<- f - Het meest veelzijdige^ Personen Italië is zonder twijfel één van de mooiste vakantielanden ter wereld! Naast bekende wereldsteden en een uitmuntende keuken biedt Italië u ongerept natuurschoon, talloze cultuur schatten en verborgen dorpjes. KRAS.NL, dé Italië-specialist bij uitstek, selecteerde ditmaal een zestal reizen naar het hart van Italië, waar het karakteristieke Toscaanse heuvellandschap, het bergachtige Umbrië en beroemde steden als Rome, Florence en Siena op uw komst liggen te wachten. Of u nu kiest voor een fly-drive, stedenreis of rondreis, onze reizen zijn altijd scherp geprijsd, zoals u van ons gewend bent! 8 dgn Fly-drive Zuid-Toscane v.a. 479 Vertrekdata: zaterdag van 2/5 t/m 10/10 Verblijf in het 3-sterren Hotel San Marco in Abbadia San Salvatore inclusief vliegreis, auto huur, Italiaans ontbijtbuffet en 4-gangen diner. Prijs is p.prbij 4 pers. Zie www.kras.nl/35783 8 dgn Supervoordeelreis Italië v.a. 495 Vertrekdata: zaterdag van 9/5 t/m 24/10 Vliegreis naar Hotel Loriana aan het meer van Bolsena. Kies ook voor het optionele excursie pakket incl. Siena, Rome, Perugia en Assisi. Prijs is p.p. bij 2 pers. Zie www.kras.nl/35780 waarom zou je méér betalen 8 dgn Fly-drive Rome v.a. 499 Vertrekdata: zaterdag van 9/5 t/m 24/10 Ontdek Rome en omgeving met deze fly-drive inclusief vliegreis, verblijf in Hotel L'Oasi (op ca. 20 min. rijden van Rome), ontbijt en autohuur. Prijs is p.p. bij 2 pers. Zie www.kras.nl/35777 8 dgn Fly-drive Italiaanse kust v.a. 499 Vertrekdata: zaterdag van 9/5 t/m 24/10 Vliegreis naar de Italiaanse kust met verblijf in Hotel Riva dei Cavelleggeri in Marina di Bibbona inclusief ontbijt. Ook autohuur inbegrepen! Prijs is p.p. bij 4 pers. Zie www.kras.nl/35784 8 dgn Stedenspecial Rome v.a. 599 Vertrekdata: zaterdag van 2/5 t/m 27/6 Vliegreis naar de bruisende Italiaanse hoofdstad! Met verblijf in het 4-sterren Charming Hotel Sunrise in de fraaie woonwijk Montesacro. Prijs is p.p. bij 2 pers. Zie www.kras.nl/23460 8 dgn Rondreis Toscane Rome v.a. 659 Vertrekdata: zaterdag van 9/5 t/m 24/10 Complete rondreis door Toscane, Umbrie en Rome inclusief vliegreis, ontbijt, 6 diners en - excursies met Nederlandssprekende reisleiding. 5 Prijs is p.p. bij 2 pers. Zie www.kras.nl/35606 8 of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van CD-re/ze/I of \s Arke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7