Vlissingen zet weer stap naar Davy van Ceersdaele illustreert woorden trainer Gehavend RCS pakt punt tegen Dongen Atleten snel in Antwerpen Spruijt derde Sterk slot BV Souburg Terneuzen viert feest ondanks zware nederlaag 32 Maandag 27 april 2009 pzc W Walchenaren zeker van nacompetitie na puntendeling. DONGEN - RCS heeft aan het duel met Dongen één punt overgehou den. Zonder steunpilaren Hoes sein Bouzambou, Dennis de Nooijer (geblesseerd) en Gérard de Nooijer (gerschorst) kwam de ploeg van trainer Romeo van Aer- de vooral de tweede helft tekort. Desondanks gaan de Souburgers de nacompetitie in. Menno de Nooijer had RCS in de eerste helft op o-i gezet na goed voorbereidend werk van Abdoe Abdenbi op de linkerflank. „Maar als het 4-2 had gestaan met rust, had je me niet gehoord", zei van Aerde na afloop. Na rust kwam RCS vooral condi tioneel tekort. Dongen bleef aan vallen en dat resulteerde in de 1-1 van Bas Brabers. „Hij hing in de lucht, maar het was wel een klotedoelpunt", vond van Aerde. „Met de punt van zijn schoen schiet-ie die bal tussen tien man door, zó de hoek in. Maar ik ben tevreden met het resultaat. We misten belangrijke schakels en heb ben dat met een smalle selectie toch op kunnen vangen. Neem nou Guus Toornstra, die speelde pas zijn tweede hele wedstrijd na lang blessureleed. Dan is het niet gek als je erin de tweede helft: doorheen gaat zitten." Volgende week wacht de confron tatie met laagvlieger Unitas'30. Het is dan alleen nog de vraag of RCS de derde periode pakt, of dat het de periode van de aanstaand kampioen (OSS'20, Best Vooruit of Nuenen) overneemt. MIDDELBURG - De Zeeuwse deelene- mers aan de marathon van Ant werpen waren gisteren in goeden doen. De 46-jarige Middelburger Marius Besuyen liep in de Scheldestad zijn 50e marathon en deed dat heel goed. Hij finishte binnen de drie uur: 2.58.29. Ook zijn loopmaatje John Gue- quièrre deed het voortreffelijk. De 3.17.58 die de 57-jarige Middelbur ger in zijn 73e marathon noteerde, was zijn snelste van de afgelopen tien jaar. Richard van Belzen uit Seroosker- ke liep een persoonlijk record. Hij kwam tot 3.21.14. Wim van Dijke kwam na 3.23.43 over de streep, een ietwat tegenval lend resultaat voor de Oost-Sou burger. Christel Provoost uit Gapinge de buteerde op de klassieke afstand. De moeder van drie kinderen bleef ruim onder de vier uur: 3.53.02. door Rudy Boogert HAARSTEEG - Met twee doelpunten kroonde Davy van Geersdaele zich gistermiddag tegen Haarsteeg tot matchwinnaar in de kampioens wedstrijd van Vlissingen (0-2). Daarmee illustreerde hij de woor den van zijn trainer Ruud Pen- nings. In zijn slotbeschouwing over het kampioensjaar noemde Pennings tiegem - Motorcrosser Kevin Spruijt uit Meliskerke behaalde de derde plaats in de motorcross in het Belgische Tiegem. In beide manches kwam de 15-jarige Yam aha-coureur als derde over de fi nish. In de stand om de Belgische titel bij de Motorcross Liefhebbers Bond in de klasse Junioren MX 2 neemt de Walchenaar na twee wedstrijden ook deze positie in. Hij verzamelde 78 punten en heeft daarmee vier punten achterstand op Nick van den Bergh. Met het maximale aantal punten van 100 punten voert Vincent Foucart het klassement aan. In deze klasse komt ook Gian Scheele uit Zaam- slag uit. De 17-jarige Zeeuws-Vla ming deed goede zaken. In de eer ste wedstrijd eindigde hij als 13e in het dagklassement. In Tiegem be haalde hij in beide manches pun ten en legde beslag op de 7e plaats in het dagklassement. drie belangrijke pijlers onder het succes van Vlissingen. „Snelheid, creativiteit en standaardsituaties. Onze kracht is dat we meerdere kwaliteiten hebben om een wed strijd te beslissen." De openingsgoal kwam tot stand uit zo'n standaardsituatie. Jihad Azzagari slingerde een vrije trap voor het doel, Peter de Jong raakte de bal maar half, Van Geersdaele Periodetitel omdat ook de concurrenten niet kunnen winnen. DORDRECHT - Ondanks een dikke nederlaag konden de spelers van Terneuzen een glimlach gistermid dag niet onderdrukken. De zon dag-tweedeklasser verloor met 5-0 van Dubbeldam, maar legde deson danks wel beslag op de derde-pe- riodetitel en is nu verzekerd van een plek in "de nacompetitie. Het duel in Dordrecht begon drie kwartier later, omdat de aangestel de scheidsrechter door een opera tie niet beschikbaar bleek te zijn. Arbiter Haverkamp uit Alblasser- dam, die zaterdag al SSV'65-Oran- je Wit had gefloten, werd als ver vanger gestrikt. Terneuzen, waarbij trainer Ardian Lekaj afwezig was, maakte na het eerste fluitsignaal het spel, maar raakte 'm vol: 0-1. Bij de tweede goal werd de snelheid van Van Geersdaele optimaal benut met een steekpass van Randy de Dreu. Behalve de doelpunten kende het kampioensduel weinig hoogtepun ten. Haarsteeg kreeg enkele opge legde kansen^naar die werden ge pareerd door doelman lacco Ne- len. Vlissingen hield zodoende voor de vijfde keer de nul. „Maar zag de thuisploeg scoren. Terneu zen - spelend zonder de geschor sten Jonathan Constancia en Si- nan Coban en de geblesseerde Fa bian Wilson - beëindigde het duel met tien man. Roel Alberti raakte geblesseerd, toen Terneuzen al twee keer had gewisseld en de derde wissel zich weer had omgekleed. Ryan de Regt had geen zin om in te vallen en zocht vroegtijdig de kleedka mer op. Hij zal na dit seizoen vrijwel zeker vertrekken. Dwight van Hulle (Aar denburg) en Martijn Rijckaert (te rug naar IJzendijke) hebben hun vertrek bij Terneuzen wel al aange kondigd. Dubbeldam-Terneuzen 5-0 (2-0). 21. Charles de Vries 1-0, 40. Rob Kampers 2-0, 54. Rory Willemsteijn 3-0, 88. Den- nis Geschiere 4-0, 90. Patrick de Kievit 5-0. Scheidsrechter: H. Haverkamp (Al- blasserdam). Aantal toeschouwers:250. ik vind dat we dit seizoen te veel tegengoals hebben", zei Pennings. „Dat is een aandachtspunt voor volgend seizoen." Haarsteeg-Vlissingen 0-2 (0-2). 9. Da vy van Geersdaele 0-1, 19. Davy van Geersdaele 0-2. Scheidsrechter: R.J.M. Peters (Rucphen). Gele kaart: Antoine van Logten, Jorg van Oyen (Haarsteeg), Rudley St. Jago, Randy de Dreu (Vlissin gen). Aantal toeschouwers: 400. VLISSINGEN - In de vrouwen over gangsklasse basketbal won kam pioen BV Souburg de laatste wed strijd. In Heerlen keek het team lang tegen een achterstand aan, maar die werd omgebogen in een 62-67-zege. BC Vlissingen speelde niet omdat Den Dungk geen team op de been kon brengen. Vrouwen: Tracks-BV Souburg 62-67: In Heerlen beschikte BV Souburg over slechts zes speel sters. De Limburgse ploeg nam in het eerste kwart een 20-15-voor- sprong. BV Souburg bleef aanha ken tot 35-32 bij rust. Na de hervat ting liep Tracks uit naar 46-36 en hield deze marge vast tot 56-45. Daarna zette BV Souburg nog een keer aan. Tracks raakte het spoor bijster en BV Souburg ging erop en erover: 62-67. Scores: Ilse Rijnberg 25, Linda de Meij 24, Shanice de Graaf 12, Nathalie Fran ke 4 en Melanie Lindenberg 2. Vlissingen viert feest na het behalen van het kampioenschap. foto Ad van Hasselt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 78