Sport de topklasse Zierikz?e ïceft m zese°p nog waterkansje op periodetitel Laatste zondagse competitiewedstrijd op eigen veld brengt Domburg succes Zeelandia Middelburg grijpt laatste strohalm in wedstrijd tegen Goes Wpzc Maandag 27 april 2009 33 Pennings promoveert met club voor de vierde keer in vijfjaar. door Rudy Boogert HAARSTEEG - Morgenavond straf- training voor Vlissingen. „Alle maal half zes aanwezig, loopschoe nen meenemen." Zijn ze helemaal betoeterd; de trainer in zijn kleren onder de douche zetten. Ruud Pennings zei het vanzelfsprekend met een vette glimlach. Wat kon het hem schelen? Alles mocht gis termiddag in Haarsteeg, waar Vlis singen door een 2-o-zege (twee goals van Davy van Geersdaele) kampioen in de tweede klasse E werd. Voor Pennings was het de derde ti tel en de vierde promotie met Vlis singen in vijf jaar. Van de vierde naar de eerste klasse. „Alles was er dit seizoen op gericht om kam pioen te worden. Dat brengt druk met zich mee, maar ook duidelijk heid, zowel voor de groep als de buitenwacht. Elk jaar hebben we zo een stapje gemaakt. Wie hoger op mee kon, haakte aan. Wie niet mee kon, haakte af." En de eerste klasse is niet het eind station, als het aan de club ligt. Door de waarschijnlijk versterkte promotie vanwege de invoering van de topklasse, is een plaats bij de eerste vier volgend seizoen al genoeg om hoofdklasser te wor den. De finale stap moet vervol gens de topklasse worden. „Dit kampioenschap is daarom heel be langrijk", vond Pennings. Sander Goedegebure maakte de sprint van de vierde naar de eerste klasse van begin tot eind mee. Hij is de enige selectiespeler die al sinds de F'jes bij Vlissingen speelt, afgezien van een uitstapje naar Zeeland Sport omdat Vlissingen destijds geen B-junioren had. „Als broekie kwam ik zes jaar geleden bij het eerste. Elk jaar zijn er bete re spelers bijgekomen en daar ben Door een 2-0-overwinning bij Haarsteeg wordt Vlissingen kam pioen van de tweede klasse. Da vy van Geersdaele maakt beide doelpunten. ik zelf ook beter van geworden", vertelde hij met de kampioens- schaal in zijn hand. Ook volgend jaar zal 'Vlissingen weer 'doorselecteren'. Pennings heeft al verscheidene gesprekken gevoerd met mogelijke versterkin gen. „Nu kunnen we hen voorhou den dat we in de eerste klasse zul len spelen. Dat is een groot ver schil met bijvoorbeeld zes jaar gele den. In de vierde klasse moest ik spelers toen bij wijze van spreken smeken of ze wilden komen." Goedegebure hoefde niet ge smeekt te worden. Hij is vergroeid met Vlissingen, waar zijn vader Sjaak al tien jaar verzorger is bij het eerste. Met zijn handelsmerk - de verre ingooi - stond zoon San- der deze competitie aan de basis van elf doelpunten. „Ik heb er nooit op getraind. Het is een kwes tie van techniek, van hoe je de bal vasthoudt. En ik heb best grote handen." Toen hij die woorden uitsprak, ging ook Goedegebure onder de douche. Een champagnedouche welteverstaan, waarvan zijn ploeg genoot Jihad Azzagari de kraan opendraaide. Het zou niet de laat ste fles zijn die gisteren geleegd werd door Vlissingen. Na de tradi tionele kampioenenrit met de spe lersbus over de Vlissingse boule vard, was de kantine het eindsta tion. Of eigenlijk het tussenstation op weg naar de topklasse. Elftal doelpuntenmakers De 57 doelpunten die Vlissin gen dit seizoen heeft gemaakt, worden verdeeld onder elf ver schillende spelers. De clubtopscorer is aanvoerder annex centrale verdediger Peter de Jong met twaalf doel punten. Besar Xhoxhaj (10), Raymond Wolff (8), Davy van Geersdae le (7) en Rudley Stjago (6) vol gen hun aanvoerder. Vlissingen sluit het seizoen vol gend week af met een thuis wedstrijd tegen degradant Steenbergen, dat getraind wordt door Karl Vergouwen. HW'24 speelt op valreep gelijk tegen Steen: 4-4. MIDDELBURG - HVV'24 verspeelde gisteren de laatste kans op de titel in de derde klasse. Bij winst op het al gedegradeerde Steen had de ploeg Goes nog kunnen achterha len, maar na de 4-4 tegen het al ge degradeerde Steen is die mogelijk heid verkeken. Zierikzee rukte dankzij de 0-1-zege bij.Dosko op naar de tweede plaats, maar heeft slechts een waterkansje op een pe riodetitel. HW'24-Steen 4-4: Het zag er lang naar uit dat de prestigestrijd in het voordeel van Steen zou uit vallen. In de slotfase scoorde HW'24 echter nog twee keer te gen via Christoph Praet en Michal Szczawinski. Daarvoor waren Sigi Leest, Dave de Waal, Eddy van Degradant Zeeland Sport pakt bijna punt tegen Jong Ambon. middelburg - In de vierde klasse A van het zondagvoetbal klom Jong Ambon dankzij een moeiza me 3-2-overwinning bij Zeeland Sport weer op naar de tweede plaats op de ranglijst. Het dankt de ze positie mede aan Ria W, dat in een rechtstreekse confrontatie met Clinge (2-0) het kampioenschap binnenhaalde. De Schutters won in de vierde klasse B met 4-2 van Walcheren en schoot hiermee op nieuw de hoop van de Vlissingers op het behalen van een periodeti tel vrijwel aan diggelen. Domburg-Axel 2-1: Voor de thuis ploeg was dit de laatste competitie wedstrijd op zondag, al wacht nog wel de nacompetitie. Die moet de ploeg van de KNVB gewoon spe- den Bosch (penalty) en Sander van Remortele succesvol voor Steen en Gertjan van den Dries en Christoph Praet (penalty) voor HW'24. Dosko-Zierikzee 0-1: Zierkzee be gon goed en zag mogelijkheden van Arjan Smalheer en Ingmar Quist niet benut worden. Toch kwamen de gasten op voorsprong. Martijn van Grunsven gaf een voorzet, Ingmar Quist stapte leep over de bal heen en Elmar Verha- ge maakte het karwei af: 0-1. Na dat Zierkzee zeven minuten met tien man moest spelen wegens een neusblessure van Barry Hage, zakte het in. Zeker in de tweede helft was Dosko beter en had Zie- Zierikzee rukt op naar de tweede plaats in de derde klasse. De kans dat de ploeg de nacompetitie haalt is echter bijzonder klein. len. De toeschouwers moesten gis teren lang wachten op de ope ningstreffer die er pas in de 65e mi nuut kwam via een afstandsschot van Rick van den Driest: 1-0. Dan ny Aarnoudse maakte kort voor tijd gelijk (1-1), maar in de laatste minuut bezorgde Bob Maranus, al dan niet in buitenspelpositie, zijn ploeg de overwinning: 2-1. In het tumult na deze treffer kreeg de grensrechter van Axel de rode kaart van scheidsrechter Assel- man. Zeeland Sport-Jong Ambon 2-3: Hoewel de belangen van de bezoe kers groot waren, speelden zij mat, wat na twintig minuten de ope ningstreffer van Samuel Sanderse Domburg heeft de laatste compe- titiewedstrijd op eigen veld in het zondagvoetbal winnend afge sloten. Volgend jaar speelt de ploeg op zaterdag. rikzee niets in te brengen. Door de zege heeft Zierikzee nog kans om de nacompetitie te halen. Aller eerst moet volgende week thuis ge wonnen worden van Bergen, ter wijl MOC niet mag winnen van Zeelandia Middelburg. En als BSC niet ruim van HW'24 wint, dan pakt Zierikzee de periode. Aardenburg-Halsteren 3-3: De thuisploeg had nog één punt no dig om helemaal zeker te zijn van lijfsbehoud en dit gegeven leek de spelers nerveus te maken. Toch werd het na de snelle 0-1 van Rem- co van Haaren binnen een halfuur 2-1 door twee treffers van Niek van Sprundel. Op slag van rust scoorde Remco van Haaren 2-2. Tien minuten voor tijd bracht Matty de Ridder de bezoekers op voorsprong (2-3), maar in blessuretijd stelde Robbie van de Wijnckel het gewenste punt veilig, 3-3. opleverde: 1-0. Martin Waisapy maakte op slag van rust gelijk: 1-1. Een kwartier voor tijd bracht Ma- rienello Titaley de Middelburgers op voorsprong (1-2), maar al snel bracht Samuel Sanderse met een fraaie lob de stand weer in even wicht: 2-2. In blessuretijd kopte Marienello Ti taley zijn ploeg naar een niet hele maal verdiende maar wel nuttige overwinning: 2-3. De Schutters-Walcheren 4-2: De eerste helft was volledig voor de thuisploeg, die uitliep naar 3-0 via treffers van Yordi Janssen, Erik Korst en Davey van Merriënboer. Walcheren kwam in de tweede helft sterk terug, maar na de 3-1 van Robin van de Velde en kansen op 3-2, besliste Yordi Janssen met zijn tweede treffer de wedstrijd: 4-1. In de slotfase bepaalde Sjoerd Re- ijnhoudt de eindstand op 4-2. De spelers van Zeelandia Middelburg verkeren na afloop van het duel met Goes in onzekerheid of ze gedegradeerd zijn of niet. foto Ruben Oreel Walcherse ploeg houdt kampioen Goes op 1-1-gelijkspel. door René van Stee MIDDELBURG - Door met 1-1 gelijk te spelen tegen kampioen Goes greep Zeelandia Middelburg gister middag de laatste strohalm in de strijd tegen degradatie uit de derde klasse van het zondagvoetbal. Vol gende week staat het laatste com petitieduel met MOC'17 op het programma. Bij winst volgt er te gen dezelfde tegenstander een be slissingswedstrijd die bepaalt over rechtstreekse degradatie en het spe len van nacompetitie. „Een pak van m'n hart", was het commentaar van Zeelandia Mid delburg-verdediger Frank Leeman op het nieuws dat zijn ploeg de kans op lijfsbehoud weer in eigen hand heeft. Hij is optimistisch over het duel met MOC'17, dat in de heenwedstrijd een t-o-overwin- ning opleverde. „We moeten vol uit vlammen. En dan moet het ge woon lukken. Vandaag hebben nogmaals laten zien dat we niet misstaan in deze klasse. Na de win terstop is het best wel aardig ge gaan, maar pakten de concurren ten helaas ook punten. Gelukkig heeft onze dramatische competi tiestart ons nog niet meteen de das om gedaan." Een tot op het bot gemotiveerd Zeelandia Middelburg verweerde zich kranig tegen Goes, dat door het gelijkspel de titel pakte. Het elf tal van trainer Roy Hendriksen kroop in de beginfase door het oog van naald omdat Kyle Does burg en Gert-Jan Tierie namens Goes in de beginfase opgelegde mogelijkheden misten. Ook ran selde Zeelandia Middelburg-doel man Michel Jansen van Galen op prima wijze een vrije trap van Jor- dy den Toonder uit zijn doel. De thuisploeg kwam na 19 minu ten ietwat goedkoop op voor sprong uit een strafschop van Freerk Koelma. Hij mocht van elf meter aanleggen, nadat lerfey Booij in het strafschopgebied licht jes in de rug werd gelopen door Michael Cabenda. Eveneens uit een strafschop, na een botsinkje in de zestienmeter tussen Ruud Mesu en zijn Goese tegenstander Robin de Pagter, kwa men de bezoekers vijf minuten na de rust via Jordy den Toonder op gelijke hoogte. Daarna ontspon zich een duel dat eerder spannend was dan goed. Door iets meer risi co te nemen ging Zeelandia Mid delburg nog op zoek naar de zege. Met de daardoor ontstane ruimte ging Goes onzorgvuldig om. Met name Padden van de Water, die twee keer op Jansen van Galen stuitte, verzuimde de winnende treffer binnen te schieten en aan al le onzekerheid een einde te ma ken. Zeelandia Middelburg pakte nog bijna de volle winst, maar doelman Sven Wolkenhauer stond paraat op een gevaarlijk schot van invaller Paul Constandse. Zeelandia Middelburg-Goes 1-1 (1-0). 19. Freerk Koelma 1-0 (straf schop), 50. Jordy den Toonder 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: M. Buite laar (Tilburg). Gele kaart: Jip de Wolf (Zeelandia Middelburg), Jordy den Toonder, Michael Cabenda (Goes). Aan tal toeschouwers: 350.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79